Новости

Samsung Galaxy Note 8: „Најиновативен и најдобар дисплеј досега“

„Samsung Galaxy Note 8 има најиновативен и најдобар дисплеј“ од сите што досега ги тестирале, известуваат од DisplayMate...


IFA 2017: Alcatel направил премиум телефон од Idol 5

Alcatel Idol 5 е конечно презентиран после еден месец откако беше објавен Idol 5s. Многу се слични, но сепак има некои разлики помеѓу...


IFA 2017: LG сака да ги „опамети“ нашите домови со робот и гласовна технологија

Телефони.мк директно известува од Берлин од IFA саемот. LG Electronics на IFA 2017 го најави својот гласовен уред во фаза на развој за...


Apple ќе испише историја со Apple Park и iPhone 8

„Вселенскиот брод“, како што народот популарно го нарекува огромниот објект на Apple што се градеше неколку години, конечно ќе биде...


SanDisk картичка од 400GB: Највисок рекорд досега

Micro SD картичките никогаш не се доволни, оти резолуциите и графиката на смартфоните постојано се зголемуваат. Се разбира, секоја...


Самсунг претстави нови ТВ уреди на ИФА 2017

Со 55 и 65 инчните Q8FQLED ТВ уреди со рамен екран и 43-инчниот “Frame”, премиум ТВ портфолијото на Самсунг се проширува на 14 QLED...


Fitbit Ionic: Смарт часовник за следење на вашата фит состојба

Ionic е новиот смарт часовник и личен тренер на компанијата Fitbit, со кој може да се извршуваат бесконтактни плаќања...


Следете во живо: iPhone 8 официјално излегува на 12 септември

Apple официјално објави дека ќе го одржи настанот на 12 септември во Театарот Стив Џобс, лоциран во новиот Apple Park кампус...


Moto X4 официјално откриен со двојна камера на IFA 2017

Moto X4 од средната класа е конечно откриен. Телефонот има одличен дизајн со блескаво стакло, водоотпорен е, има пониска цена...


Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact и XA1 Plus: Првите промо видеа

На IFA 2017 Sony ги откри новите смартфони: Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, и Xperia XA1 Plus. Најдоброто од се е што XZ1 и XZ1 Compact...


Sony Xperia XA1 Plus откриен на IFA 2017 со одредени подобрувања

Sony ја збогати линијата на Xperia вчера. Премиум моделите Xperia XZ1 и XZ1 Compact биле фокусот на прес конференцијата на компанијата...


Маркирајте го 12 септември за iPhone 8, 7S и 7S Plus

iPhone премиум моделите официјално ќе бидат презентирани во Купертино на настанот на Apple на 12 септември. Тим Кук се уште не ја потврди...


LG V30 има поддршка за Daydream VR, првиот телефон со 600MHz

LG V30 има две компоненти за забава и корисност - Daydream-компатибилноста и првиот уред што може да се поврзе со мрежата од 600MHz на...


Официјално LG V30: 6-инчен P-OLED дисплеј и подобра, двојна камера

LG отвори ново поглавје во V-серијата. LG V30 докажа дека OLED е најдобриот пат кон иднината, при што дисплејот и двојната камера се...


Speedo и Samsung разбрануваа со партнерство преку уредите Gear Fit2 Pro и Gear Sport

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) и Спидо Интернешнал (Speedo International Ltd.) им помагаат на пливачите ширум светот...


Samsung ги претстави Gear Sport, Gear Fit2 Pro и Gear Icon X

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) вчера ги претстави трите нови уреди во своето портфолио на водечки уреди за носење...


Asus ги објави AR очилата за проширена реалност

Asus го објави својот AR уред за проширена реалност за Windows оперативни системи, кој е многу евтин...


Фејсбук воведе казна за лажните вести, но колку е ригорозна

После измамата со вестите на Фејсбук, во врска со кампањата на Доналд Трамп, Марк Цукерберг веднаш мораше да промени нешто...


Донг Џин Кох: Зошто Samsung Galaxy Note 8 има помала батерија

Шефот на Samsung Mobile, Донг Џин Кох, објасни дека Note 8 ќе има многу успеси пред себе, со кои ќе ги избрише лошите импресии за Note 7...


НАСА објави видео од „црната птица“, побрза од проектил

Црната птица Lockheed SR-71 Blackbird е најбрзото летало на сите времиња, кое било повлечено од производство и употреба пред да се...


Нов Facebоок филтер Night King од „Игра на престоли“

На Facebook камерата е достапен Night King филтерот од серијата „Игра на престоли“, но ќе биде достапен само за кратко...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA