Новости

iPhone со функција за автоматско бришење на лични податоци при кражба

Apple има нова функција на iPhone, со цел да го заштити корисникот доколку смартфонот му се украде...


Snapchat е добра детективска алатка за откривање на непознат број

Порано можеше да се открие кој стои зад непознатиот број преку Facebook, но сега веќе оваа опција не е...


Внимавајте кога го чистите смартфонот, еве вака треба

Најмногу валканици имаат смартфоните, таблетите, слушалките и лаптопите. Експертите откриваат најлесен начин за да го исчистите секој...


Што не прави толку ранливи во ширењето на лажни вести

Фотографиите со присутните за време на инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп, јасно покажуваат ....


Знаете ли за овие уреди што ги шпионираат мобилните

Од американското Министерство за внатрешна безбедност (DHS) објавија дека во околината на Вашингтон ...


Подесувања на смарфонот за да трае батеријата подолго

Колку и да е напреден вашиот Android или iPhone, за батеријата секогаш може да направите нешто дополнително за да трае подолго...


Како да откриете дали ви крадат WiFi на Android-iOS

Ако сакате да знаете дали некој во позадина ви го користи WiFi на Android или iOS смартфон, тоа се прави преку апликација...


Повеќе мегапиксели, не значи и подобра камера

Шпекулацијата во која треба да престанеме да веруваме, е тоа што го велиме дека колку повеќе мегапиксели има камерата...


Едноставен начин за пробивање на iPhone за 2 минути

Apple веќе со години гордо изјавува дека се фокусира прво на безбедноста на корисниците. Енкрипцијата ги штити ...


Што да направите ако наседнете на Facebook измама

Кога измамниците ќе добијат пристап до нашиот Facebook профил и нашите лични податоци, менувањето на лозинката...


Аналитичар тестирал и открива колку траат уредите на Apple

Аналитичарот Хорас Дедиу е посветен на мобилната технологија и само со тоа се занимава. Тој открива колкав е просечниот...


Како да изгледате убаво на вашите селфи фотографии

Ако забележите дека имате лош нос на вашата селфи фотографија, не очајувајте. Не сте единствени што размислувате ...


Како да го исклучите Bixby на Samsung Galaxy S9?

Новите Galaxy смартфони меѓу кои и „деветката“ пристигнуваат со активно вклучена апликација Bixby која работи со гласовни команди. Сепак,...


Погледнете каква штета правите на телефонот кога го полните ноќе

Телото ни се одмара во текот на ноќта и полни сме со енергија за следниот ден. Сосема нормално е истиот третман да го има ...


Како до легално и бесплатно инсталирање на Windows 10

Microsoft Windows 10 има многу подобрувања, и ова е најдобриот оперативен систем од сите претходни верзии досега, од повеќе причини...


Малата сина точка е доказ дека науката е неверојатна

Фотографијата е навистина неверојатна и се вика „Еден атом заробен во јонска склопка“. Ја направил Дејвид Надлингер со обичен дигитален...


Копчињата од F1 до F12 на тастатурата служат за ова...

Сигурни сме дека општо корисниците немаат навика да ги користат копчињата од F1 до F12 на тастатурата од компјутерот. Еве за што служа...


Показатели дека ве прислушкуваат на телефон

Постојат неколку факти според кои може да утврдите дека некој ве прислушкува на вашиот смартфон. Се разбира, тие не се сигурен патоказ...


Ништо не е променето: 2017г. повторно лоши лозинки

Корисниците секогаш го одбираат полесниот пат за памтење на лозинка, а тоа дефинитивно им оди во прилог на хакерите. Се разбира, само...


7 тајни кодови за iPhone кои досега не сте ги знаеле

Тајните кодови на iPhone се супер, затоа што ги знаат мал број на луѓе, иако се работи за нешто што многу од нас не мислиле дека ќе им...


Што мора да поминете за да работите за SpaceX и Илон Маск

Работата за визионерската компанија SpaceX и американскиот милијардер Илон Маск може често да биде интензивен и да бара многу...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm