Новости

HTC го помина најтешкиот месец во историјата

HTC го бележи јануари како најтешкиот месец во својата историја бележејќи огромен пад на прометот од дури 70% во споредба со јануари 2018...


Британските парламентарци бараат строго контролирање на Facebook

Аферата Cambridge Analytica ја одбележи 2018. година, која може трајно да влијае врз Facebook и неговото...


Huawei P30 серијата официјално закажана на 26 март во Париз

Исто како и минатата година, Huawei ја открива својата нова P серија веднаш после Mobile World Congress во...


Година на големи промени за видео сервисите - Netflix може да изгуби дел од содржините

Поголемиот избор на видеот сервиси не значи дека корисниците ќе имаат пристап кон поголем број на филмови ...


Откриена нова боја на Samsung Galaxy Buds за Galaxy S10e

Samsung Mobile планира поевтиниот модел годинава Samsung Galaxy S10e да биде вистински избор за помладите преку атрактивен изглед на...


Влијателните на Инстаграм масовно ги губат следбениците

Проблемот на популарните личности на Инстаграм уште не е решен, кој се состои од губењето на нивните следбеници...


Facebook преку хуманост ќе не тренира за шопинг

Facebook започна нов експериментален период за воведување на онлајн шопинг директно преку нивните апликации, со тоа што стартот е...


На Apple стриминг уште непочнат му предвидуваат пропаст

Идејата за видео стриминг сервис на Apple се уште е на сам почеток, но аналитичарите уште сега му предвидуваат пропаст бидејќи нема да...


Sony бара нова перспектива со Xperia XZ4

Sony Mobile ги држи во строга тајност деталите за новиот премиум смартфон Xperia XZ4 за кој пушта само тизери без никакви откриени...


Промоцијата на Nokia 9 PureView ќе се стрима

HMD Global официјално потврди дека на 24 февруари еден ден пред стартот на Светскиот мобилен конгрес во Барселона ќе го претстави новиот...


Apple развива и флексибилен смарт часовник на виткање

Apple веќе е познато дека најрано догодина ќе лансира сопствен флексибилен смартфон кој ќе се превиткува. Сега благодарение на нов...


Проѕирниот Xiaomi Mi 9 ќе се вика Battle Angel

Xiaomi подготвува посебна верзија на Mi 9 премиум смартфонот кој ќе има проѕирна масла преку која ќе може да се видат внатрешните...


Huawei Mate 20 Pro доби одличен новитет за Face Unlock

Huawei Mate 20 Pro прераснува во еден од најдобрите Android смартфони кога е во прашање технологијата за препознавање на лица со што е...


Подарете на ваш пријател четири месеци бесплатно Apple Music

Apple воведе нова промоција на премиум сервисот за музика Apple Music со што на ваш пријател ќе може да му подарите дури четири месеци...


Samsung Galaxy S10 тестиран со импресивни 12 GB RAM - Резултатите на врвот

Samsung Galaxy S10 повторно се појави на бенчмарк тест, овој пат со 12 GB RAM и многу постабилен хардвер, па затоа и резултатите за...


Xiaomi Mi 9 доаѓа со најмоќен процесор

Xiaomi потврди дека нивниот премиум смартфон Xiaomi Mi 9 кој доаѓа наскоро ќе работи со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 855 процесор...


Sony подготвува поевтин смартфон Xperia L3

Sony Mobile се буди од зимскиот сон со дури трет смартфон по ред кој протече во јавноста, наменет за основната класа, покрај веќе...


HMD вети Android Pie за Nokia 6 следната недела

HMD Global влезе во трка со времето со цел да ги исполни ветувањата дека во дадениот рок ќе изврши надградба на своите Nokia смартфони со...


Samsung предвреме откри три нови уреди

Samsung без некоја намера предвреме откри дури три нови уреди кои треба да пристигнат следната недела, а се покажани на страната на...


Apple се надева на кинески камбек со црвен iPhone Xs

Apple скрои нов план како да направи камбек на кинескиот пазар каде во последната година има очајна продажба и голем пад на приходите....


Премиум моделот Xiaomi Mi 9 доаѓа со тројна задна камера

Има уште една недела додека официјално да биде откриен Xiaomi Mi 9 на Mobile World Congress во Барселона...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm