Новости

Донации е нова апликација за хуманост

Здружението “Хуманост без граници” Прилеп и сајтот www.donacii.mk, со задоволство Ве известуваат дека на Google Play store и Apple App...


JUKEBOX2 е нова македонска апликација која ќе ја диктира музиката во локалите

Jukebox2, идејата која го освои второто место на 6 - тото издание на Startup Weekend Skopje 2016, ја доживеа својата официјална...


Слушајте музика синхронизирано на повеќе уреди со македонската апликација Арлопус

АРЛОПУС апликацијата за iOS и Android, нуди можност за слушање на истата музика на повеќе различни мобилни уреди истовремено, без да се...


Најпопуларната апликација Мој Воздух лансирана и за iPhone

Апликацијата Мој Воздух која изминатата година ни помогна да го следиме загадувањето на воздухот од сите мерни станици сега добива и...


Ако полагате тестови за возачка дозвола подобро подгответе се со оваа македонска апликација

За сите оние коишто треба да полагаат теоретски дел за возачка дозвола постои апликација на Android маркетот којашто многу ќе ви помогне...


Видео: Миле Паника чита македонски „базови“

Популарниот лик Миле Паника од К-15 и даде огромна поддршка на македонската апликација Buzz која е замислена како забавна социјална мрежа...


Bike Computer е македонска мобилна апликација која ќе ве чува на велосипед

Bike Computer е македонска мобилна апликација со GPS локатор наменета за Android и iPhone смартфони, а е развиена од девелоперите на...


Да ја поддржиме Слико Збор - Апликациja за деца со аутизам

Слико Збор е нова македонска Android апликација наменета за подобра комуникација на деца кои имаат аутизам и потешкотии во изразувањето...


Claxi ќе ви доставува најдобри цени од такси возачи

Мобилната апликација Claxi најави нова опција со која корисниците може преку обратна аукција да одберат најповолна цена од такси возачите...


Интервју со НајдиДом.мк - Ќе ја олесниме потрага по нов дом

НајдиДом.мк е нова иновативна веб алатка за пронаоѓање на посакуваниот стан, куќа, деловен простор и е замислена како брзо решение низ...


МК апликација на денот - Бесплатно Радио без реклами

Како македонска апликација на денот ја издвојуваме Macedonia radio која нуди сосема нов и попрегледен интерфејс во согласност со новите...


Моето такси им олеснува и на патниците и на возачите

Брзате на работа, на училиште, факултет или пак едноставно ви треба такси за да одите на кафе со пријателите? Со апликацијата Моето Такси...


Возете се со новата апликација Моето Такси

Новата мобилна апликација „Моето Такси“ овозможува брзо и едноставно повикување на такси возило на било која дестинација во Скопје. Со...


МК Транспорт пристигна на Android и Web за цела Македонија

МК Транспорт ја забележавме како одличен концепт за планирање на патувањето низ Македонија со пребарување на термините за превоз со...


Со Coffee In ќе го пронајдете совршеното кафе за вас

Coffee In е нова македонска апликација која сигурно ќе им се допадне на сите љубители на кафето бидејќи нуди огромен број на рецепти и...


Claxi ќе ви најде такси превоз во градската џунлга

Пристигна финалната верзија на апликацијата Claxi која служи за брзо повикување на такси. На големо барање на патниците и возачите Claxi...


Мобидонија ќе ве направи махер за апликации

Мобидонија е одличен креатор на апликациии со македонско потекло но, сервисот може да го користи секој без оглед за кој пазар и на кој...


Ајде викни такси со CLAXI

За прв пат во Македонија не ви е потребен телефонски повик за да повикате такси! Отсега тука е Claxi, нова бесплатна мобилна апликација,...


Македонскиот стартап H-Sense го креираше веб атласот FlagIT

Колку пати досега ви притребале основни информации за некоја држава, или пак знаме на државата во одреден формат и големина? Колку часови...


Џабе апликација кога никој не тргува на берза

Апликацијата СЕИ Нет на Македонска берза беше лансирана уште во мај годинава, но речиси шест месеци подоцна интересот за нејзино...


Влезете во Loop на Македонски Телеком

Loop е одлична апликација на Македонски Телеком која служи како виртуелен хардиск или подобро кажано „облак“ за складирање на...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm