Новости

Samsung ќе ослободува простор за батеријата на Galaxy S10 со хоризонтална камера

Galaxy S9 имаше вертикална камера, со што скенерот за отпечатоци беше полесен за користење. Меѓутоа...


iPhone најпродаван за Денот на самците во Кина

Кина го слави на големо Денот на самците, кој е најголемиот ден во годината за пазарување. Луѓето потрошиле...


Samsung Galaxy S10 Lite ќе биде со Infinity-O дисплеј

Samsung Galaxy S10 ќе биде првиот предводник што ќе понуди слични перформанси за пониска цена. Нови ...


Huawei Mate 20 X има одличен систем за ладење со графен

Ладењето на смартфоните е еден од проблемите што се обидуваат да го решат сите производители....


Alibaba заработи милијарда долари за 85 секунди за Денот на самците!

Онлајн продавницата Alibaba има нова рекордна продажба и рекордно време за реализирање на истата. За Денот ...


Кеплер останал без гориво во орбитата, прогласен е за мртов

Телескопот Кеплер е прогласен за мртов, кој за време на потрагата по вонземјани, открил илјадници планети....


Google го потврдува скорешното лансирање на Nokia 8.1

Ексклузивниот Nokia глобален бренд и еден од топ кандидатите за годината со подобрен углед на бренд, би...


Galaxy J4 Core: Samsung официјално го претстави вториот Android Go смартфон

Samsung дебитираше со првиот Android Go смартфон во август - Galaxy J2 Core. Јужнокорејскиот џин пред два дена...


Kirin 990 на Huawei доаѓа со 5G модем и подобрени перформанси!

Kirin 980, е првиот 7нм Android чипсет, присутен само кај Huawei Mate 20 серијата. Huawei со овој потег го креираше...


Samsung го откри скапиот W2019, со Snapdragon 845

Samsung официјално ја претстави најновата верзија на својот скап Android уред на преклоп - W2019. Преднарачките...


Huawei патентираше дупка во дисплејот за звучникот и сензорите

2018 година беше годината на дизајн со засек, но со префрлувањето во 2019 година, производителите...


Sony конечно ослободува Android Pie за XZ Premium, XZ1 и XZ Compact

Sony оригинално сакаше да лансира Android 9 Pie оперативен систем за Xperia XZ Premium, Xperia XZ1...


Samsung Galaxy S10 најверојатно ќе го има новиот Infinity-O дисплеј!

После претставувањето на Infinity Display во март 2017 година, Samsung неодамна најави четири нови панели...


Нов Samsung патент укажува на камера во дисплејот и дизајн без рамки

Се појави нов патент на Samsung со концепт за камера под дисплејот од Let's Go Digital. Според новиот патент...


Xiaomi го најави евентот за Њујорк, сака да се развие во Америка

Откако беше основана компанијата во април 2010, Xiaomi најави и доживеа експлозивен раст, кој прерасна во четврт...


Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка...


Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати...


Тектонски поместувања од иновациите на Samsung

Настанот од вчера на Samsung беше близу оној кога Стив Џобс прв пат го откри Apple iPhone во 2007 година...


Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

За време на презентацијата на Samsung Infinity Flex дисплеј во преклопниот телефон е откриено дека сега тоа...


Motorola Moto G7 очекуваме да дојде на почетокот на 2019 според FCC

Motorola лансира Moto G уреди секоја година, но не е постојана во датите. За само неколку месеци ...


Samsung Galaxy F би можел да дојде во сребрена боја, со 512GB ROM!?

Уште неколку часа ни преостануваат додека Samsung официјално да ги презентира најновите детали за својот ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm