Новости

OnePlus 6 „апдејтуван“ со Android 9.0 Pie

OnePlus успешно го заврши бета тестирањето на новата верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie и сега ја доставува финалната и...


Откриени четири модели на Samsung Galaxy S10

Samsung Mobile ќе се обиде на сите начини да го привлече вниманието на јавноста кон својот следен премиум смартфон кој е планиран за...


iPhone XS со упатство за „непостоечкиот“ AirPower

Apple во упатството за употреба на новиот iPhone XS смартфон издвоил посебен дел кој објаснува и опишува како да се поврзе со безжичниот...


HMD Global потврдено кога ќе лансира нов Nokia смартфон

HMD Global потврди дека на 4 октомври ќе одржи нов голем промотивен настан закажан во Лондон, на кој ќе претстави нов смартфон од Nokia 7...


Huawei им дели полначи на тие што чекаат редици за iPhone XS

Huawei се „солидаризираше“ со фановите на Apple кои денес чекаат во редици пред продавниците за да бидат меѓу првите што ќе ги купат...


Пет начини сами да поправите паметен телефон, пред да го однесете на сервис

Дали телефонот престана да ви функционира правилно? Тоа не е причина за паника. Еве неколку начини ...


Првиот флексибилен смартфон на Huawei ќе има 5G мрежа

Huawei е подготвен да го надмине актуелниот статус-кво во мобилната индустрија кој постои веќе неколку години и веќе од 2019-та да...


Xiaomi го најави Redmi Y2 за онлајн продажба

Xiaomi на интернет просторот ќе настапи со уште еден квалитетно склопен смартфон за многу прифатлива цена од околу 150 евра. Станува збор...


Нов Tor прелистувач за анонимно сурфање на Android

Tor Project го прави новиот прелистувач за Android, кој на корисниците ќе им олесни за да може анонимно...


iPhone XS има врвна камера, но Google Pixel 2 сепак го прегази

Apple за време на презентирање на новиот iPhone модел, во поголем дел нагласуваше колку е неверојатна нивната камера...


Со гифови ќе се допишувате и на Instagram

Instagram како социјална мрежа со најголем раст во изминатиот период, постојано воведува нови услуги и функции за своите корисници. Сега,...


Fortnite се гаси? Изгледа дека доаѓа крај на заразната игра

Fortnite дефинитивно е најпопуларната игра на годината, затоа голем број на корисници нема да бидат среќни...


Германија сака да ги преплави патиштата со електромобили до 2022

Германија можеби ќе задоцни со планот за реализација со лансирање на милион електромобили до 2020 година. Причината....


Се појави моќниот Huawei SuperCharger

Huawei уште за време на IFA 2018 во Берлин најави дека наскоро ќе лансира супер моќен и супер брз полнач за смартфон, а сега во кинеските...


Nokia 7.1 Plus ќе дојде со Zeiss камера

Од претстојниот Nokia 7.1 Plus се појави нов визуелен рендер кој открива многу детали за самиот дизајн, па така се дознава дека уредот ќе...


Добиле 14 милијарди евра од Apple и уште се жалат!?

Ирската Влада целосно го примала износот што Европската комисија го определила за Apple да го плати на....


Cat B35 телефончето со 4G топ не го бие

Cat го лансираше новиот Cat B35 модел на основен мобилен телефон со 4G LTE мобилна конекција, како и со препознатливиот супер издржлив...


Samsung Galaxy A7 (2018) пристигна со тројна камера

Samsung Mobile го покажа својот одговор за смартфон со тројна камера, со новиот квалитетен модел Samsung Galaxy A7 (2018) кој барем во...


Тим Кук одговори на критиките за цената: Луѓето го плаќаат iPhone само 1 долар дневно

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето...


YouTube ја гаси посебната Gaming апликација

Посебната мобилна апликација YouTube Gaming наскоро ќе биде укината, а оваа платформа ќе продолжи да функционира и да биде достапна преку...


Новиот чистокрвен SUV на Ferrari ќе биде „најбрз на пазарот“

Ferrari досега беше синоним за брз спортски автомобили што голтаат бензин. Изгледа дека и овој автомобилск....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm