Новости

Messenger Dark Mode пуштен за тест само кај одреден број на корисници

Уште неколку месеци пред Messenger официјално да биде лансиран, наменски Dark Mode за неговата мобилна....


Sony најави новитети за CES 2019, би можеле да бидат Xperia XA3 и XA3 Ultra

Sony ќе биде традиционално присутен на 7 јануари, на CES саемот, каде ќе се зборува отворено за новите технологии....


Apple и Samsung доминантни во продажбата со премиум смартфони за Q3 2018

Во третата четвртина на 2018, глобалното испорачување на смартфони се намали за 5% според информациите....


Huawei го лансираше поевтиниот Y7 Pro (2019)

Huawei ја прослава новата година со лансирање на новиот и поевтин модел Huawei Y7 Pro (2019) кој е замислен како „помал“ брат на неодамна...


Moto G7 ќе има одличен дизајн

Нов рендер од Moto G7 со слика од заштитна маска покажува малку, но доволно за дизајнот на новиот квалитетен смартфон кој ќе има...


Прво видео од Nokia 9 PureView открива речиси се

Промотивно видео наменето за Nokia 9 PureView кое предвреме протече на интернет открива речиси се за претстојниот премиум смартфон кој ќе...


Први детали за спецификациите на Samsung Galaxy M10

Samsung Mobile наскоро ќе ја лансира новата Galaxy M серија, а основен однос прв модел ќе биде претстојниот Samsung Galaxy M10 за кого...


Бесплатната игра што оствари профит од дури 3 милијарди долари

Успехот на Fortnite се базира на три нешта – игривост, затоа што играта е навистина заразна, достапност, затоа...


Видео за iPhone XR: Колоритен, брз и брилијантен смартфон

iPhone XR е моделот што Apple сака да го експонира како одличен смартфон од 2018 година. Компанијата на Тим Кук/...


Кое е најдоброто време за вашите празнични постови на Фејсбук и Инстаграм

За да имате повеќе реакции и коментари на Фејсбук, треба промислено да објавувате, да не е тоа претеран...


LG G7 ThinQ ја потврди Android 9 Pie надградбата за 2019

LG G7 ThinQ е еден од смартфоните што уште немаат Android надградба. LG го тестираше G7 ThinQ со Android Pie....


EMUI 9 доаѓа кај Huawei P10 на глобално ниво

Huawei ја стартуваше глобалната надградба на Huawei P10 премиум смартфонот од 2017 година кој сега ја добива новата верзија на...


Xiaomi ќе користи тројни камери за премиум моделите

Xiaomi за следната генерација на премиум смартфоните ќе користи тројни главни камери на задната страна, како и моќни осум-јадрени...


Samsung ќе прави помал и поевтин Galaxy Home звучник

Samsung Mobile трпеливо ја развива сопствената технологија за смарт звучници и по првичната најава за Galaxy Home звучникот во септември...


Netflix повеќе нема да му плаќа провизија на Apple

Netflix повеќе нема да му плаќа провизија на Apple


5G технологијата главна причина за трговската војна меѓу Америка и Кина

Голема е заканата од страна на Доналд Трамп за забраната на користење на опрема од Huawei, која ќе важи....


Huawei P smart (2019) влегува во продажба по најлудата ноќ

Huawei најави дека најновиот одличен смартфон P Smart (2019) во продажба ќе биде пуштен по прославата на најлудата ноќ, односно...


LG G7 ќе почека за надградба со Android 9.0 Pie

LG G7 ThinkQ ќе почека за финалната надградба на оперативниот систем со последната достапна верзија на Android 9.0 Pie, која за...


Samsung Galaxy A50 ќе има одлична батерија

Новата поевтина Galaxy A серија на Samsung ќе добие сосема поинаков смартфон од тоа што досега сме навикнати. Според последните...


Essential Phone е целосно повлечен

Essential Products донесе одлука целосно да го повлече својот знаменосец Essential Phone кој повеќе нема да се произведува, а со тоа нема...


Инстаграм само за момент го промени дизајнот на апликацијата

Инстаграм тестирал за кратко хоризонтален приказ на објавите, но не кај сите, туку само кај одреден број корисници...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm