Новости

Наследникот на Samsung Galaxy Watch ќе има 5G поддршка

Последниот модел на смартчасовник на Samsung беше лансиран пред една година. Јужнокорејската...


Samsung ќе го лансира Gear S4 со Android Wear

Samsung Gear S4 е кодиран со имет „Galileo“, кој доаѓа во две големини. Од @universeice протекоа нови и...


Заработете 10% провизија за Microwear на Aliexpress

Во соработка со специјалната програма на AliExpress (AliExpress Affiliate Program), добивате екстра провизија за секој продукт што ќе го...


Microwear H1 - Херкулски издржлив смартчасовник

Кога сакате да излезете надвор и да го истражувате светот, смартчасовникот Microwear H1 ги поседува сите нешта што ви се потребни....


Misfit Vapor конечно пред продажба

Misfit Vapor е еден од ретките нови смарт часовници кој се обидува да се наметне во тешко освоивата категорија на паметни носливи уреди...


Сите смарт часовници добиваат Android Wear 2.0 до крајот на мај

Google имаше доста одложен и прилично слаб старт со најновата софтверска надградба Android Wear 2.0 која засега е достапна само за...


ZTE го лансираше Quartz - Првиот смарт часовник со Android Wear

ZTE ќе настапи на пазарот со нивниот смарт часовник Quartz кој им е прв кој работи со Android Wear 2.0 оперативниот систем. ZTE Quartz во...


Нови детали за LG Watch Sport

LG Watch Sport се појави на тест сајтот Geekbench со солидни спецификации кои опфаќаат четири-јадрен 1.09 GHz процесор, 768 MB RAM и 4 GB...


Ќе успее ли Google со новите Android Wear смарт часовници?

Смарт часовниците се ризичен пазар, затоа што нема раст и многу ниска потрошувачка. Google се надева дека сепак може да успее со двата...


Видео: Sgnl ќе ви го претвори прстот во телефонска слушалка

Корејскиот стартап Innomdle Lab планира да воведе новите во начинот на воспоставување на телефонски повици преку гаџетот Sgnl кој е...


Тим Кук: Најмногу сум возбуден за Apple Watch 2

Извршниот директор на Apple, Тим Кук на денешната промоција изјави дека најмногу е возбуден за новиот смарт часовник Apple Watch 2 кој...


Samsung Gear S3 - Спој на елеганцијата и цврстината

Samsung трпеливо ја надградуваше технологијата за новиот смарт часовник Samsung Gear S3 кој претставува вистински спој на елеганцијата и...


HTC пишман аџија, повторно го одложи смарт часовникот

HTC веќе по кој знае кој пат го одложува планираниот One смарт часовник кој долго време е во фаза на подготовка и беше предвидено да се...


NO.1 наскоро ќе го лансира атрактивниот D6 смарт часовник

Брендот во подем NO.1 накоро ќе го лансира D6 смарт часовникот со што ќе го збогати своето портфолио со уште супер атрактивен модел кој...


Смарт часовникот на HTC конечно ќе пристигне во јуни

HTC долго време не се осмелува да се посвети на развој на новата категорија на смарт часовници бидејќи имаше неизвесна иднина со главниот...


Специјализиран Outlook пристигна за Android Wear

Смарт часовниците со Android Wear платформата постојано добиваат нови апликации за комуникација и испраќање пораки, а меѓу најновите и...


Casio го пушти супер издржливиот Android смарт часовник

Casio го лансираше Smart Outdoor Watch кој работи со Android Wear оперативен систем по цена од 500 долари, како еден од ретките супер...


Samsung Gear S2 Classic со 3G стартува со продажба

Новата верзија на смарт часовникот Samsung Gear S2 Classic кој има 3G СИМ картичка за мобилна конекција и интернет денес ќе биде пуштен...


Marshmallow конечно со надградба за Android Wear смарт часовниците

Google имаше големи проблеми со планираната надградба со Marshmallow за поновата генерација на Android Wear смарт часовниците и во...


No.1 G3 со кружен дисплеј доаѓа за само 50 долари

Новиот кинески бренд за квалитетни смарт часовници наскоро ќе претстави уште еден супер смарт часовник G3 кој ќе има кружен дисплеј и ќе...


Casio направи супер издржлив Android Wear часовник

Пазарот на смарт часовници станува се погуст со многу елегантни модели, но речиси никој не може да се пофали со врвна издржливи за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm