Новости

Идеална тастатура за лето и користење во движење

Топлите периоди сите одиме на летување, каде имаме песок, солена вода, валканици и многу други работи што секојдневно ги „напаѓаат“...


Samsung Galaxy S8 и S8+ се најпродавани Android телефони во Q2

Strategy Analytics објавила извештај за најпродавани телефони - најпродавани Android телефони се Samsung Galaxy S8 и S8+, а од iOS се...


Asus вети надградба со Android O за многу смартфони

Asus ги израдува своите корисници на кои им вети дека ќе изврши навремена надградба на оперативниот систем со претстојниот Android O за...


Instagram Direct воведе многу нови и забавни функции

Instagram Direct е новата опција на социјалната мрежа за споделување фотографии со која корисниците ќе може да комуницираат меѓу себе на...


Ќе стигне ли Apple Watch до 15 милиони продадени часовници?

Според прогнозите на повеќе аналитичари Apple Watch и годинава ќе биде најпоуларен смарт часовник чија краен резултат треба да изнесува...


Официјално претставен премиум моделот Nokia 8

Конечно дојде денот кога HMD Global конечно го презентираше официјално својот премиум смартфон Nokia 8...


Спортклуб 4, Спортклуб 5 и Спортклуб 6 отсега вклучени бесплатно и на neoTV

Со почетокот на новата спортска сезона, Неотел ја надополни својата понуда со уште три нови канали – Спортклуб 4, Спортклуб 5 и Спортклуб...


Commodore 64 го прослави својот 35 роденден

Помладите генерации веројатно само читале за Commodore 64 во книгите или слушнале за него од некои носталгични приказни на постарите...


Google воведува „прашања и одговори“ на Android

Google Maps и Google Search добиваат нова услуга, со цел да може корисниците полесно да ги наоѓаат одговорите што ги интересираат...


LG постави гигантски OLED дисплеј во Дубаи

Најголемиот OLED дисплеј во светот го презентираше компанијата LG во Дубаи, кој располага со напреден комерцијален дисплеј и превисока...


Huawei го претрка Apple во Источна и Централна Европа

Според анализата направена од Canalys на пазарот на Источна и Централна Европа во вториот квартал од 2017 година утврдено е дека Huawei...


Фото: Apple подготвува свои безжични полначи

Подолго време се очекува од Apple да воведе безжично полнење за своите смартфони и тоа најверојатно ќе се реализира кај следниот премиум...


Возачите ќе си помагаат на пат со Waze

Waze апликацијата за мапи и информации за состојбата на патот додаде нова опција за помош на пат. Со неа доколку имате проблеми со...


Google го олеснува пребарувањето на послабите Android уреди

Google со цел да им излезе во пресрет на корисниците кои имаат постари и послаби Android уреди ќе ја лансира скратената Google Search...


Galaxy Note 8 прикажан во Deep Blue со S Pen

Познатиот ликстер Еван Блас објави нова слика од престојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 8 со Deep Blue боја на маската како и...


LG V30 со чисти фотографии - 2 недели пред официјалното излегување

Досега добивме многу податоци и слики од LG V30, кој пред јавноста ќе биде презентиран на 31 август, што значи за 2 недели...


Прво промо видео за цврстината на Nokia 8

Првото промо видео за Nokia 8 е окаратеризирано како чудно, како разговор меѓу двајца тажни луѓе. Канцеларијата изгледа празна и жената...


10.000 долари од Google за средношколец за откривање на дупка во софтверот

Езакиел Переира е ученик во средношколска возраст од Уругвај, кој е многу умешен со софтвери. Google секоја година објавува награда за...


Facebook драстично ја менува мобилната апликација со редизајн

Интерфејсот на Facebook наскоро ќе се промени. Очигледно Цукерберг не сака мрежата да ни стане здодевна во ниту еден момент, затоа...


Sony Xperia XZ1 целосно прикажан

На само три недели од официјалното претставување на интернет протекоа нови слики кои целосно го откриваат дизајнот на претстојниот...


Google Home сега воспоставува и телефонски повици

Смарт звучникот Google Home конечно ја активираше долго очекуваната функција која беше најавена уште во мај. Станува збор за можноста за...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA