Новости

И Beats ќе прави безжични слушалки

Брендот за аудио опрема Beats кој е под капата на Apple планира наскоро да лансира сопствена верзија на целосно безжични слушалки со...


Honor 8X надграден со Android Pie и EMUI 9

Huawei ја стартуваше софтверската надградба за Honor 8X кој сег ја добива последната верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie, а...


Клубот на побогати од 100 милијарди долари доби уште еден член

Шефот на Amazon, Џеф Безос, тежи 145 милијарди долари, но сега во клубот на милијардери побогати од 100 ...


Уапсената директорка на Huawei поседувала APPLE уреди во себе

Huawei произведува телефони, таблети и лаптопи, но кога ќе биде уапсена, Менг Ванзоу имала еден телефон ...


Apple ги претстави новите модели iPad Air и iPad Mini

Apple ги претстави освежените модели од својата iPad линија. Станува збор за новите iPad mini и iPad Air со....


И новиот iPhone безжично ќе полни други уреди

Apple не сака да заостанува зад Samsung и планира во новата генерација на iPhone 2019 да ја воведе можноста за безжично полнење на...


Motorola One Vision прикажан со 48 мегапикселна камера

Од претстојниот супер смартфон Motorola One Vision се појави прв наводен рендер кој го прикажува мобилниот уред со вистинскиот дизајн и...


Huawei Mate 30 ќе биде прв смартфон со Extreme UltraViolet процесор

Huawei Mate 30 серијата иако е доста далеку од конечен пласман сепак привлекува големо внимание во оваа рана фаза. Најновата...


Поевтиниот Xiaomi Mi 9 SE наскоро и во Европа?

Xiaomi на листата на уреди за глобална усогласеност го додаде и Xiaomi Mi 9 SE кој е поевтина верзија на моќниот Xiaomi Mi 9, но исто...


Нова AirPower слика со iPhone XS и AirPods објавена на сајтот на Apple

Помина година ипол откако Apple за прв пат ги најави AirPower, познатото лежиште за безжично полнење, кое уште...


Moto Z4 Play доаѓа со моќни перформанси и голема батерија

Motorola смартфоните доаѓаат, вклучувајќи го и обновениот Razr модел, кој овој пат ќе биде од средната класа ....


Првиот Google Doodle со вештачка интелигенција го глуми Бах

Google е познат по својот Doodle со кој ги одбележува најважните настани во светот или за личностите што оставиле....


WhatsApp со нова тактика против ширење лажни вести

WhatsApp тестира нова опција со која треба да спречи ширење на лажни вести или барем да им даде индикатор на самите корисници кои пораки...


Како да го заклучите и лоцирате телефонот ако ви го украдат

Мобилните телефони се веќе премногу лична работа и не е проблем тоа што ќе не оштетат финансиски ког...


Sony Xperia 1 постојано ќе користи 4K HD

Sony Mobile даде подетално објаснување за новиот CinemaWide дисплеј на Sony Xperia 1 кој целосно е во 4K HD резолуција и таа ќе биде...


Netflix ќе биде поевтин само за смартфон?

Стриминг гигантот Netflix тестира нов вид на претплата која ќе важи само за корисниците кои ќе ја активираат апликацијата преку својот...


Еве како би можел 7-инчениот Sony Xperia 10 Ultra да изгледа

Минатиот месец Sony објави три телефони - Xperia 1, 10, и 10 Plus, со високи дисплеи за квалитетно кино ...


5G е голема работа, но постојат ли ризици за здравјето

Немаме докази дека користењето на смартфоните може да предизвика рак, потврдуваат од Германската канцеларија....


Измамник ја призна вината, Facebook и Google ги оштетил за 123 милиони долари

Мажот од Литванија во мејловите се јавил како претставник на компаниja со која Facebook и Google соработувале...


Протекоа детали за Note 10 - Би можел да биде најдобриот на Samsung досега

Спецификациите што кружат на интернет се одлични – дисплеј поголем од 6,6 инчи, одличен хардвер, 6 камери...


На овој датум дефинитивно доаѓа Samsung Galaxy S10 5G

Samsung Mobile веќе и официјално потврди дека иновативниот Samsung Galaxy S10 5G смартфон со најбрз мобилен модем ќе биде пуштен во...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm