Новости

Chilli International креираше телефон „фиџет спинер“

Фиџет спинер(fidget spinner) или на македонски кажано „вртелешката“ е најпопуларната играчка годинава. Сега е направен и телефон по овој...


Alibaba ќе биде рамо до рамо со Google, Amazon и Microsoft

Alibaba претендира да стане глобална етаблирана компанија, нејзиниот основач Џек Ма има големи планови, со тоа што сака да биде рамо до...


Huawei го претстави водоотпорниот таблет Honor WaterPlay

Huawei оваа година е еден од најактивните производители на таблети во Android сферата кој се уште не се откажал целосно од категоријата...


Samsung го смени шефот на Bixby

Samsung донесе одлука да го смени Ри ин Џонг досегашниот шеф на одделот во компанијата кој го развиваше гласовниот асистент Bixby кој се...


Apple развива флексибилен смартфон заедно со LG

Apple одбра нова област во која директно ќе му конкурира на Samsung па затоа со здружени сили со LG заеднички работат на развој на...


Razer најави големо откритие, ќе видиме ли прв гејмерски смартфон?

Razer преку Twitter соопшти до фановите да бидат подготвени на 1 ноември бидејќи ќе го имаат нивното досега најголемо откритие. Од оваа...


Huawei потврди дека Mate 10 ќе работи со Android Oreo

Huawei на социјалните мрежи потврди дека нивниот претстоен премиум смартфон Mate 10 од старт ќе работи со најновата верзија на...


Oculus Go е новиот самостоен VR уред за половина цена

Oculus компанијата за развој на технологии со виртуелна реалност која е во посед на Facebook го најави новиот VR уред Oculus Go кој може...


Nokia 9 доаѓа со модерен дизајн со тенки рамки

Не би требало HMD да лансира уште еден модел до крајот на 2017 година. Од финската компанија се очекува да ги претстави Nokia 2, 7 и 9 на...


Device Health Services на Google достапна во Play Store

Google продолжува со трендот да објавува свои матични апликации од Android OS, за да ги има и како независни во Play Store. Device Health...


Џон Колисон е еден од најмладите технолошки богаташи во светот

Џон Колисон од Ирска е еден од најмладите милијардери во светот, кој е само 2 месеци помлад од ко-основачот на Snapchat, Иван Шпигел. Во...


Samsung Galaxy Note 8 одлично се пробива на клучните пазари

По само четири недели поминати во продажба новиот супер фаблет Samsung Galaxy Note 8 одлично се пробива на клучните и најбогатите пазари...


Facebook претрпе огромни проблеми

Социјалната мрежа Facebook речиси еден час не беше достапна во делови на САД и Европа, вклучувајќи дел и од корисниците во Македонија....


YouTube автоматски ќе пушта видеа на Android

Google започна со тестови на нова функција на мобилната апликација YouTube за Android која ќе овозможи автоматско пуштање на видеата во...


Позната е цената на Huawei Mate 10 Lite во Европа

Huawei Mate 10 Lite кој неодамна беше претставен во Кина наскоро ќе биде пуштен во продажба и во Европа, а уште сега се открива дека...


Започна продажбата на Nokia 3310 3G

HMD Global ја започна продажбата на обновениот мобилен телефон Nokia 3310 кој овој пат ќе има 3G мобилна мрежа за да одговори на...


Зошто Google плаќа цело богатство на Apple и Android партнерите?

Во изминатата година според податоци на Bloomberg се открива дека Google потрошил неверојатни 7,2 милијарди долари на Apple и Android...


Huawei го претстави Honor 7X - Најевтин смартфон со 18:9 дисплеј

Huawei и официјално го претстави новиот Honor 7X кој ќе биде засега најевтиниот смартфон со дисплеј со сразмер од 18:9 како кај многу...


Google Home Mini нема се да снима автоматски

Паметниот звучник Google Home Mini е толку напреден што може автоматски да прави аудио записи од домот на корисникот што е огромна грижа...


Илон Маск жестоко против Clips камерата на Google

Многумина велат дека Google Clips камерата е морничава и инвазивна, која е опасна за безбедноста на корисниците. Сепак, за родителите и...


Т-Мобиле и Хуавеи први со екстра 5G брзини во Холандија

Новата 5G технологија за интернет има за 600% зголемен капацитет за интернет конекција. Т-Мобиле е во блиска соработка со Хуавеи за...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA