Новости

Facebook ќе ве извести ако објават ваша фотографија

Facebook воведува нова услуга за препознавање на лице на фотографија објавена на Facebook и автоматско известување на корисниците што се...


Професионален хокеј играч ќе прима плата со Bitcoin

Швајцарската финансиска компанија Bitcoin Suisse е специјализирана за трговија со криптовалути, и ќе стане главен спонзор на данскиот...


Заработете 10% провизија за Microwear на Aliexpress

Во соработка со специјалната програма на AliExpress (AliExpress Affiliate Program), добивате екстра провизија за секој продукт што ќе го...


Uber повеќе не е технолошки стартап, туку такси компанија во ЕУ

Uber на европско тло ќе мора да ги почитува сите правила како и било која друга транспортна компанија, а не како технолошки стартап со...


Samsung го најави Galaxy A8 смартфонот од следната генерација

Samsung го најави новиот Galaxy A8 смартфон од следната 2018 генерација со што уште сега на почетокот на празничната сезона ќе им се...


Hitman Sniper е бесплатна за празниците

Популарната мобилна верзија на Hitman Sniper е бесплатна за празниците и фановите на оваа франшиза треба да побрзаат да ја инсталираат...


Што воведе Shazam откако се договори со Apple за 400 милиони?

Shazam сервисот за препознавање на музика кој е еден од најпопуларните на пазарот, пред да го склучи договорот вреден 400 милиони долари...


Motorola ја лансираше Moto Z Market апликацијата

Motorola ја лансираше новата Moto Z Market апликација во Play Store наменета за сите сопственици на Moto смартфоните кои сакаат да купат...


Nokia со видео кое ќе ве „стопли“ за празниците

HMD Global од Финска кои го водат брендот на Nokia лансираа празнично видео со кое сакаат да ги разнежнат нивните корисници и да ги...


Нова слика со дизајнот од Samsung Galaxy S9

Претходно се појавија слики од Samsung Galaxy S9 Plus, а сега имаме и фотографија од класичната верзија Galaxy S9. Класичната деветка...


Емил Олденберг, основач на Bitcoin, ги продаде сите свои bitcoin-и

Емил Олденберг е еден од основачите на веб страницата Bitcoin.com, кој ја разбрани јавноста со продажбата на сите свои bitcoin-и. Зошто?...


Ништо не е променето: 2017г. повторно лоши лозинки

Корисниците секогаш го одбираат полесниот пат за памтење на лозинка, а тоа дефинитивно им оди во прилог на хакерите. Се разбира, само...


Instabridge е апликацијата што пробива Wi-Fi лозинка

Wi Fi е неопходно во денешно време, не од аспект за да фаќаме бесплатна мрежа во нашето место на живеење, туку за да се снаоѓаме полесно...


Facebook од 22 декември воведува нови божиќни лепенки

Facebook воведува неколку новитети со цел да ги развесели корисниците за време на претстојните празници. Ќе има дигитални честитки...


Неколку начини да ја зачуваме животната средина

Секојдневно слушаме за заштита на животната средина, но дали знаеме што всушност тоа значи и како ние можеме да придонесеме?


YouTube Go се покажа како успешен проект

Google покажа дека донел правилна одлука за лансирање на едноставната апликација YouTube Go бидејќи таа за многу кратко време стигна...


Ќе има нови AirPods - Подобри, ама и поскапи

Според новиот извештај на аналитичарот Минг Чу Ко во 2018 година Apple ќе лансира нови безжични слушалки AirPods кои ќе бидат...


Ова ги успорува постарите iPhone смартфони - Дали е намерно?

Според повеќе тестови на бенчмарк сајтовите постарите iPhone смартфони со текот на времето имаат послаби перформанси по вина на...


Ќе издржи ли Nokia 5?

Каналот за тестирање на издржливоста на смартфоните JerryRigEverything реши да го испроба новиот Nokia 5 смартфон кој е доста евтин и...


Божикниот специјал на Doctor Who ексклузивно на Pickbox

Pickbox на 25 декември, паралелно со британската премиера и ексклузивно за регионот Adria, ќе ја прикажува специјалната божикна епизода...


Тајван ја одобри зделката меѓу Google и HTC

Тајванската инвестициска комисија која има улога на регулатор на атнимонополски политики во Тајван даде зелено светло за зделката вредна...

 
Најнови телефони
 
  • Mate 10 Pro
  • G6
  • 3310 (2017) 3G
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 105 (2017)