Новости

Што има iPhone XR под хауба буквално

iPhone XR располага со добри спецификации, кој е лице на новата серија, и располага со LCD екран, добра рамка....


Максимална казна за Facebook поради Cambridge Analytica

Казната од 500 илјади фунти за Facebook е донесена според старите правила пред стапување во сила на GDPR...


Google Play Store надградбата дозволува да паузирате претплати

Моделот со претплатување станува многу популарен за мобилни и десктоп апликации и сервиси, но често пати...


Samsung Galaxy S10 ќе дебитира со супер-брза UFS 3.0 меморија

UFS 3.0 (Univeral Flash Storage) стандардот беше најавен на почетокот на оваа година, за флеш меморија на ...


Google нема да праќа Nearby нотификации на Android

Google целосно ќе го укине системот на доставување на push нотификации од Nearby за мобилната платформа на Android. Со тоа ќе го намали...


Долгоочекуваниот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro достапен и во Македонија

По минатонеделното официјално претставување во Лондон,  новиот паметен телефон Huawei Mate 20 Pro...


Протече инфо за RAM меморијата на Huawei P30 Pro

Претходно пишувавме дека P30 серијата на Huawei ќе пристигне во јуни, 2019 година, кога ќе биде презентиран и првиот 5G модел од...


5G моделот на Samsung Galaxy S10 рекордер со 12GB RAM

Galaxy S10 и S10+ се очекува да направат вистински бум на пазарот, а за подобриот модел Минг-Чи Куо ќе биде...


Кинезите со потсмев кон Трамп да го замени iPhone со Huawei

Кинескиот портпарол во Министерството за надворешни работи, Хуа Чунинг, со потсмев му упати изјава,...


Samsung Galaxy S10 ќе го има зелена и во пет други бои

Според @OnLeaks претстојниот модел Samsung Galaxy S10 очекуваме да пристигне со шест бои: црна, бела, црвена...


Samsung Galaxy A8s ќе биде дизајниран без рамки

Samsung во Кина ги претстави Galaxy A6s и Galaxy A9s (кинеската верзија на Galaxy A9), а го најави и третиот уред ...


LG, HTC, HMD, и Sony се 5G партнери на Qualcomm за 2019

Snapdragon 675 процесорот припаѓа во средната класа на смартфони, наменет за 5G мрежа. Овој процесор ќе....


HMD Global ќе го прекине премиум моделот Nokia 8 Sirocco

Nokia 8 Sirocco беше лансиран на почетокот на оваа година со цена од €750 до €800, како премиум понуда на HMD Global....


Instagram го симна Snapchat од тронот

За тинејџерите Snapchat беше најпопуларната социјална мрежа, но со истражувањата на аналитичката ....


Нов софтвер се подготвува за Huawei P10, Mate 9 и Honor 9

Huawei ќе ја стартува бета програмата за тестирање на новиот софтвер наменет за смартфоните Huawei P10, Mate 9 и Honor 9 кои откако ќе...


Новиот Huawei Mate 20 Pro сега достапен и преку Македонски Телеком

Новиот Huawei Mate20 Pro, еден од најочекуваните паметни телефони за годинава од денеска ексклузивно е достапен во портфолиото на...


Samsung прави и флексибилен таблет на превиткување

Samsung ќе ја искористи технологијата на флексибилните P-OLED екрани и сега регистрираше нов патент за флексибилен таблет на превиткување...


Apple објави колку ќе чини поправка на iPhone XR и XS Max

Apple веќе објави колку би чинела промена на екранот на најновиот iPhone XR во фамилијата. Во секој случај, повеќе...


Револуционерниот Samsung телефон на преклоп доаѓа следниот месец!?

Samsung телефонот на преклоп со двоен екран доаѓа наскоро, а официјалното откривање би можело да се реализира ...


Xiaomi Black Shark Helo откриен со префинет дизајн и 10GB RAM

Шест месеци после откривањето на првиот Black Shark гејминг смартфон, Xiaomi го претстави и новиот модел Black Shark Helo...


Galaxy S10 ќе го има и во евтина верзија со 64GB

Samsung ќе лансира три верзии на Galaxy S10 смартфони во Барселона следната година. Третиот евтин модел ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm