Новости

На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 се појави на сајтот за тестирање Geekbench со Android 8.0 Oreo оперативен систем што дава сигнал дека надградбата на...


Meizu M6 ви е евтина варијанта со добар дизајн

Meizu M6 е официјално претставен пред јавноста, кој планира да успее со неговата ниска цена од 100 долари. Перформансите се за малку...


Nokia 8 добива голема Android Oreo надградба

HMD Global извести дека нивниот премиум смартфон Nokia 8 наскоро ќе добие голема софтверска надградба со оперативниот систем Android Oreo...


Google ќе ви го избрише Android бекапот без да знаете

Корисникот Tanglebrook на Reddit се пожали дека Google без тој да знае му го избришал Android бекапот на кој му биле сочувани сите...


Samsung Galaxy S8 тестиран со Android 8.0 Oreo

Samsung Mobile ги започнува подготовките за надградба на Galaxy S8 со новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.


LG ќе го прави новиот Google Pixel XL 2

Се чини дека Google и LG веќе постигнале нов договор за изработка на уште еден заеднички смартфон, а овој пат тоа ќе биде Pixel 2 XL за...


HTC подготвува U11 смартфон како дел од Android One

HTC според повеќе веродостојни извори на познати ликстери подготвува прв смартфон како дел од Android One програмата наменет за...


Nokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

На GFXBench сајтот за тестирање се појави нова верзија на претстојниот супер смартфон Nokia 9 кој од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo...


Забележан нов смартфон на Sony со Oreo систем

На графичкиот бенчмарк сајт GFXBench се појави тест на нов смартфон на Sony кој ќе биде меѓу првите со Android 8.0 Oreo оперативен...


Moto X4 ќе добие поевтина Android One верзија

Ликстерот Еван Блас откри слика од смартфон кој најверојатно е Android One верзија на Moto X4 и истиот се очекува да биде лансиран преку...


WhatsApp воведе одличен новитет за видео разговорите

WhatsApp иако започна како апликација за допишување со текот на времето додаде многу нови опции за корисниците. Сега на ред е и...


Samsung Galaxy S8 наскоро ќе добие Oreo надградба

Samsung Mobile започна со подготовки за достава на надградбата на оперативниот систем Android Oreo намената за премиум смартфонот Samsung...


OnePlus ја стартуваше бета надградбата со Android Oreo

OnePlus ги презеде првите чекори за доставување на новиот софтвер содржан во надградбата на оперативниот систем Android Oreо која засега...


Што ќе донесе Android 8.1 ?

Google иако не е ни одблиску до брз пласман на најтазе оперативниот систем Android Oreo веќе ја подготвува неговата надградба со...


Xiaomi го претстави поевтиниот Mi A1 благодарение на Google

Xiaomi ја прошири својата гама на смартфони со Mi A1 кој означува старт на нова А серија во средната класа и истиот се карактеризира со...


Huawei откри кои постари смартфони добиваат Oreo надградба

Huawei на своите корисници им откри дека има план за надградба на нешто постарите смартфони Honor 8 Pro и Honor 6X кои треба да добијат...


Samsung Galaxy S9: Snapdragon 845 процесор и 4GB RAM меморија

Samsung Galaxy Note 8 е се уште во полн ек, кој беше презентиран пред 10 дена. Сега почнаа да излегуваат спецификации и за наредниот...


Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact и XA1 Plus: Првите промо видеа

На IFA 2017 Sony ги откри новите смартфони: Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, и Xperia XA1 Plus. Најдоброто од се е што XZ1 и XZ1 Compact...


Sony Xperia XA1 Plus откриен на IFA 2017 со одредени подобрувања

Sony ја збогати линијата на Xperia вчера. Премиум моделите Xperia XZ1 и XZ1 Compact биле фокусот на прес конференцијата на компанијата...


Зошто Google Maps е најдобрата апликација на пазарот

GPS апликациите ги имаме во мал милион, но но само една е најдобра - Google Maps. Апликацијата ја има секој Android телефон, а знаете ли...


Запознајте го Galaxy J7+, вториот Samsung смартфон со двојна камера

Samsung се спрема за да лансира уште еден смартфон со двојна камера. Само два дена поминаа откако Galaxy Note 8 беше официјално...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA