Новости

Лесно се станува мета на сајбер криминалците - како да се одбраните

Мораме се повеќе да се информираме за хакерите и начинот на кој можеме да се заштитиме од нивните чести упади. Во ова време технологијата...


Средена е батеријата на Samsung Galaxy A3 (2016)

Samsung по добиените забелешки од страна на корисниците навремено лансираше софтверска надградба наменета за Samsung Galaxy A3 (2016) и...


iPhone со iOS 11.1 добива 56 нови интересни емотикони

Со новата надградба iOS 11.1, на iPhone добиваме 56 нови емотикони, кои ќе бидат дефинитивно креативни и поинтересни. Добиваме зебра,...


Android брендовите ќе се насочат кон 3D сензори

Повеќе познати Android брендови ќе го следат трендот кој го наметна Apple и во нивните следни премиум смартфони ќе вметнуваат 3D сензори...


Зошто Apple ќе доминира догодина?

Apple се очекува наредната година да му биде една од најуспешните во досегашната историја бидејќи тогаш ќе може во полн ефект да ги...


Pixel 2 ќе има многу важна функција за возачите

Google има неколку скриени изненадувања во софтверот на новите Pixel 2 смартфони, а меѓу нив се открива дека ќе биде и новата функција со...


Samsung со специјални верзии на Galaxy S8 и Note 8 за бизнисмени

Samsung Mobile лансираше нова специјална верзија на премиум смартфоните Galaxy S8 и Note 8 кои се наменети за бизнисмени. Galaxy S8 и...


Преку Google Home ќе си го наоѓате смартфонот

Google Home смарт звучникот доби нова многу корисна функција со која корисниците ќе може преку гласовна команда да си го најдат...


Apple ќе одговори на потечените батерии на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Apple сериозно ќе го разгледа проблемот со наводно потекување на батериите на најновите модели iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои од неодамна...


Essential Phone со значајна надградба

Тоа што продажбата на Essential Phone е многу слаба не е пречка за компанијата на Енди Рубин да не вложува напори да обезбеди квалитетни...


Facebook Messenger се „распеа“ со Apple Music

Facebook Messenger уште еднаш ја збогати својата понуда со целосната интеграција со музичкиот сервис Apple Music кој добива свој „чет...


BlackBerry Motion прикажан во нова слика

BlackBerry Motion всушност ќе биде официјалното име на смартфонот кој BlackBerry го подготвуваше со кодното име Krypton. 


Добијте супериорни брзини со оптичкиот интернет на Неотел со 50% попуст

Кога сакаш супериорни брзини и симетричен upload тогаш знаеш што ти треба. Оптичкиот интернет за разлика од останатите технологии нуди...


Huawei потврди - Mate 10 ќе има мега батерија

Huawei почна со интезивни „тизери“ за претстојниот супер смартфон Mate 8 кој доаѓа во категоријата на големи уреди и ќе биде еден од...


Жена спасена со iPhone од ѕверскиот напад во Америка

Пензиониран маж уби 59 лица и рани над 100 луѓе во САД. Ѕверскиот напад сега е топ тема во САД, исто како и случајот со жената на која...


Асфалтот ќе помогне батериите да се полнат побрзо

Литиумско-јонските батерии со мала доза на асфалт во содржината ќе може да се полнат од 10 до 20 пати побрзо од класичните батерии....


Nokia 8: Издржува ли гребење, палење и виткање?

Му дојде редот и на Nokia 8 кај јутуберот JerryRigEverything, кој важи за голем бренд кога станува збор за тестирање на премиум модели на...


Тестирање на iPhone 8 Plus со тостер

Популарниот канал TechRax на YouTube е еден од најпознатите тестатори на телефони, кои немилосрдно ги пробуваат новите модели на телефони...


Како Google го порази Apple во неговата игра?

Google со промоцијата на новите Pixel 2 смартфони нема да добие висока оценка за иновативност или оригиналност, но понуди неколку...


Среден е проблемот со Apple Watch 3

Apple лансираше софтверска надградба со која треба целосно да се решат проблемите кои новиот смарт часовник Apple Watch 3 ги имаше со...


Видео: Ќе се превитка ли Nokia 8?

JerryRigEverything кој прави супер забавни и едукативни тестови на издржливост дојде на ред да го тестира и Nokia 8 премиум смартфонот на...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA