Новости

Alcatel 5 на MWC: Дизајн без рамки, ниска цена и најновиот Android Oreo

Alcatel официјално го открива и петката со Android на MWC 2018 во Барселона. Имајќи ги во предвид неговите перформанси и цената од 250...


Alcatel ја презентираше 3 серија

Google рече дека нема да видиме Android Go телефони на MWC 2018, но Alcatel беше првиот што ги презентираше своите уреди со ваков ...


Alcatel 5 Series доаѓа со премиум дизајн на MWC 2018

Alcatel ќе лансира повеќе модели на смартфони на MWC во Барселона. Според видеото што го погледнавме, очигледно е дека Alcatel 5 Series....


IFA 2017: Alcatel направил премиум телефон од Idol 5

Alcatel Idol 5 е конечно презентиран после еден месец откако беше објавен Idol 5s. Многу се слични, но сепак има некои разлики помеѓу...


Што ќе донесе новиот Alcatel Idol 5S?

Alcatel го подготвува следниот смартфон од средната класа Idol 5S кој за прв пат се појави на бенчмарк тест сајтот Geekbench од каде се...


Alcatel Idol 4s со Windows 10 за жал ќе ја скокне Европа

T-mobile иако долго ја скокоткаше јавноста со промоцијата на новиот премиум смартфон Alcatel Idol 4s кој е еден од најмоќните со Windows...


Alcatel Idol 4S ќе има и Windows 10 верзија

Alcatel наскоро ќе ја пушти во продажба Window 10 верзијата на новиот квалитетен смартфон Idol 4S, а прв кој ќе го има во својата понуда...


Alcatel Vision e новиот самостоен виртуелен уред

Alcatel го претстави уредот Vision кој работи со Android оперативниот систем и може самостојно да се користи за преглед на содржини со...


Официјално лансиран Android смартфонот на BlackBerry и Alcatel

Blackberry и официјално го претстави долго озборуваниот Android смартфон DTEK50 кој е изработен од страна на Alcatel и се базира на Idol...


Потврден новиот BlackBerry Hamburg изработен од Alcatel

Новиот смартфон BlackBerry Hamburg и официјално доби одобрение од Американска федерална комисија за комуникација, а од самата апликација...


Alcatel го произведува новиот BlackBerry Hamburg

Aclatel најверојатно е ангажиран за дизајнирање и склопување на следниот BlackBerry Hamburg кој ќе работи со Android оперативен систем, а...


Alcatel Idol 4 покрај Ultra ќе има и Mini верзија

Следната генерација на Alcatel Idol 4 смартфоните најверојатно ќе ги застапи сите големини и форми, па сега покрај Ultra верзијата се...


Нов Flyme OS за Alcatel Idol 3 (5.5) од македонски девелопер

Девелоперот Александар од Битола изработи нов Custom ROM за Alcatel Idol 3 (5.5) со Flyme OS интерфејсот кој се базира на Android 5.1...


Alcatel Idol 4S ќе се продава заедно со VR очила

Alcatel храбро ќе зачекори во виртуелната реалност со новиот квалитетен смартфон Alcatel OneTouch Idol 4S кој ќе биде главен уред за...


Alcatel во последен момент го откажа клонот на iPhone 6s

Alcatel за влакно избегна срам во мобилната индустрија бидејќи беше многу блиску да го лансира смартфонот OneTouch X1 кој премногу...


Nokia има сериозни намери - го купува Alcatel-Lucent

Nokia ги завршил договорите за купување на Alcatel-Lucent...


Alcatel Fierce XL ќе атакува и со Windows 10 и со Android

Alcatel како ветеран во мобилната индустрија нема доволно моќ да се натпреварува во високите класи, но затоа се уште е омилен во евтината...


Alcatel и Microsoft прават евтин Windows 10 смартфон

Alcatel потврди дека склучил договор со Microsoft за изработка на евтин но, квалитетен Windows 10 смартфон кој ќе го користи најновиот...


Alcatel Flash 2 за ќеиф на фановите на добри слики

Alcatel наскоро ќе лансира нов премиум смартфон кој ќе се фокусира на повеќе адути на камерата и со Alcatel Flash 2 ќе се обиде да ги...


Alcatel Conquest е супер водоотпорен смартфон за 100 евра

Alcatel го лансираше Conquest еден од ретките евтини водоотпорни смартфони со цена од околу 100 евра, а притоа внимателно ги одбрал и...


Евтиниот Alcatel Pop Astro ќе блесне во припејд понудата

Alcatel како веќе проверен бренд во основната класа со евтини и солидни смартфони ќе продолжи со понудата на Alcatel Pop Astro како нов...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm