Новости

Лансиран LG Ray како евтино 3G решение

Во време кога веќе се размислува за 5G технолологија LG Mobile лансираше специјализиран 3G смартфон наменет за пазарите во развој. Новиот...


ZTE Blade S7 ќе доминира во средната класа

ZTE ќе се обиде да се наметне и во средната класа со доминантен смартфон како ZTE Blade S7 кој доаѓа со 5 инчен Full HD дисплеј, дизајн...


Xiaomi Redmi Note 3 пристигна со метално тело и мега батерија

Xiaomi го промовираше новиот супер фаблет Redmi Note 3 кој е прв во нивната понуда со целосно метално тело, а располага и со скенер за...


HTC One X9 ќе биде уште едно разочарување

HTC очигледно ја подвитка опашката и нема сили да се такмичи во премиум класата, барем не во догледно време, па затоа ќе лансира уште...


UMI Iron Pro - Топ безбедност со ретина скенер за 180 долари

Кинеската офанзива на пазарот на смартфони продолжува со новиот UMI Iron Pro кој е еден од подобрите смартфони во средната класа, а...


Elephone P8000 - Супер моќник кој може да биде ваш за 156 долари

Elephone е кинески бренд во подем кој оперира одлично преку онлајн продажба и ексклузивни промоции со големи попусти на регуларните цени....


Le 1s - Нова кинеска атракција за 200 долари

LeTV како еден од најголемите кинески ТВ гиганти се пробива и на пазарот на смартфони со Le 1s кој е изработен според веќе добро проверен...


Meizu Blue Charm Metal е новиот моќник за само 200 долари

Meizu ќе ги сруши сите граници со најновиот супер моќен смартфон Meizu Blue Charm Metal кој ќе чини само 200 долари што е нов рекорд во...


HTC ве повикува да бидете брилијантни со новиот HTC One A9

HTC пред јавноста го претстави HTC One A9, најновиот член на наградуваното семејство HTC One. Во него се обединети најуспешното од...


ОФицијално HTC One A9 - Најдобриот iPhone 6s клон

HTC официјално го промовираше новиот смартфон HTC One A9 за кој на почетокот имаше голема надеж дека ќе понуди нешто свежо, ново и...


Oppo R7s настапува со 4 GB за само 349 долари

Oppo R7s ќе направи вистински бум во средната класа бидејќи е првиот евтин смартфон со 4 GB RAM кој ќе се продава по цена од само 349...


OnePlus 2 mini повторно се појави со одличен сетап

OnePlus објави нов тизер за својот следен смартфон за кој се претпоставува дека ќе има „мини“ големина на екранот од 5 инчи. Нека не ве...


Xiaomi ќе руши рекорди со Redmi Note 2

Xiaomi планира повторно да ги сруши сопствените рекорди на продажба и со најновиот евтин таблет Redmi Note 2 да стигне вкупна бројка од...


Doogee F5 - Буџетар со моќни перформанси

Doogee F5 е еден од најквалитетните „буџетари“ бидејќи за цена од само 140 долари нуди одлична конфигурација составена од квалитетен...


Samsung Galaxy Mega On - Прв тест на евтиниот фаблет

Samsung Galaxy Mega On е нов фаблет на корејскиот бренд кој нема да ве воодушеви со моќни перформанси како Galaxy Note 4, но затоа пак ќе...


HTC Desire 728 - Освојување на средната класа за 269 долари

HTC прави последни обиди да ја освои корисничката база во основните сегменти со новиот поевтин смартфон HTC Desire 728 кој доаѓа по цена...


Huawei Mate S ја доби трката со iPhone 6s

Кога на големо се расчу дека Apple ќе ги користи Force Touch сензорите кај iPhone 6s големите конкуренти побрзаа да презентираат...


Asus Zenfone 2 Deluxe доаѓа со импресивни 256 GB меморија

Asus подготвува нова импресивна телефонска понуда со специјалната едиција на Asus Zenfone 2 Deluxe кој ќе има рекордни 256 GB вградена...


Huawei Honor 7i - Смартфонот со камера на извлекување

Huawei прикажа нов концепт за користење на камерата кај Huawei Honor 7i која може да се извлекува и ротира и на предната и на задната...


Xiaomi Redmi Note 2 - Кинеска бомба за 125 долари

Xiaomi со новиот Redmi Note 2 повторно направи потрес на пазарот на мобилни телефони проценувајќи го на само 125 долари за врвна...


Doogee Y100 Plus - Поголем, помоќен и поиздржлив

Doogee Y100 Plus е нов смартфон од кинескиот бренд кој овој пат ја засилува неговата маска и дисплеј со Corning Gorilla Glass 3 заштита,...

 
Најнови телефони