Новости

Apple несопирлив: iOs 12 веќе е над 50% учество

Стратегијата на Apple за долгорочна софтверска поддршка на неговите корисници се покажа како многу успешна бидејќи новата верзија на...


Футуристичките раскрсници на Ford ги исклучуваат семафорите

Ford развива нов систем Intersection Priority Management (IMP), со цел да ги растерети раскрсниците со семафорите...


Sony Xperia XZ2 се надградува со Android 9.0 Pie

Sony Xperia XZ2 како лански премиум смартфон е подготвен за добивање на софтверската надградба со последната достапна верзија на системот...


Се појави новиот смартфон на преклоп Samsung W2019

Samsung Mobile не згреши пред две години кога лансираше ретро смартфон со два екрана кој функционира и како традиционален мобилен телефон...


Популарната Fortnite сега може да се симне од било кој Android

Fortnite за кратко време стана најпопуларната бесплатна игра во жанрот на преживување до последен и сега ќе може неограничено да се...


Xiaomi прави наследник на гејмерскиот смартфон Black Shark

Xiaomi очигледно е задоволен од успехот на нивниот прв специјализиран смартфон Xiaomi Black Shark 2 наменет за мобилен гејминг, па така...


Познати цените на Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro во Европа

Новите супер смартфони од високата класа Huawei Mate 20 и Mate 20 Prо наскоро ќе бидат лансирани за широка продажба на европскиот пазар,...


Видео: Блокчејн смартфонот HTC Exodus доаѓа наскоро

HTC на 22 октомври ќе го претстави првиот смартфон базиран на Blockchain технологија со што се очекува да понуди голем број на атрактивни...


Ги забележавте ли 3D сликите на Facebook

Што ако отсега натаму ќе можете да ја поместувате вашата глава или цело торзо, а позадината да остане фиксирана? На...


Samsung изненадува со глобална достапност на Galaxy F

Samsung е во позиција да биде првиот производител во светот што ќе го презентира и лансира првиот смартфон ...


Xiaomi Black Shark 2 ќе биде интернационално лансиран како одговор на Razer Phone 2

Black Shark на Xiaomi беше најавен во април, како алтернатива на оригиналниот Razer Phone. Оттогаш моделот беше ...


Boston Dynamics: Atlas скока како паркурист

Boston Dynamics објави ново видео на кое јасно може да се види како роботот Atlas може да скока на скалести форми на големи делови и без...


Huawei Mate 20 Pro се појави со Mate 20 и Huawei Watch GT

Во минатите месеци протекоа безброј фотографии за Huawei Mate 20, до кого има уште неколку дена за презентација....


MobiLimb е додатокот со кого корисниците повеќе се поврзуваат

Научниците што го развивале MobiLimb, велат дека со него може да го совладаат ограничувањето на мобилните уреди....


LG V40 надградбата има подобрување во камерата

Најновиот предводник на LG се уште не е излезен на пазарот, а веќе доби многу важна надградба, со која ќе ги подобри...


Samsung Galaxy A9 (2018) е првиот смартфон со кватро камера

Samsung и официјално го презентираше првиот смартфон со кватро камера. Samsung Galaxy A9 (2018) моделот е прв кој има четири леќи на...


Видео: Honor Magic 2 ќе има „магичен“ слајдер

Huawei ќе демонстрира нов концепт во дизајнот претставен преку претстојниот иновативен смартфон Honor Magic 2. Овој нов уред ќе има...


Sony Xperia XZ3 ја доби првата софтверска надградба

Sony Xperia XZ3 од својот пласман досега ја добива првата софтверска надградба. Во пакетот кој тежи 487 MB, Sony Xperia XZ3 ќе биде...


Се очекува дебито на евтиниот Nokia 3.1 Plus

Во големо исчекување од утрешниот промотивен настан на HMD Global се погласни се информациите за презентација на нови евтини смартфони со...


Прва слика од Samsung Galaxy A9s со кватро камера

Samsung Mobile успева и во пост-сезоната откако веќе ги претстави сите премиум модели да привлече големо внимание од јавноста и да...


Како Google го реши огромниот засек на Pixel 3 XL?

Google имаше солидна промоција на новите моќни смартфони Pixel 3 и Pixel 3 XL, но за поголемиот модел доби одредена доза на критики...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm