Новости

Надградете го iPhone со најновиот безбеден iOS 11.1

Apple го објави iOS 11.1, првата најголема надградба откако официјално го лансираше новиот оперативен систем iOS 11. iOS 11.1 има над 70...


Huawei го заштити 4D Touch терминот

Huawei поднесе барање за заштита на трговскиот термин 4D Touch за кој се верува дека ќе биде користен во идните смартфони, таблети и...


Galaxy S8 ќе има 3D Touch дисплеј сличен на iPhone 7

Samsung со претстојниот модел на Galaxy S8 ќе мора да докаже дека е способен да понуди врвна функционалност, но и висок степен на...


Microsoft: Продуктивната визија за иднината

Microsoft и минатата година објави видео за поглед кон иднината. Компанијата гледа многу смарт нараквици во иднината, кои се ракуваат...


iPhone - концепт дизајн со целосен дисплеј

Постојано излегуваат нови концепти за дизајнот и перформансите за новиот iPhone премиум модел. Така овој пат каналот на YouTube,...


iPhone SE и iPad Pro - видеа од првите сочни реклами на Apple

Ова се рекламите за помалата верзија на iPhone 6S - iPhone SE и таблетот iPad Pro 9,7-инчен дисплеј. iPhone SE има ист процесор како...


HTC ќе прави Nexus смартфон со 3D Touch

HTC конечно ќе блесне со изработката на нов Nexus смартфон кој ќе има најелегантен дизајн, врвни перформанси и иновативни технологии како...


Meizu Pro 6 ќе активира 3D Touch интерфејс

Meizu можеби ги откажа плановите за мини смартфонот Pro 5, но затоа пак сега целосно е фокусиран на следната генерација на премиум уредот...


iPhone 5se и iPad пристигнуваат на 21 март

Apple ќе ги претстави новиот iPhone(кој најверојатно ќе ја има ознаката 5SE, со 4 инчен дисплеј) и iPad(9,7 инчен дисплеј) на 21 март....


iPhone - тајни трикови за iOS 9.2

Ако мислите дека ги знаете сите трикови за својот iPhone, погледнете го видеото за да се уверите во тоа...


Apple ќе „јаде“ тужба за 3D Touch технологијата од Huawei

3D Touch технологијата што ја претстави iPhone е голема иновација во мобилната технологија, но не е се така како што изгледа...


Бета верзијата на Apple iOs 9.3 достапна за секого

Apple ја пушти најновата бета верзија на оперативниот систем iOs 9.3 која секој корисник преку регистрација на програмата за тестирање...


Дали воопшто го користите Force Touch сензорот на iPhone 6s?

Apple со промоцијата на iPhone 6s го истакна вградувањето на Force Touch сензорот како иновација на годината бидејќи со регистрирање на...


Google влезе во 3D светот на iPhone 6s

Google направи одлична надградба на основната апликација за iOs 9 со тоа што е овозможена поддршка за сензитивниот 3D Touch интерфејс и...


Instagram воведе Force Touch контроли и за Android

Instagram покрај за iPhone воведе слични Force Touch контроли и за мобилната апликација за Android каде нема голем број на смартфони со...


Како iPhone 6S мери тежина на предмети

Понекогаш се прашуваме како е можно овие уреди да се толку „паметни“...


Skype доби нови 3D Touch функции за iPhone 6s

Skype ја апдејтираше мобилната апликација за iOs со која се воведени нови функции и контроли во интерфејсот базирани на 3D Touch сензорот...


iPhone трик - добијте 3D Touch и Live Photos на стариот смартфон

Ако имате стар модел на iPhone и не планирате да купите 6S...


Видео: Со 3D Touch се е сменето кај iPhone 6s

Apple оваа година не воведе огромни измени во дизајнот и естетиката на новите iPhone 6s смартфони, но затоа пак со 3D Touch сензорот...


iPhone 6s и iPhone 6s Plus дојдоа во салоните на Вип и Оне

iPhone 6s и iPhone 6s plus веќе од денес се достапни во продажните салони на Вип и на ОНЕ во Скопје, во верзии од 16 GB и 64 GB и во...


WhatsApp влегува во 3D светот на iPhone 6s

WhatsApp е најновата екстра популарна апликација која веднаш му даде подршка на Apple за 3D Touch интерфејсот на iPhone 6s со неколку...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus