Новости

Huawei P30 Pro се појави во вистинско видео за прв пат

Првиот модел на Huawei предводниците од 2019 година ќе бидат официјално претставени на 26 март. Се разбира, сега ...


Nokia 5.1 доби надградба со Android Pie

HMD Global се докажува постојано како еден од најажурните брендови со навремени и квалитетни софтверски надградби вклучувајќи ги сите...


Samsung Galaxy A40 диаѓа во Европа со 25 MP селфи камера

Samsung Mobile потврди дека на 10 април ќе претстави најмалку три нови смартфони од Galaxy A 2019 серијата. Моделот Samsung Galaxy A40...


Netflix потврди - Нема да се приклучиме на Apple TV

Раководството на стриминг сервисот Netflix официјално потврди дека немаат намера да се приклучат на дигиталната видео платформа на Apple...


Inbox за Gmail повеќе не прима пораки

Google продолжува со гасење на голем број на квалитетни сервиси кои наместо да донесат иновации и уникатни функции создадоа само...


iPad Air и iPad Mini доаѓаат со моќни процесори на 25 март

Новиот модел на iPad Air ќе има A12 процесор, што ќе биде еднакво на подобрени перформанси за дури 70% и 50%...


Кои новитети доаѓаат во WhatsApp?

Мобилната апликација WhatsApp преку бета верзијата тестира нови опции за поголема безбедност при сурфање на интернет кои можеби ќе станат...


Се појави моќен Motorola Vision со Exynos процесор

Motorola и Lenovo најверојатно подготвуваат нов моќен смартфон кој ќе работи со осум-јадрен Exynos 9610 процесор од седмата генерација на...


Samsung Galaxy A2 Core по долго време ќе има екран под 5 инчи

Samsung Mobile по подолго време повторно ќе пушти во продажба "помал" смартфон со екран под 5 инчи. Станува збор за Samsung Galaxy A2...


Honor 10 Lite лансиран со поголема меморија

Honor како суб-бренд на Huawei лансираше нова верзија со поголем мемориски капацитет како и повисока резолуција на камерите на Honor 10...


HUAWEI Mate X прв телефон во светот со сертификат "G CE доделен од TÜV Rheinland

HUAWEI Mate X го доби првиот сертификат 5G CE во светот, доделен од TÜV Rheinland, глобален лидер во независни инспекциски служби, што e...


На 10 април доаѓаат новите Samsung Galaxy A смартфони

Samsung Mobile официјално потврди дека на 10 април ќе одржи посебен промотивен настан на кој ќе биде презентирана новата 2019-та...


Xiaomi ги лансираше двојно поевтините безжични слушалки AirDots

Xiaomi под суб-брендот Redmi ги лансираше новите безжични слушалки AirDots кои се двојно поевтини од AirPods на Apple и Galaxy Buds на...


Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат многу нешта за вас

Facebook се најде во бројни скандали минатата година поради злоупотреба на личните податоци на корисниците. Општо...


Долгорочната цел на Samsung е да ја „камуфлира“ камерата под дисплејот

Innity-O дисплеите се означувањето за стартувањето на телефоните со дизајн без никакви рамки на дисплејот...


Gmail ќе го прослави роденденот со нова опција за закажани мејлови

Закажаните мејлови на Gmail ќе бидат големо олеснување на корисниците, а ние гласаме со две раце за оваа нова....


Брајан Актон побара од студентите да го избришаат Facebook

Еден од основачите на What'sApp, Брајан Актон, пред студентите на Стенфорд јавно препорача да го избришат профилот...


Redmi 7 е најдобриот смартфон за 100 долари

Redmi како суб-бренд на Xiaomi официјално го претстави најевтиниот смартфон во категоријата до 100 долари кој има одлични спецификации за...


Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а...


Германската тајна служба не му верува на Huawei за 5G мрежата

Германската тајна служба BND нема доверба во кинескиот производител Huawei за обезбедување на инфраструктурата со базни станици за 5G...


Gboard за iPhone сега дава директен превод како што пишувате

Google лансираше нова верзија на мобилната апликација за виртуелна тастатура GBoard која сега за iOs уредите како iPhone и iPad...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm