Новости

Huawei Y6 Pro 2019 е модерен уред во основната класа

Huawei без многу помпа го претстави новиот модерен смартфон во основната класа Huawei Y6 Pro 2019 кој стартува од азискиот пазар, секако...


Xiaomi Mi Pad 4 ќе биде компактен таблет со пристојна цена

Xiaomi ќе го искористи мирниот период на Apple во кој нема промоција на нови iPad таблети, па затоа ќе настапи со својот модел Mi Pad 4...


Што ќе донесе евтиниот LG K30?

LG Mobile ќе ја проширува својата К серија на смартфони наменета пред се за пост-пејд договорите со мобилните оператори со новиот модел...


Samsung го откри Galaxy J7 Prime 2 со Exynos 7

Samsung Mobile откри нов смартфон од средната класа наменет за купувачите со помал буџет. Станува збор за новиот модел Galaxy J7 Prime 2...


Што повеќе ќе понуди HTC Desire 12 Plus?

Првите информации за HTC Desire 12 моделот открија дека наскоро доаѓа смартфон од пониската класа кој единствено новиот вид на Full...


Huawei Y6 Pro (2017) пуштен во Европа со многу ниска цена

Huawei го пушти во продажба новиот смартфон Y6 Pro (2017) кој во Европа ќе може да се купи за цена од само 179 евра. Huawei Y6 Pro (2017)...


Samsung лансираше уште еден „профи“ Galaxy J смартфон

Samsung Mobile претстави нов уред од Ј серијата со подобрен мемориски капацитет. Новиот Galaxy J5 Pro доаѓа со 3 GB RAM и 32 GB ROM, што...


LG го најави екстра издржливиот X500 смартфон

LG продолжува со промоција на нови смартфони со специфични карактеристики кои може да им бидат од голема корист на купувачите, како со LG...


Протече Samsung Galaxy J7 Max со топ хардвер

Ако Samsung веќе ја модернизираше поевтината А серија на смартфони во високата класа, тогаш вистинско изненадување ќе биде новиот...


Пристигна Honor 6C со многу прифатлива цена

Huawei го лансираше новиот евтин смартфон Honor 6C кој овој пат веднаш доаѓа и во Европа со многу прифатлива цена од 230 евра. 


Видео: HTC U Ultra има четири одлични режими на сликање

Новиот смартфон HTC U Ultra располага со напредна 13 мегапикселна камера со  f/1.8 апаратура, оптичка стабилизација на сликата, RAW...


Протекоа први слики од HTC One X10 - Квалитетно и евтино

Зборовите квалитетно и евтино никогаш не сме можеле да ги употребиме во иста реченица кога е прашање брендот на HTC, но со најновиот...


LG го најави новиот евтин фаблет Stylus 3 со пенкалце

LG Mobile во период кога на пазарот нема квалитетен Android уред со пенкалце го најави новиот LG Stylus 3 кој треба да ги задоволи...


Meizu M5 повторно разочарува со кратење на спецификации

Meizu е добар пример за тоа како еден кинески бренд може целосно да пропадне и повеќе и воопшто да не се труди да креира нешто...


Nokia D1C со прв бенчмарк откри многу детали

Пред една недела за прв пат се појави Nokia D1C смартфонот со Android оперативен систем кој беше доста мистериозен, но сега со првиот...


Lenovo K5 - Први импресии

Lenovo повторно создаде импресивна серија на смартфони во средната класа кои имаат компетитивни цени, а солидни перформанси прилагодени...


Huawei го лансираше моќниот Honor Note 8, цената атрактивна

Huawei сега може да се пофали дека има и свој супер моќен Note фаблет со новиот Note 8 кој е изработен со суб-брендот Honor. Тоа значи...


Asus прави уште еден евтин Zenfone 3 смартфон

Asus подготвува нова верзија на Zenfone 3 смартфонот која неодамна протече на GFXBench со доволно добри спецификации кои треба да...


ZTE Blade A2 лансиран како еден од најевтините со octa-core

ZTE се реши да се симне малку од „облаци“ и да ги спушти цените во основната класа до 100 долари со новиот супер исплатлив смартфон Blade...


Се подготвува нова генерација на Samsung Galaxy On7

Samsung Mobile го подготвува Galaxy On7 2016 кој е откриен во Индија со 5.7 инчен дисплеј со Full HD резолуција, 13 мегапикселна главна...


Lumigon T3 е првиот смартфон со инфра-црвена камера

Данскиот бренд Lumigon го претстави смартфонот Т3 кој се смета како еден од првите со инфра-црвена камера за ноќна визија бидејќи има две...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm