Новости

Скенерот на OnePlus 6T светско чудо како пирамидите

OnePlus креираше инспиративно промотивно видео за нивниот претстоен супер смартфон OnePlus 6T кој ќе биде еден од ретките со функционален...


iOs 12 со рекордна надградба, го престигна и iOs 11

Оперативниот систем на Apple iOs 12 бележи рекордно брза надградба со неверојатно темпо и за помалку од еден месец изби на врвот според...


Ова се смартфоните на Nokia кои наскоро добиваат Android Pie

HMD Global го откри планот за тоа кои смартфони во наредниот период ќе добијат надградба на софтверот со последната и најнова верзија на...


Нова слика од Huawei Mate 20 дава одличен преглед на дизајнот

Huawei Mate 20 е се поблиску до финалната презентација и досега се познати голем дел од неговите потенцијални спецификации, па дури и...


Google ги трола шпекулантите на интернет за Pixel

Google започна нова кампања со која ги „трола“ сите шпекуланти на интернет кои објавуваат различни детали за претстојниот премиум...


Што нуди новата опција Nametag на Instagram?

Instagram ја финишираше надградбата на сите верзии на мобилната апликација која сега добива нова функција наречена Nametag, а истата ќе...


Lenovo го враќа „убиецот“ на смартфон сцената

Lenovo објави тизер со кој најавува дека ќе го врати „убиецот“ на смартфон сцената со многу криптирана порака, без да насочи што поточно...


Facebook Lite сега ќе ја користите и на iPhone

Звучи помалку парадоксално, но Facebook донесе одлука да ја лансира Lite верзијата на мобилната апликација за iOs оперативниот систем....


Зошто iPhone е толку скап?

Извршниот директор на Apple изјави дека видел многу расклопени iPhone телефони и цени за сите компоненти...


Moto G7 рендери се појавија во јавноста

MySmartPrice видео каналот на YpuTube објави видео со рендери од претстојниот модел Moto G7, за кого претходно пишувавме за...


Samsung забележа рекорден квартал со профит до плафон

Samsung го објави финансискиот извештај за третиот квартал од 2018 година според кој бележи уште еден рекорд во однос на профитот и се...


Nokia 7.1 е одличен во средната класа

HMD Global продолжува со стабилното темпо на лансирање на нови смартфони во секој квартал, а овој пат настапи повторно во средната кон...


Moto G7 ќе биде огромен смартфон

G серијата на Motorola се очекува да го донесе можеби досега најквалитетниот и најмоќен уред. Судејќи според првата протечена слика од...


Се појавија цени за Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro

Досега не беше позната цената на Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro, но сега излезе цела табела со ценовник за сите....


Литванија воведува казна за држење на смартфон на улица

Зависниците од смартфони сега ќе мора да стивнат во Литванија, која одлучи да ги казни оние што ќе зјапаат во телефонот кога ....


Nintendo Switch ќе лансира нова верзија за 2019

Nintendo за 2019 има за цел да лансира надградена верзија за Switch конзолата. Switch беше презентирана пред 1 година...


V40 ThinQ на LG пристигна со 5 камери и одлични перформанси

LG го презентираше својот V40 ThinQ модел, кој се презентира како смартфон со пет камери, односно се состои...


Михал Весолек од Полска е двоен добитник на наградите на натпреварот HUAWEI NEXT-IMAGE

Михал Весолек, талентираниот аматер од Полска, беше прогласен за добитник на Grand Prize и добитник на наградата "Најдобар во...


LG не се брза со својот смартфон на преклоп

Во јули излезе патент од LG, кој укажуваше дека компанијата би можела да има телефон на преклоп. LG конечно ...


Нови информации за Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro

Firmware деталите за претстојните модели на Huawei - Mate 20 и Mate 20 Pro, потврдуваат дека поголемиот ...


Големината на LG V40 споредена со Galaxy Note 9, iPhone XS, XS Max, LG V30

Новиот LG V40 е конечно тука, нетрпеливо чекајќи да им се придружи на ултра премиум Android уредите. Со 6.4-инчен...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm