Новости

iPhone Xr е најразиграниот смартфон на Apple во високата класа

Apple се потруди годинава да обезбеди најсеопфатна понуда на премиум смартфони досега и во еден „замав“ да лансира дури три нови модели...


Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено во делот на камерата...


Потврден нов смартфон на Sony со Full Display

Sony Mobile годинава целосно ќе се посвети на изработка на смартфони со Full Display со размер од 18:9 со цел да го фати последниот тренд...


Откриени многу спецификации на Galaxy S9

Samsung се подготвува за големо шоу на MWC во Барселона следниот месец, но уште сега протекоа голем број на детали за спецификациите на...


Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го...


Apple обезбеди големи камери за следниот iPhone

Apple од 2018 ќе почне да користи камери со поголем број на мегапиксели за следните модели на iPhone смартфонот. 


Протече прва слика од Alcatel Idol 5, ова се деталите

Alcatel поднел барање за одобрување на нивниот претстоен смартфон Alcatel Idol 5 од американската Федерална комисија за комуникации, па...


Huawei лансираше нов евтин смартфон со екстра батерија

Huawei Y7 Prime e новиот евтин смартфон на кинескиот гигант кој внимание заслужува не само поради ниската цена, туку и поради одличната...


Samsung Galaxy J3 (2017) се поблиску до пласманот

Со регистрацијата на Galaxy J3 (2017) на американската комисија за комуникации FCC речиси сосема извесно е дека овој смартфон наскоро ќе...


Се појави нова верзија на Galaxy J7 (2017)

Нова верзија на претстојниот Galaxy J7 (2017) се појави на бенчмарк тестот GeekBench. Од тестирањето се открива дека овој модел на Galaxy...


Ова е првата слика од HTC U Ocean заедно со нови детали

Познатиот ликстер Еван Блас ја објави првата протечена слика од претстојниот супер иновативен смартфон HTC U (Ocean). Од неа се гледа...


Huawei го претстави Enjoy 7 Plus за големо уживање

Huawei продолжува да лансира нови смартфони речиси секоја втора недела, па така сега ни пристигнува новиот Enjoy 7 Plus кој со големиот...


Видео: Зошто Galaxy S8 е бескрајно импресивен?

Samsung Mobile лансираше нова реклама за Galaxy S8 во која ги прикажува најголемите адути на овој премиум смартфон како што Infinity...


На GFXBench протекоа први информации за Alcatel Idol 5

На бенчмарк сајтот GFXBench се појавија првите информации за претстојниот смартфон Alcatel Idol 5 кој го очекуваме наскоро. Според нив...


Samsung Galaxy S8 ќе користи Sony IMX333 камера

Речиси сите детали за Galaxy S8 на два дена до неговата премиера се познати на јавноста, но неговата камера и натаму останува голема...


Huawei P10 lite конечно официјално претставен

Huawei од главната промоција го изостави Lite моделот на премиум смартфонот P10, но сега конечно стигнува и официјалната потврда дека...


Huawei P10 Lite наскоро доаѓа во Европа

Huawei P10 Lite ќе биде поевтината верзија на неодамна претставениот премиум смартфон P10 која наскоро пристигнува во Европа по цена од...


Xiaomi Mi 6 ќе има две верзии, ова се првите детали

Xiaomi најверојатно ќе оди на нова тактика во премиум понудата со два модела на претстојниот смартфон Mi 6 кој ќе има две верзии на...


Наскоро доаѓа Xiaomi Mi 5c со уште пониска цена

Xiaomi ќе лансира уште поевтина верзија на Mi 5 моделот кој се претпоставува дека ќе чини околу 140 долари. По S верзијата на 6 декември...


Видео: Google Pixel е совршен за ноќно сликање и снимање

Google Pixel ја има можеби една од најдобрите мобилни камери на пазарот и овој премиум смартфон е прв од производство на Google кој може...


Samsung го лансираше новиот Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral

Samsung ја лансираше новата Blue Coral верзија на Samsung Galaxy S7 Edge кој од денес влегува во продажба и треба да служи како уред за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm