Новости

Што се ќе донесе Sony Xperia XZ3

Sony е познат по тоа што лансира нови модели на секои шест месеци. Затоа сега Xperia XZ3 ѕирка од зад...


CEO на Intel, Брајан Крзаниќ, морал да поднесе оставка!?

Извршниот директор на Intel, Брајан Крзаниќ, добил отказ откако било откриено дека е во врска со други ....


Новата европска директива би можела да го чини YouTube милијарда евра

Во текот на наредната година многу се говореше за директивата со која Европската унија сака да ги заштити ...


Франција сака да биде лидер во блокчејн технологијата

Французите одат со големи чекори напред кон технологијата што во иднина би можела да го промени светот...


И Samsung откри патент за модуларен Full дисплеј

Големите брендови овие денови преку откривање на нивните „тазе“ патенти покажаа во кој правец ќе се развиваат смартфоните во идниот...


Самсунг го претстави изданието на Галакси С9 и Галакси С9+ во нијанса на Златно Изгрејсонце!

Сеул, Кореа – 21. Јуни, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) ги најави новите изданија на Галакси....


Xiaomi откри многу детали за Redmi 6 Pro

Xiaomi покажа доза на нестрпливост пред промоцијата на новиот Redmi 6 Pro, па така предвреме на социјалните мрежи ги откри официјалните...


Instagram со IGTV ќе му конкурира на YouTube

Instagram лансираше комплетно нова апликација IGTV која е замислена како платформа наменета за гледање на видеа направени со мобилен...


Nokia N95 ги проби границите уште пред iPhone

Во 2006 година, една година пред официјално да излезе првиот iPhone, Nokia N95 беше само почетоко....


Ќе се менуваат ли МК домените во СМК?

МК и МКД или СМК и СМ


Honor ја претстави технологијата со забрзана графичка обработка - GPU Turbo

Honor GPU Turbo е револуционерна технологија со забрзана графичка обработка. Со хардверската ...


Видео открива како би можеле да изгледаат новите iPhone-и

Се очекува дека Apple во септември ќе претстават 3 нови телефони и тоа е нешто со што многу извори...


На Facebook Messenger доаѓа опција што нема да ви се допадне

Отцепувањето на Messenger како посебна апликација беше јасна причина за повеќе реклами и повеќе кеш...


Apple лансираше втора бета на iOS 12 за iPhone и iPad

Apple лансираше втора бета верзија со iOS 12 за iPhone и iPad, што значи дека девелоперите може да ги пробаат најновите верзии за...


Samsung ве учи како да го подесите екранот на Galaxy S9/S9+

Една од најдобрите алатки на Android е тоа што им овозможува на корисниците рачно да го подесат дисплејот...


Не знаете што е GDPR? Играјте Cyber Chronix за да научите се за безбедноста на податоците

GDPR е воведен во Европската Унија, но луѓето не се информирани какви промени носи новата регулатива...


Илон Маск открива дека вработен илегално откривал информации за Tesla Inc.

Илон Маск, извршниот директор на Tesla Inc. пратил електронска порака до сите вработени во компанијата. Тој открива...


Huawei P20 Pro доби одлична надградба на камерата

Huawei P20 Pro доби нова надградба на софтверот каде најмногу се издвојува новитетот кој корисниците може да го активираат за камерата.


Се појави златниот Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile во полна пареа работи за наскоро да го лансира новиот Sony Xperia XZ2 Premium од кого сега се појави нова неофицијална слика...


По долго чекање Android Messages достапна и на веб

Google по голем број на барања на корисниците конечно ја лансираше специјализираната веб верзија на нивната апликација Android Messages...


Samsung ќе развива сопствена графичка за смартфоните

Samsung Mobile донесе одлука самостојно да развива графичка карта за Exynos процесорите кои се во нивно производство, па така ќе има...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm