Новости

Спецификациите на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

После неколку месеци, за кои имаше безброј шпекулации, Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се конечно официјализирани...


Најголемите иновации на Pixel 3 преку видеа

Google Pixel 3 и Pixel 3 XL сега се официјално претставени и може да извршите преднарачка за нив. Pixel 3 и неговиот...


Синхронизирајте ги контактите со LinkedIn, за да бидете еден чекор пред сите за работното место

Без разлика дали ќе излезете на пазарот на труд за првпат, или ќе се префрлите на ново работно место, запознавањто нови колеги или...


Изгасната Google+ мрежата по масивен пробив на безбедноста

Google веднаш ја исклучи социјалната мрежа Google + откако откри масовен пропуст во безбедноста. Проблемот е лоциран во софтверски пакет...


Sony дефинитивно работи на нова видео конзола

Претседателот на Sony Кеничиро Јошида потврди дека компанијата веќе започнала со работа за развој на следната генерација на конзола за...


Доаѓа ли наскоро и Nokia 7.1 Plus?

HMD Global најверојатно наскоро ќе лансира уште еден модел од „седмица“ серијата. На посебен настан во Индија на 11 октомври постои...


Apple брзо го реши проблемот со полнењето на iPhone XS

Apple преку брза софтверска надградба го реши проблемот со полнење на батеријата кај дел од моделите на неодамна претставените смартфони...


Huawei Mate 20X ќе биде моќен смартфон за гејминг

Планираниот гејминг на Huawei најверојатно ќе биде Huawei Mate 20X кој ќе има многу моќен хардвер, но и иновативна технологија која ќе...


Pocophone F1 има голем проблем со екранот, ќе следи надградба

Poco суб-брендот на Xiaomi се соочува со првиот проблем на пазарот откако се откри дека нивниот знаменосец Pocophone F1 се соочува со...


MyKi Pet уред за лесно лоцирање на домашните миленици

Телекомуникациската компанија Vip ја збогатува својата понуда со уште еден уникатен уред, овојпат наменет и дизајниран за домашните...


Постојат 4 различни модели од новите iPhone XS - Кои се најважните разлики меѓу нив

Имаме четири различни модели на iPohne Xs и XS Max, кои Apple ги продава во различни земји и помеѓу нив има големи разлики, а ги имаат...


После 24 години Бил Гејтс не е веќе најбогат, а го наследи...

Forbes оваа година ја состави листата на добродетели, на која ги наведе богаташите што донираа најмногу пари....


Microsoft ја стопираше октомвриската надградба за Windows 10

Microsoft е принуден за паузирање на лансирањето на надградбата Windows 10 October 2018 Update, официјално соопштија...


Google News ќе се преобразува со Dark Theme

Google продолжува со примена на Dark Theme во своите апликации меѓу кои и YouTube. Сега на ред доаѓа и апликацијата за вести Google News...


Apple Watch Nike+ Series 4 доаѓа во ограничени количини

Apple ја лансираше специјализираната Nike + верзијата на четвртата серија на смарт часовници Apple Watch која е достапна од Apple Store...


Nintendo ќе го претвори вашиот смартфон во Game Boy

Nintendo сака да ја искористи носталгијата која сега владее кон старите конзоли за видео игри од крајот на 90-тите и почетокот на првата...


Fortnite на iPhone за шест месеци заработи цело богатство

Играта за борба до последен Fortnite се покажа дека може одлично да функционира и на смартфон, па покрај тоа што е неверојатен хит на...


Познати цените на Pixel 3 и Pixel 3 XL

Google Pixel 3 и Google Pixel 3 XL како и претходните модели на Google се една од најлошо чуваните тајни во мобилната индустрија, па така...


Внимавајте: Новата Windows 10 брише податоци

Надградбата на десктоп оперативниот систем Windows 10 на Microsoft за месец октомври покажува проблеми за дел од корисниците бидејќи при...


Samsung Galaxy S10 ќе има специјален чип за AI

Samsung Mobile засилено ги зголемува подготовките за претстојниот премиум смартфон и развојот на новиот мобилен процесор Exynos ќе биде...


Facebook и Messenger ќе ве следат преку Instagram во секое време

Експертот Џејн Вонг забележала дека оваа функција ја има во приватниот сетинг на Instagram во History Locations. Опцијата им...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm