Новости

iPhone 8 и 8 Plus во промо видео со нивните функционалности

Пред една недела беа официјално претставени iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои доаѓаат со 4.7 инчен и 5.5 инчен дисплеј, соодветно...


Apple ја лансираше седмата beta верзија на iOS 11: Што има ново

Android 8.0 Oreo сега официјално излезе, а Apple се уште работи на бета верзиите на iOS 11 додека официјално да излезе. iOS 11 Beta 7 ...


Новиот Google Earth конечно и на iOS

Google по неколку месеци конечно ја лансираше специјализираната iOs верзија на новиот Google Earth кој сега ќе може да го користат...


Apple овозможува брзо повикување на полиција со новата надградба

Apple патентирала систем со кој корисниците на iPhone во итни случаи ќе може да повикаат полиција со отпечаток на прсти или други итни...


Сите што имаат iPhone, веднаш да го апдејтуваат iOS

Сите iPhone корисници се во опасност поради опасен хакерски напад во iOS. Следствено на тоа Apple објави безбедносна надградба за...


Конечно, ова е популарната „Siri“, ја познавате ли?

Ја знаете ли Сузан Бенет? Таа е жената на која iOS корисниците секој ден и го слушаат гласот, но, никој не ја познава...


Авионскиот режим на iOS 11 дозволува активација на Wi-Fi

iOS 11 доаѓа на есен, за кој веќе речиси сите функции се познати и се знае дека ќе биде вграден во најновите модели на iPhone....


Google Assistant за iPhone веќе е достапен за симнување

Google како што се очекуваше на годинешната i/o конференција го престави Google  Assistant наменет за iPhone кој ќе ги има речиси истите...


iOS 10.3.2: Лансирана најновата надградба на Apple

iOS 10.3.2 надградбата за iPhone, iPad и iPod Touch е достапна, која е компатибилна со сите уреди што функционираат со iOS 10, заедно со...


OneDrive за iOS доби екстра нова функција

Microsoft OneDrive апликацијата за iOs доби нова верзија во која е додадена една многу важна и корисна алатка. Истата ќе ви овозможи на...


iOS 10.3 ја објави и првата надградба

Вчера Apple ја објави iOS 10.3.1 верзијата, која е ослободена 1 недела откако iOS 10.3 беше пуштен...


Google ја лансираше Calendar апликацијата за iPad

Google лансираше специјализирана верзија на Calendar апликацијата за iPad која е прилагодена за работа на таблетот, а ги задржува сите...


Осетивте ли дали iPhone е побрз со iOS 10.3?

Apple имаше одлична надградба со последната верзија на iOS 10.3 за iPhone и iPad. За само неколку дена го промени оперативниот систем на...


iOS 11 ќе избрише 200.000 апликации од App Store

Со најновиот мобилен оперативен систем на Apple ќе се избришаат 187.000 апликации од App Store, што значи дека вкупнот 8% од апликациите...


Apple дава бесплатен курс за девелопери за iOS 10

Веќе се знае праксата на Apple за објавување на курсеви за девелопери секогаш кога ќе објави нова верзија на iOS оперативен систем. Така...


YouTube воведе 2K HD резолуција и за помалиот iPhone

Google ги израдува корисниците на помалите iPhone модели кои имаат 4.7 инчен екран со тоа што видеата на YouTube сега ќе може да ги...


iOS 10.2 ја зашемети батеријата на iPhone

Apple имаше намера да реши проблеми со iOS 10.2 надградбата, но направи уште полошо, затоа што батериите се надвор од контрола при...


iOS 10.1: Веднаш надградете го вашиот iPhone!

Apple потврди дека решава проблем за најновата верзија на софтверот iOS 10.1, за кој хакерите откриле лесен начин за преземање на...


iOS 10 е многу поскап за пробивање отколку Android

Секое ново издание на мобилните носи нови предизвици, затоа компанијата Zerodium објавила колку чини за да пробиете iOS, а колку Android...


iOS 10 надградбата не помина како што треба!?

Штотуку лансираната надградба за iOS 10 не тргна како што треба вчера попладнето. Многу корисници на социјалните мрежи се жалат дека не...


Веднаш инсталирајте ја новата верзија iOS 9.3.5!

Apple објави надградба за iOS со новата верзија 9.3.5 и апелира сите корисниции да ја инсталираат новата верзија. Pegasus е новиот...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA