Новости

Apple ги најавува новите iPhone витези за 12 септември!

Сигурни сме дека сега сите ја резервираа датата 12 септември за новите iPhone модели на Apple. Apple официјално...


Huawei го лансира Kirin 980, првиот светски комерцијален 7nm SoC процесор

Во воведниот дел на IFA 2018 насловен како „The Ultimate Power of Mobile AI“, извршниот директо...


Sony го стави најдоброто во Xperia XZ3: Беспрекорен дизајн и неверојатно искуство

Sony Mobile Communications ја продолжува еволуцијата во инженерингот и дизајнот на Xperia™ со најновиот...


Најновиот, супер моќен член на Галакси семејството - Галакси Ноут9 претставен во Македонија

Галакси Ноут 9 (Galaxy Note 9) - создаден да го следи секој ваш чекор во динамичното секојдневие со својот целодневен перформанс, ново...


Самсунг на ИФА 2018 со неверојатни технолошки откритија за иднината на поврзаното живеење

Сасмунг ја истакнува својата визија за производи и услуги од следната ера на поврзано живеење овозможени од вештачка интелигенција,...


Самсунг го претстави новиот заоблен “гејминг” монитор “CJG5” на “Гејмском 2018”

Самсунг ја проширува својата палета на монитори за играње игри со претставување на новиот заоблен....


Самсунг на ИФА 2018 претставува “Real 8К” и “8К AI” зголемување на резолуцијата за “QLED 8K”

Потрошувачите ќе искусат реални слики и звуци со новиот “Q900R” модел со “8К“ резолуција и “8К AI” зголемување на резолуцијата...


8K OLED доаѓа на IFA 2018 од LG Mobile

Првиот 8K (7680×4320) OLED TV во светот ќе биде ексклузивно презентиран на IFA во Берлин, кој ќе биде со 88...


Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


LG на IFA 2018 ќе ги лансира евтините модели од G7 серијата

LG на IFA 2018 саемот во Берлин ќе ги презентира двата нови члена во G7 фамилијата – LG G7 One и LG G7 Fit...


Прва конференција за е-трговија во Македонија во октомври

20 домашни и меѓународни експерти ќе дискутираат за е-трговија на 26 октомври, 2018 година, во Скопје...


HubblePhone е футуристички концепт дизајн за 2020г.

Компанијата Turing Space Industry го креирала овој концепт дизајн за HubblePhone, планиран за 2020 година...


Huawei го надмина Apple по продажба на смартфони

Според светските статистички податоци на Gartner за вториот квартал на 2018 година, продажбата...


Објавен официјален Sony Xperia тизер за IFA 2018

Sony сигурно ќе ги претстави новите смартфони до крајот на годината и од најновиот тизер објавен од јапонската компанија...


YouTube го убива нашето омилено копче за рекламите

Наскоро YouTube ќе го отстрани копчето skip за спас од платените реклами. На видеото "Want to earn more money....


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


Шведска ќе ги полни електромобилите додека возат

Шведска изгради инфраструктура со должина од 2 километра, која ќе биде наменета за полнење на батериите ...


Илон Маск и иднината на Tesla со него

Маркес Браунли направил интервју со шефот на Tesla Inc., лидер-компанија во светот за производство на....


Facebook тестира нова алатка што ќе ви помогне да стекнете нови пријатели

Facebook сака да ви го задржи вниманието и покрај сите скандали. Социјалната мрежа постојано бара нови...


Sony Aibo е подобрена верзија на робот-куче со вештачка интелигенција

Роботот Sony Aibo е сега многу подобрен и новиот модел од First Litter Edition започнува со продажба од септември...


Се сеќавате ли на овој револуционерен смартфон од 2002?

Sony Ericsson t68i во 2002 година беше лансиран, презентирајќи има ги најнапредните алатки на корисниците...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm