Новости

Huawei откри кои постари смартфони добиваат Oreo надградба

Huawei на своите корисници им откри дека има план за надградба на нешто постарите смартфони Honor 8 Pro и Honor 6X кои треба да добијат...


Руската амбиција за ВИ е почеток на крајот според Маск

Технолошкиот могул и визионер Илон Маск смета дека со зголемените амбиции на Русија да влезе во трка за развој на вештачката...


Lithium Card Wallet е „најтенкото“ решение за екстерна батерија

Lithium Card Wallet може да биде новото идеално решение за корисниците на кои многу често им снемува батерија и секогаш им е потребна...


Huawei потврди - Mate 10 серијата доаѓа наскоро

Од Huawei и официјално потврдија дека нивните промоции овој период не се финиширани, па така фановите ќе имаат можност да погледнат уште...


Instagram Stories ќе ги гледате и од мобилната верзија на сајтот

Корисниците на Instagram кои ја немаат мобилната апликација на смартфон сега ќе може да ги гледаат објавите во Stories на пријателите и...


Samsung Galaxy J7 Plus изненади со метално тело и дуо камера

Samsung Mobile со новиот Samsung Galaxy J7 Plus направи вистинско загревање на средната класа со нудење на уред кој има квалитетно...


When in X - Mакедонски стартап со нова апликација за патувања

Македонскиот стартап Webgliders ја најави новата When in X апликација за патување која треба да ги поврзе туристите кои го посетуваат...


Видео: Роботот Ејми е усовршен за човечка интеракција

Кинеската компанија Amy Robotics на IFA саемот во Берлин ги демонстрираше можностите на новиот хуманоиден робот AMY A1 кој е креиран за...


Откриена цената на LG V30 во Европа

Новиот супер смартфон LG V30 кој неодамна беше промовиран наскоро ќе се најде во продажба ширум Европа, а за прв пат се појави на...


Јубилејниот смартфон на Apple ќе биде iPhone X

Apple одбележува 10 години од лансирањето на својот прв смартфон па се уште се води голема полемика како ќе се вика јубилејниот модел кој...


Huawei со Kirin 970 ќе има огромна моќ и вештачка интелигенција

Huawei со мислите во иднината ја има вештачката интелигенција како нова главна цел за развој и токму затоа го направи првиот чекор со...


Еве што содржи новата надградба на Viber

Viber постојано ја надградува и подобрува својата апликација, со многу практични и корисни алатки. Корисниците ја сакаат апликацијата...


Samsung го замени HDMI кабелот за поврзување со ТВ

Samsung иновирал нов тип на кабел, кој е тенок како влакно, како подобра замена за HDMI кабелот. Дизајнот како и секогаш е одличен, а тоа...


iPhone Edition ќе се вика јубилејниот телефон на Apple

Само уште 9 дена имаме преостанато додека Apple да ги открие моделите од 2017 година. Сигурни извори од пакувањето на Apple телефоните...


Апликацијата на ЈСП е премногу комплицирана

Јавното сообраќајно ретпријатие (ЈСП) направи своја апликација за возниот ред, со цел патниците да добијат полесен пристап на информации...


Samsung Galaxy S9: Snapdragon 845 процесор и 4GB RAM меморија

Samsung Galaxy Note 8 е се уште во полн ек, кој беше презентиран пред 10 дена. Сега почнаа да излегуваат спецификации и за наредниот...


Huawei Mate 10 (10 Pro) добива моќен Kirin 970

Официјално е потврдено дека претстојните Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro ќе го имаат најдобриот и најмоќниот процесор на компанијата,...


Huawei ја откри иднината за Mobile AI на IFA 2017

Извршниот директор Ричард Ју го откри Kirin 970, првата мобилна платформа за вештачка интелигенција (AI)...


LG V30 прогласен за најдобар телефон на IFA 2017

Екипата на телефони.мк наиде на значка за LG V30, кој бил прогласен за најдобар телефон од сите презентирани на IFA Berllin 2017...


Дел од „лудата“ технолошка атмосфера на IFA 2017

Како што претходно споменавме, телефони.мк директно известува од Берлин, IFA 2017 саемот за мобилна технологија и слични гаџети...


Фокусот на Huawei ќе биде во вештачката интелигенција

Ричард Ју, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group ќе има свој говор денес на настанот на Huawei, кој започнува во 14:00...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA