Новости

Филтри за видео во живо на Instagram, зошто да не

Instagram продолжува со додавањето на нови забавни функции за своите корисници иако тоа премногу веќе наликува на копирање на Snapchat. 


Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум...


На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 се појави на сајтот за тестирање Geekbench со Android 8.0 Oreo оперативен систем што дава сигнал дека надградбата на...


Која ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite?

Претходно пишувавме дека моделот Maimang 6 е претставен официјално во Кина, за кого всушност се знае дека ќе биде истиот модел во Европа...


Facebook и Microsoft вградија 6.000 км подводен кабел

Со најновиот голем зафат е поставен 6.000 километри кабел во Шпанија, од Билбао до Вирџинија. Целта е кабелот да пренесува 160 TB...


Кого обвинува Бил Гејтс за долгата опција Ctrl+Alt+Delete?

Бил Гејтс открива дека стандардите им биле многу ниски. Конкретно, тој го обвинува инженерот Дејвид Бредли од IBM, од кого Гејтс побарал...


Дали iPhone 8 преживува виткање и гребење?

JerryRigEverything го стави iPhone 8 на тапет, со тоа што тестира на суров начин: го гребе, го пали, и го витка...


Xiaomi ќе воведе безжично полнење

Xiaomi е најновиот бренд кој се приклучува на Wireless Power Consortium групацијата која го промовира и застапува Qi стандардот за...


Apple Watch 3 има проблеми со LTE конекцијата

Apple Watch 3 смарт часовникот со LTE конекција е најголемата иновација на Apple во категоријата на смарт часовници, но првите модели кои...


Стартува продажбата на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

По само десет дена од промоцијата Apple започна со онлајн продажбата на новите квалитетни смартфони iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои се веќе...


HTC ќе оди на големо со U11 Plus

HTC и натаму привлекува големо внимание со договорот со Google вреден 1,1 милијарди долари, па се чека на нов смартфон кој ќе означи и...


Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно...


Пејџерите се уште ги користат 10% од светската популација

Можеби е малку чудно, но вистина е дека пејџерите се уште ги употребуваат најмногу лекарите низ светот. Причината за тоа...


Apple ќе избрише 180.000 апликации од App Store

Apple автоматски прекина со поддршка на 32 битните апликации кога го објави најновиот оперативен систем iOS 11...


Швајцарија го менува начинот на достава со дронови

Болниците во Швајцарија од следниот месец започнуваат со употреба на дронови за итно снабдување со крв и сличн...


Meizu M6 ви е евтина варијанта со добар дизајн

Meizu M6 е официјално претставен пред јавноста, кој планира да успее со неговата ниска цена од 100 долари. Перформансите се за малку...


Протече прва слика од BlackBerry Krypton

BlackBerry го подготвува Krypton кој треба да послужи како наследник на премиум смартфонот KeyOne со неколку елементи на ретро дизајн и...


HTC ќе лансира премиум смартфон и по договорот со Google

Денеска секако главна вест е аквизицијата на Google вредна 1,1 милијарди долари за преземање на хардверскиот сегмент на тајванскиот...


Meizu M20 со мега капацитет полни во два правци

Новиот преносен полнач Meizu M20 кој доаѓа со капацитет од дури 10.000 mAh ќе може истовремено да полни смартфон или друг елктронски...


Откриен прв проблем со контролниот центар на iOS 11

По извршената надградба на iOS 11 корисниците го пријавија првиот поголем забележан проблем во контролниот центар. Имено на иконите за...


Необјавениот Microsoft Surface Pro LTE по грешка ставен на продажба

Британскиот реселер Misco по грешка предвреме го објави таблетот Microsoft Surface Pro LTE кој не е ни официјално претставен.

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA