Новости

5G технологијата демонстрирана на дело во Берлин

Во Берлин се презентираше новата 5G технологија за мобилен интернет, а ваквите антени се меѓу првите во Европа што ќе функционираат со...


Видео од НАСА со фиџет спинер и моќта на гравитацијата

Ренди Бресник, астронаутот од НАСА, се снимал во Меѓународната вселенска станица, од каде објави видео со фиџет спинер (fidget spinner)...


Фрижидерот на Samsung води сметка за вашето мени во секое време

Новиот модел на фрижидер на Samsung фотографира селфи во секое време со внатрешна камера од продуктите што ги има на полиците. Тој ги...


Qualcomm потегна потег со кој може да го уништи Apple

Qualcomm стартуваше нова тужба против Apple, но овој пат наместо во САД поведе правна битка во Кина што може да биде потенцијално многу...


Погледнете го првото видео со симпатичниот BlackBerry Motion

BlackBerry објави видео со прв поглед на дизајнот и дел од софтверот на најновиот смартфон BlackBerry Motion кој е најменет за средната...


Првиот Oasis на Kindle е отпорен на вода

Поминаа десет години откако Amazon го претстави својот прв читач за е-книги, што драстично го промени начинот на купување и читање на...


CornerCamera: Развиен е систем за камера што гледа преку врата

Креирана е камера што гледа подалеку и од човечкото око, која досега можебме да ја гледаме само на шпионските филмови. Станува збор за...


Motorola RAZR V3i го доби новиот брат Binatone Blade

Motorola RAZR V3i, е еден од најпопуларните телефони на преклоп на сите времиња. Binatone Blade сега е наследникот на легендата на...


Полицијата во Дубаи ќе ги фаќа криминалците со летачки мотори

Дубаи постојано ја подобрува опремата на полициските служби, со тоа што прво им купи Lamborghini полициски возила, а веќе имаат и...


iOs 11 за кратко е најупотребуваниот систем на Apple

По само речиси еден месец од активирањето iOS 11 прерасна во најупотребуваниот оперативен систем на Apple кој според последните мерење се...


Huawei Y6 Pro (2017) пуштен во Европа со многу ниска цена

Huawei го пушти во продажба новиот смартфон Y6 Pro (2017) кој во Европа ќе може да се купи за цена од само 179 евра. Huawei Y6 Pro (2017)...


Видео: Тејлор Свифт лансира своја друштвена мрежа

Популарната пејачка Тејлор Свифт најави дека до крајот на годината ќе ја лансира нејзината мобилна апликација The Swift Life за Android и...


Пристигна нов Nokia 8 со 6 GB RAM

HMD Global на домашно тло во Финска го најави новиот модел на Nokia 8 кој има многу помоќен хардвер со 6 GB RAM и 128 GB основна меморија...


Google со милијарда ќе ги учи работниците за напредни технологии

Google планира да потроши 1 милијарди долари како грант средства за обуки на американците за работни мести каде се потребни познавања од...


Шефот на Samsung ја шокираше јавноста - Се повлекувам, ќе има криза

Директорот на компанијата „Самсунг електроникс“ Квон Ох Хјун генералниот директор на Samsung ги информираше вработените и јавноста дека...


Huawei Mate 10 Pro ќе пристигне со Стилус?

Постои голема шанса претстојниот топ смартфон Huawei Mate 10 Pro да пристигне со функционално Стилус пенкалце со цел да им се овозможи на...


Паметниот Samsung Bixby излегува од смартфоните

Samsung наскоро се очекува да претстави нова верзија на паметниот гласовен асистент Bixby кој ќе „излезе“ од смартфоните и ќе се користи...


Минг-Чи Куо: Сите модели ќе имаат TrueDepth камера и Touch ID

Apple ги задржа Touch ID сензорите во 2017 година кај Apple iPhone 8 и Apple iPhone 8 Plus. Само јубилејниот модел Apple iPhone X немаше...


До кога ќе тераме со лажни вести: „Google го купува Apple“

Се разбира, уште кога излезе веста, знаевме дека е лажна. Доколку вакво нешто би се случувало, сигурно би се знаело 1 година однапред...


Apple пушти нова помала надградба за iPhone

Apple ја пушти новата iOS 11.0.3 надградба на софтверот која е помала, но не и безначајна бидејќи нуди поправка на повеќе грешки за...


HTC има добар месец, лоша година

HTC во целата лоша година која ќе ја памети како една од најслабите во својата историја ако ништо друго барем може да се израдува на...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA