Новости

Лансирани евтините таблети Huawei MediaPad T3

Huawei ги лансираше новите таблети од третата генерација на  MediaPad T3 кои доаѓаат со големина на екранот од 7 и 8 инчи и доста...


Претставен малиот Lenovo Vibe B

Lenovo го претстави новиот смартфон Vibe B кој има невообичаено мал екран за Android класата од само 4.5 инчи со FWVGA резолуција. Lenovo...


LG G Pad III 8.0 - Нов таблет со педигре

LG Mobile досега лансираше повеќе квалитетни таблети со пониски цени од конкурентите и во период кога има општа криза во продажбата на...


Протече Lenovo Vibe C за основната при-пејд понуда

Lenovo го подготвува новиот модел Vibe C за основната при-пејд понуда и истиот протече на хрватскиот веб сајт eKupi. Lenovo Vibe C ќе има...


Acer Liquid M330 е еден од најевтините смартфони со Windows 10

Acer го лансираше Liquid M330 како еден од најевтините смартфони кој работи со мобилната верзија на Windows 10 за само 99 долари. Acer...


LG X Cam ќе има супер моќен сетап на камерите

LG Mobile наскоро ќе го лансира новиот супер квалитетен модел X Cam кој ќе има сличен сетап на камерите како и LG G5 со тоа што ќе биде...


Gionee лансираше мини смартфон за само 80 долари

Gionee го пушти новиот P5 Mini како еден од најевтините смартфони со цена од само 80 долари, За тие пари нуди скромен 4.5 инчен IPS LCD...


HTC конечно ќе лансира евтин Desire T7 таблет !?

HTC на повеќе наврати планираше да лансира сопствена серија на таблети, но секој обид беше одложуван во последен момент без доволно...


Asus ZenFone Go е лудо евтин со цена од само 80 долари

Asus со големо изненадување ја завршува годината на која и става „точка“ со новиот Asus ZenFone Go кој е убедливо најевтиниот но, сепак...


Alcatel OneTouch Flash 2 - Смартфон за селфи со ниска цена

Alcatel го промовираше наследникот OneTouch Flash 2 кој според самото име ќе се насочи кон корисниците на кои им треба квалитетна предна...


LG Nexus 5 ќе биде совршен за селфи

Од седиштето на Google протече првата слика направена со предната камера на Bullhead кодното име кое се користи за новиот LG Nexus 5 кој...


Lenovo A328 - Мал шармер со ниска цена

Во океанот на големи телефони во последните две години ретко се наоѓа квалитетен смартфон со екран под 5 инчи кој ќе ги задоволи...


Samsung Galaxy S6 е најдобриот селфи смартфон !?

Samsung може да му прилепи многу епитети на супер смартфонот Galaxy S6, па затоа не не изненадува најновата кампања во која е наречен...


iPhone 6S со идеална камера за селфи фотки

Apple полека го намалува отпорот кон новите трендови кај конкурентите од Android сферата и свесен е дека треба да понуди нешто...


Sony ќе лансира супер селфи смартфон Xperia Cosmos

Sony Mobile најверојатно се подготвува за лансирање на вториот селфи смартфон по Xperia C3 кој ќе има моќна предна камера со LED блиц....


Lenovo A536 - Најисплатливот евтин смартфон

Lenovo покажа мускули во премиум класата со супер квалитетни смартфони, но не ги крие ниту своите адути во основната понуда за купувачите...


Наскоро доаѓа HTC Desire 320 со 64 битен процесор

HTC продолжува со проширување на серијата на евтини смартфони со новиот HTC Desire 320 кој во основната класа ќе понуди 64 битен Qualcomm...


Се случи и тоа чудо - Samsung со првиот селфи смартфон

Како што откривме и претходно Samusng ја оствари намерата да лансира селфи смартфон на пазарот со предна камера од 5 мегапиксели преку...


Висок стил за 200 евра - Samsung Galaxy Ace Style LTE

Samsung Galaxy Ace Style LTE е супер смартфон кој по цена од само 200 евра во ниската класа ќе донесе висок стил. Galaxy Ace Style LTE е...


Samsung последен со селфи смартфон со 5 MP камера

Повеќе производители решија да го искористат трендот на социјалните мрежи и да лансираат посебни „селфи“ смартфони со подобра предна...


Microsoft наскоро со екстра селфи смартфон

Microsoft наскоро треба да го прикаже првиот селфи смартфон кој секако ќе биде изработен од страна на Nokia и досега се појавуваше под...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm