Новости

Lenovo ќе прави смартфон со Full Display

Lenovo повторно ќе се активира на смартфон пазарот, овој пат со следење на модерните трендови при што планирано е да лансира нов мобилен...


Пристигна Coolpad Cool 2 - Што има да понуди?

Coolpad го презентираше новиот голем смартфон Cool 2 која доаѓа со повеќе иновации во листата на спецификации, а најмногу се истакнува...


Hands on: Huawei P20 Pro e голем моќник

Huawei P20 Pro уште на прв поглед имавме можност одблиску да се увериме дека е екстра квалитетен смартфон, со врвна градба на тенкото...


За прв пат се појави BlackBerry Ghost Pro

BlackBerry наскоро ќе влезе во игра со модерните смартфони со целосна искористеност на предната површина со два нови мобилни уреди....


Xiaomi Mi 7 прв пат тестиран со Snapdragon 845

Xiaomi Mi 7 за прв пат се појави на бенчмарк тест со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, со што најавува сериозни намери да...


Познат датумот на лансирање на Huawei Honor 7c

Huawei успешно ги заврши сите процеси за сертифицирање на претстојниот смартфон Honor 7c кој доаѓа од нивниот суб-бренд и веќе потврди...


Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде супер моќен со Snapdragon 845

Xiaomi гордо го најави нивниот претстоен премиум смартфон Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе биде супер моќен и брз со најновиот осум-јадрен...


Android P ќе се трансформира поради засекот на iPhone X

Google за следната голема надградба на оперативниот систем Android 9.0 со кодно име Pistachio Ice Cream фокусот ќе го стави на оптимална...


Што ќе понуди HTC Breeze во основната класа?

HTC годинава на MWC 2018 во Барселона нема да одржува спектакуларни промоции со најава на нови скапи смартфони, но не значи дека ќе...


Honor смартфоните на Huawei ќе бидат се подобри

Фановите на Honor суб-брендот на Huawei ќе имаат голема причина за задоволство бидејќи во иднина овие смартфони ќе бидат се подобри,...


Познати речиси сите детали за Alcatel 3V

Alcatel годинава планира да ја поедностави својата понуда со фокус на помал број смартфони, но со поголем квалитет и доста прифатливи...


Прва слика од LG G7 открива супер тенки рамки

Прва слика која протече од наводен прототип на LG G7 открива дека новиот супер смартфон ќе има многу тенка рамка околу екранот кој за...


Прв поглед на евтиниот Alcatel 3C

Alcatel оваа година ќе лансира претежно смартфони со екран со размер од 18:9, а повеќе нема да го користи Idol брендот кој ќе биде...


Huawei P20 ќе има дисплеј со размер од 18.7:9?

Нов бенчмарк тест направен наводно со прототип на Huawei P20 смартфонот открива дека ќе располага со дисплеј со размер од 18.7:9, што...


Samsung Galaxy S9 Plus ќе биде за нијанса потенок

Слика од наводно планираниот заштитник за екранот на Samsung Galaxy S9 Plus открива дека споредено со неговиот претходник Samsung Galaxy...


Alcatel 5 ќе биде смартфон за чиста „петка“

Alcatel наскоро ќе го лансира својот нов премиум смартфон кој овој пат ќе располага со голема моќ и на тој начин овој бренд под кинеска...


Lenovo K320t е најинтересниот евтин смартфон

Lenovo K320t е нов смартфон за азискиот пазар каде најпрво ќе се продава со многу интересн сетап како еден од најевтините мобилни уреди...


Се појавите првите Xperia смартфони со Full View екрани

На социјалните мрежи кружи прва слика на која се прикажани новите модели на Sony Xperia кои ќе имаат Full View екрани со целосна...


VLC целосно подготвен за екранот на iPhone X

VLC групацијата лансираше нова мобилна апликација за iOs која е целосно подготвена за  употреба на екранот на iPhone X кој има иновативен...


Google Maps се прилагоди на iPhone X

Google Maps за iOs платформата доби нова верзија на мобилната апликација за мапи и навигација која е прилагодена за користење на новиот...


Фото: Nokia 9 ќе изгледа фантастично

Претстојниот премиум смартфон на HMD Global ќе биде Nokia 9 што е досега добро познато на јавноста, но малку беше јасно како ќе изгледа...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm