Новости

Потврдена мега батеријата на Samsung Galaxy Note 9

Благодарение на бразилската агенција за телекомуникации ANATEL се открива и потврдува дека претстојниот екстравагантен фаблет Samsung...


Samsung Galaxy Note 9 ќе има поголема батерија

Едно од најдобрите подобрувања кај претстојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 9 ќе „лежи“ во неговата батерија која се проценува дека...


Фото: Huawei P20 и P20 Pro имаат екстра батерии

Huawei ги откри сите детали за батериските капацитети на најновите топ смартфони Huawei P20 и Huawei P20 Pro кои имаат максимална моќ за...


Huawei P20 Plus доаѓа со мега батерија

Ликстерите од @funkyhuawei откриваат дека претстојниот премиум и моќен смартфон Huawei P20 Plus ќе има прилично голема батерија со...


Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со...


Nokia 2 ќе чини само 99 долари

HMD Global уште еднаш годинава ќе ги израдува корисниците со ограничен буџет нудејќи го основниот модел Nokia 2 кој ќе чини само 99...


Видео: BlackBerry Motion ветува 32 часа батерија

BlackBerry Motion од денеска ја стартува европската продажба со цена од околу 450 евра и наскоро ќе се најде во повеќе држави. Во...


BlackBerry Motion официјално претставен со топ батерија

Канадскиот бренд BlackBerry го официјализираше новиот смартфон Motion кој има неколку атрактивни карактеристики како одлична батерија со...


Huawei потврди - Mate 10 ќе има мега батерија

Huawei почна со интезивни „тизери“ за претстојниот супер смартфон Mate 8 кој доаѓа во категоријата на големи уреди и ќе биде еден од...


Протече прва слика од BlackBerry Krypton

BlackBerry го подготвува Krypton кој треба да послужи како наследник на премиум смартфонот KeyOne со неколку елементи на ретро дизајн и...


Евтиниот Nokia 2 ќе има мега батерија

Засега се уште неофицијалниот смартфон Nokia 2 влева голема надеж за купувачите со ограничен буџет бидејќи во основната класа ќе понуди...


Која ќе биде главната сила на BlackBerry Krypton?

TCL заедно со BlackBerry го подготуваат новиот супер безбеден Android смартфон кој по добивањето на Bluetooth и Wi-Fi сертификатите...


Новите Lenovo K8 смартфони се најевтините со дуо камера

Lenovo направи ново изненадување со тивката промоција на новите Lenovo K8 и Lenovo K8 Plus смартфони кои имаат доста ниски цени кои ќе се...


Lenovo го лансираше најмоќниот K Note досега

Lenovo го лансираше новиот К8 Note кој е најмоќниот фаблет од оваа серија досега благодарение на десет-јадрениот Helio X23 процесор кој...


Познато со што ќе располага Meizu M6 Note

Meizu кон крајот на 2016 го лансираше Meizu M5 Notе кој иако беше доста евтин не освои многу позитивни оценки. Затоа сега од неговиот...


OnePlus 5 ќе има солидна батерија од 4000 mAh !?

Како што се повеќе се ближи датумот за промоција така на површина излегуваат се повеќе детали за претстојниот премиум смартфон OnePlus 5...


Huawei лансираше нов евтин смартфон со екстра батерија

Huawei Y7 Prime e новиот евтин смартфон на кинескиот гигант кој внимание заслужува не само поради ниската цена, туку и поради одличната...


Први детали за HTC One X10

HTC One X10 ќе биде следниот моќен смартфон на тајванскиот бренд кој ќе биде продолжување на Х серијата, а од првите промотивни...


Huawei подготвува нов голем фаблет, ова се првите детали

Првата протечена слика од Honor Note 9 која се појави во Кина открива еден сосема нов и огромен фаблет кој го подготвува Huawei, а тоа...


Huawei Honor V9 - Свежа понуда од брендот во подем

Huawei го претстави новиот модел Honor V9 со кој го започна атакот во 2017-та година и покажа во кој правец ќе се движи нивната освежена...


Meizu M5 Note - Екстра моќен и екстра евтин

Meizu целосно го разви концептот на доволно моќни смартфони кои ќе се продаваат по многу ниски цени наместо да троши време и енергија да...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm