Новости

Subway Surfers изненадувачки е првата мобилна игра до милијарда

Subway Surfers можеби звучи изненадувачки, но е првата мобилна игра која стигнала до 1 милијарда преземања од Google Play за смартфон...


Каква клучна промена носи Android Auto системот?

Google донесе одлука да им овозможи на корисниците на автомобилскиот систем Android Auto да го користат поврзаниот смартфон со...


Дизни емоџите лансирани за Samsung Galaxy S9

Препознатливите ликови од Дизни империјата како Мики и Мини Маус доаѓаат во форма на анимирани емоџи со 3Д форма за камерата на Samsung...


LG G7 нема да користи OLED дисплеј

LG Mobile најверојатно за да ги намали трошоците на производство својот следен премиум  смартфон LG G7 ќе го опреми само со LCD дисплеј,...


Сомневање дека iPhone 8 има компоненти без сертификат

Кинескиот медиум Commercial Times тврди дека еден од производителите за делови на iPhone е фатен со „неавторизирани ...


„Вештачката интелигенција е поопасна од нуклеарна бомба“, предупредува Илон Маск

Илон Маск е фокусиран на електромобилите и во иднина испраќање луѓе на Марс. Често зборува и за ограничувањето....


Android воведува HEIF технологија за намалување на сликите

Најновата Android верзија двојно ќе ја намалува „тежината“ на фотографиите во споредба со обичниот JPEG формат...


Фитнес нараквиците ќе бидат нашата иднина за предвидување на болести

Фитнес нараквиците и други носечки уреди што ја следат физичката активност на носителот, научниците тврдат дека би ...


Дали ова е новиот iPhone SE2?

Apple подолго време е тивок кога е во прашање лансирање на нов смартфон со екран од 4 инчи и постојано ги сопира шпекулациите дека се...


Најпопуларната игра Player Unknowns Battlegrounds сега и на Android

Player Unknown's Battlegrounds како моментално најпопуларната игра за преживување со акција се преселува и на мобилните уреди и...


Samsung Galaxy Note 8 добива Oreo надградба во Европа

Samsung Mobile ја стартуваше Android 8.0 Oreo надградбата наменета за ланскиот фаблет Galaxy Note 8 која сега е достапна и за корисниците...


Го паметите Pokemon GO? Епа, ќе се логирате и со Facebook

Можеби со оваа одлука Niantec доцни некоја година, но подобро некогаш отколку никогаш. Сега корисниците на некогаш ултра заразната игра...


Google го ребрендираше Android Wear, уште да го „биваше“

Google донесе одлука да го ребрендира специјализираниот оперативен систем Android Wear наменет за смарт часовници, алки и фитнес тракери....


Samsung Galaxy S9 моделите веќе во продажба и кај нас

По официјалното претставување на новите Самсунг Галакси С9 (Samsung Galaxy S9) и С9+ (S9+) паметни телефони во Македонија, компанијата...


Samsung Grand Prime Pro: Смартфон од средна класа, со супер цена и спецификации

Samsung Grand Prime Pro е солиден смартфон, има супер дизајн, лесен за ракување и солидни перформанси...


Робот ја состави Рубиковата коцка за неверојатни 0.38 секунди!

Експертите Бек Кац и Џаред ди-Карло успеале да креираат робот, кој го постави новиот рекорд во сложување на Рубиковата коцка...


Безжичниот полнач AirPower доаѓа на крајот на март

Најновиот безжичен полнач ќе биде во своевидна форма на „3 во 1“ функционалност, затоа што ќе може да ги полни iPhone...


YouTube со приоритет за борба против лажни вести

YouTube неколку недели ќе прикажува и текстови од Wikipediа и други релевантни веб страници. Тоа ќе го прави со цел...


Позната цената на Xiaomi Redmi Note 5 Pro во Европа

Xiaomi Redmi Note 5 Pro според повеќе информации наскоро треба да пристигне на европскиот пазар, а неговата цена за моделот со 3 GB RAM и...


Huawei P10 го добива Android 8.0 Oreo системот

По успешно завршениот процес на бета тестирање на Android 8.0 Oreo софтверот, Huawei е подготвен да ја лансира целосната надградба...


Spotify ќе активира гласовни команди

Музичката апликација Spotify тестира нова опција со која корисниците ќе може да употребуваат гласовни команди за да пребаруваат песни,...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus