Новости

Samsung ги интегрира Google Assistant, Alexa, и iTunes на своите смарт ТВ

Амбициите на Samsung што се спомнаа од декември 2018, сега се реализирани. Јужнокорејската компанија ги интегрира....


Apple Music прозвучи и на Amazon Echo

Apple Music прозвучи и на Amazon Echo


Skype со вештачка интелигенција и на Alexa уредите

Microsoft и Amazon постигнаа договор за нова соработка на полето на вештачката интелигенција па така на сите уреди на кои е инсталиран...


Huawei со AI Cube со Alexa вграден софтвер го најави влезот на пазарот на паметни звучници

На IFA 2018, Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави HUAWEI AI Cube, две-во-еден звучник со вграден софтвер...


Amazon ќе има робот за домашна употреба

Следен чекор во развојот на вештачката интелигенција на Amazon најверојатно ќе биде робот за домашна употреба кој на корисникот ќе му...


Apple HomePod паметниот звучник се продава послабо од очекувањата

Apple очекуваше да направи „бум“ со HomePod, но неговите ограничувања и слабости не поминаа добро кај купувачите


Смарт кујната на LG - Голем помошник за корисниците

LG ја претстави својата кујна за смарт кујна во иднината за време на CES 2018. Кујната ги предвидува потребите на корисниците и го...


HTC U11 Life во продажба од утре за цена од 350 долари

HTC U11 Plus е првиот предводник на компанијата претставен со Snapdragon 835 процесор. Овој модел нема да биде достапен во САД, туку ќе...


Moto X4 со бројни предности: Водоотпорност и Turbo Charging

Moto X4 има одличен дизајн, блескаво стакло, се одликува со IP68 сертификат за водоотпорност, има пониска цена, подобра двојна камера и...


Amazon ја понуди новата конзола Fire TV со 4K HDR

4K HDR стандардот се повеќе се наметнува во модерната технологија, па покрај неколку екстра смартфони сега е дел и од новата конзолата...


BMW доаѓа со интегрирана Alexa во наредните години

Дигиталните асистенти се претворија во стандардна технологија, која беше интегрирана само во смартфоните, но сега започнува нова ера...


Google му се скара на Amazon и го тргна YouTube

Google очигледно му е лут на Amazon бидејќи донесе одлука да го забрани видео сервисот YouTube на паметниот звучник Amazon Echo Show....


Moto X4 официјално откриен со двојна камера на IFA 2017

Moto X4 од средната класа е конечно откриен. Телефонот има одличен дизајн со блескаво стакло, водоотпорен е, има пониска цена...


Amazon ја активираше Alexa во главната шопинг апликација

Amazon направи нов чекор понапред во интегрирање на гласовниот асистент Alexa кој функционира со вештачка интелигенција и сега е вклучен...


Amazon собира храброст да ги „смрзне“ конкурентите со нов смартфон

Amazon собира храброст да лансира нов смартфон со кодно име Ice, откако во 2014-та доживеа тотален неуспех со Fire смартфонот кој иако...


Што се случува кога на професионален фотограф ќе му дадете Nexus 5

Со новите супер смартфони и нивните ѕверски камери секој си помислува дека може да биде професионален фотограф, бидејќи доволно е само да...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm