Новости

Видео: BlackBerry Motion ветува 32 часа батерија

BlackBerry Motion од денеска ја стартува европската продажба со цена од околу 450 евра и наскоро ќе се најде во повеќе држави. Во...


Ракплопен Google Pixel 2 XL, лесен ли е за поправка?

iFixit го расклопи најновиот смартфон Google Pixel 2 XL за да открие што се крие во неговата внатрешност, како се составени елементите и...


Џеф Безос и Amazon ќе ги спасуваат возачите со празна батерија

Amazon има нов патент за дрон, кој ќе биде специјално наменет за полнење на батериите на електричните автомобили што се при крај со...


Bixby 2.0 ќе работи од со смартфони до фрижидери

Новата верзија на Bixby 2.0 гласовниот асистент на Samsung е во интезивни подготовки со засилување на вештачката интелигенција како и на...


Видео: Што открива „рендерот“ за HTC U11 Plus

Промоцијата на HTC U11 Plus е се поблиску па така се почесто се појавуваат нови информации за неговите спецификации, а во последно време...


Huawei го претстави новиот HUAWEI Mate 10 lite со преднa и заднa двојна камера

Huawei Consumer Business Group денес го претстави HUAWEI Mate 10 lite, нов паметен телефон кој нуди неверојатна комбинација на...


Доаѓа нов Motorola Moto Mod со Alexa звучник

Motorola ќе лансира нов додаток Moto Mod со вграден Alexa звучник што ќе има повеќе примени за Moto Z и останатите модуларни смартфони на...


Samsung нема европски планови за HMD Odyssey VR

Засега од Samsung не планираат да го лансираат новиот уред за виртуелна реалност HMD Odyssey VR на европскиот пазар, а портпарол на...


Официјално Nokia 7 со 5.2-инчен дисплеј и двојна камера

Nokia 7 беше презентирана официјално во Кина од HMD Global. Седмицата има дизајн со стакло и алуминиум, со 5.2-инчен LCD дисплеј и...


iPhone 11 во 2019 би можел да добие иновација со стилус

Со некој од наредните модели, односно iPhone 11, Apple би можел да ги претстави со стилус, кое ќе овозможи дополнителни опции, нешто...


Фотографиите на Nokia 3310 не се воопшто лоши

Хавиер Лур е професионален фотограф од Сингапур, кој сакал малку да се позанимава со камерата на Nokia 3310. Всушност, ние не очекувавме...


iPhone X против iPhone 7: Дали помладиот ќе го победи постариот брат?

Продажбата со iPhone 8 и 8 Plus оди добро, но не е тоа што аналитичарите го очекуваат. Она што од Apple се очекува е да го лансира...


Нови детали за солидниот и евтин Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5 веќе е познато дека ќе биде првиот смартфон на кинескиот стартап со екран кој ќе има сразмер од 18:9, а сега со...


Google Calendar конечно се модернизираше за веб

Апликацијата Google Calendar е една од најдобрите алатки за организација на плановите, работните задачи и тековните обврски, но долго...


Еве колку BlackBerry Motion ќе чини во Европа

За тие што се емотивно врзани за брендот на BlackBerry како и тие кои сакаат престижни и супер безбедни смартфони добра вест е што во...


HTC U11 Plus за прв пат се појави на Geekbench

HTC веќе најави дека на 2 ноември ќе има изненадувачка промоција, но подолго време се очекува да биде претставен новиот премиум смартфон...


WhatsApp ја активираше Live Location услугата

Апликацијата за допишување и повикување WhatsApp ја активираше новата услуга Live Location која на корисниците ќе им овозможи да ја...


Како се покажа Huawei Mate 10 Pro на бенчмарк тестовите?

Huawei Mate 10 Pro со голем број на иновации е досега еден од најмоќните смартфони на кинеската компанија Huawei располагајќи со...


Lenovo потврди - Android 8.0 Oreo ќе има за цела K8 серија

Од Lenovo потврдија дека смартфоните од K8 серијата која припаѓа на средната класа ќе добијат надградба на оперативниот систем со...


Со Vip Комбо HBO пакетот ќе го гледате цела година бесплатно

Во годината на прославување на десет годишниот јубилеј од постењето на брендот, Вип со задоволство најавува уште една атрактивна...


Facebook ја купи новата апликација tbh

Компанијата што ја развива апликацијата tbh, скратеница од „to be honest“, ја презеде Facebook, за која се уште не е познат износот што е...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA