Лансиран Honor 8A Pro со Helio P35

Објавено на 15.04.2019 во НовостиЛансиран Honor 8A Pro со Helio P35

Суб-брендот на Huawei лансираше уште еден квалитетен смартфон во основната класа кој има доволно квалитетни перформанси за голем дострел со новиот осум-јадрен Hello P35 процесор.

Новиот Honor 8A Pro поседува 6,1 инчен дисплеј, работи со 3 GB RAM, 64 GB вградена меморија, батерија со капацитет од 3000 mAh, 13 мегапикселна главна камера и 8 мегапикселна селфи камера.

Главен адут на Honor 8A Pro е неговата ниска цена од околу 200 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}