Новости

djay Pro лансирана и за Windows 10

Популарната апликација djay Pro  доби соодветна верзија која целосно ќе функционира на десктоп системот Windows 10. djay Pro е една од...


Windows XP и Vista ќе станат ранливи со Mozzila Firefox

Mozilla Firefox од септември 2017 година нема веќе да функционира на компјутери со Windows XP и Vista оперативните системи. Денес овој...


Windows 10 отсега ќе го инсталираме со помош на Cortana!?

Една од најдобрите иновации кај Windows 10 за 2017 година е помош при инсталацијата на оперативниот систем со гласот на Cortana. Тие што...


Новиот Windows 10 ќе биде со дигитално пенкало и 3D Paint

Новата верзија на Windows 10, Creators Update, на корисниците ќе им донесе бројни подобрувања, од кои главна е поголема поддршка за...


Samsung препорачува да не инсталирате Windows 10!

Samsung официјално соопштува дека не препорачува инсталација на Windows 10 на своите компјутери...


Ќе го признае ли Microsoft поразот на Windows Phone?

Microsoft имаше прилично амбициозни најави дека компанијата од Редмонд кон крајот на годинава или почетокот на идната уште еднаш ќе се...


Vine со специјализирана верзија за Windows 10, вклучувајќи и декстоп

Vine доби сосема нова и специјализирана верзија прилагодена за сите уреди кои работат со Windows 10 оперативниот систем, вклучувајќи ги и...


Adobe - ажурирајте го Flash Player поради закана од хакери!

Adobe објави надградба за Flash Player откако беше откриен безбедносен пропуст, со кој хакерите преку малициозен софтвер добиваат пристап...


Twitter живна на Windows 10 Mobile

Twitter долго време ја запоставуваше мобилната платформа на Microsoft, впрочем како и сите други сервиси, но сега конечно лансираше...


Facebook Messenger конечно доаѓа на Windows 10!

Facebook Messenger наскоро ќе добие своја апликација за Windows 10, односно во четвртокот се појави бета верзија од Messenger на Windows...


Windows 10 е втор најкористен оперативен систем

Новата генерација на Windows оперативен систем добива се поголем број на корисници, а тоа не е чудно затоа што Microsoft се обидува да го...


Windows 10 - која е најдобрата антивирусна програма?

Оперативниот систем Windows 10 сака да доминира на пазарот...


AppComparision - aпликација за да го замените Android со Windows Phone

Во Google Play имате AppComparision  апликација, која има едноставна намена...


Windows 10 воведува испраќање СМС преку десктоп

Windows 10 ќе им овозможи на корисниците испраќање на пораки преку десктоп...


Skype преведувачот достапен за Windows уреди

Skype Translator отсега е достапен за сите корисници на апликацијата Skype за Windows...


Шефот на Microsoft Сатја Надела го претстави iPhone Pro?!

„Ова е iPhone Pro“ - вака беше најавен телефонот од шефот на Microsoft, Сатја Надела...


Windows 10 им ги сече главите на пиратите

EULA предупредува дека новиот Windows 10 ќе го блокира секој пиратски софтвер...


Microsoft - 100.000 долари за тој што ќе најде системска грешка

област. Објавена е надградба за оригиналната програма...


Десетката гази - инсталиран од 27 милиони корисници

Новите цифри се уште поголемо изненадување за Windows 10...


Windows 10 - најважните кратки патеки

Ова се најважните кратенки кои најчесто се користат во новиот Windows 10...


Windows 10 - 30 дена да го смените ако ве разочара

Microsoft има решение лесно да ја повратите претходната верзија на Windows во рок од 30 дена...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm