Откриен нов смартфон на HTC во средната класа

Објавено на 15.04.2019 во НовостиОткриен нов смартфон на HTC во средната класа

HTC е прилично тивок во последно време и нема многу активности но, тоа наскоро треба да се промени со пласманот на нов HTC Desire смартфон во средната класа.

Според направениот тест на Antuntu новиот смартфон ќе има 2K HD+ резолуција, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 710 процесор, одлични 6 GB RAM, 128 GB основна вградена меморија, Android 9.0 Pie оперативен систем и тројна главна камера.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}