Новости

Android 9.0 Pie има забрана за снимање на разговори

Android 9.0 Pie нема да може да снима повици, затоа што Google ја исклучи оваа опција, што го потврдуваат...


Празнична понуда за Samsung Galaxy A5 (2017)

Galaxy A5 (2017) е одличен модел на Samsung, кој е ставен во празничната понуда на T-Мобиле со ниска цена. Смартфонот може да го купите...


Huawei Nova Smart - Достапен во Европа за ниска цена

Пристигна и најновиот модел на Huawei во Европа - Nova Smart, кој може да го сретнете и со името Honor 6C или Huawei Enjoy 6s. Смартфонот...


Претставен малиот Lenovo Vibe B

Lenovo го претстави новиот смартфон Vibe B кој има невообичаено мал екран за Android класата од само 4.5 инчи со FWVGA резолуција. Lenovo...


Google Assistant надградбата за Android започнува од денес

LG G6 е единствениот телефон во моментов, кој доаѓа со Google Assistant, веднаш после Pixel серијата. Google објави дека се повеќе...


C5 Pro на Oukitel е атрактивна и евтина понуда

Секој производител на смартфони се обидува да направи добар телефон, а Oukitel е еден од топ брендовите што креираат евтини и атрактивни...


BlackBerry го претстави третиот Android телефон

Канадскиот произвоител на смартфони BlackBerry го претстави својот нов смартфон. BlackBerry отсега натаму ќе се фокусира на развој на...


Meizu M5 повторно разочарува со кратење на спецификации

Meizu е добар пример за тоа како еден кинески бренд може целосно да пропадне и повеќе и воопшто да не се труди да креира нешто...


Alcatel лансираше смартфон со огромно име и огромна батерија

Alcatel го лансираше новиот Pixi 4 Plus Power кој освен што има огромно име, располага и со супер издржлива батерија со капацитет од 5000...


Samsung Galaxy C9 откриен со 6 GB RAM

Samsung Galaxy C9 би можел да биде еден од најмоќните смартфони за мултитаскинг откако е откриен на бенчмарк сајтот Geekbench со нови...


Sony Xperia C5 Ultra Dual стартува со Marshmallow надградба

Sony Mobile не ги заборава корисниците и во средната класа и ја финишираше Android Marshmallow надградбата за Sony Xperia C5 Ultra Dual...


Xiaomi Redmi Note 4 е обид за излегување од калта

Xiaomi и во вториот квартал од 2016 година покажа пад на продажбата за дури 38%, потврдува аналитичката компанија IDC...


Huawei G9 Plus - стилизиран телефон со одлична цена

Huawei е единствен кинески производител што успеа да влезе длабоко на пазарот на смартфони, кој им се заканува на Samsung и Apple. Го...


Lenovo Vibe C2 со нова Power верзија

Lenovo ја лансираше Power верзијата на Vibe C2 која има значително поголема батерија со капацитет од солидни 3500 mAh со што ќе обезбеди...


Sony Xperia M4 Aqua и Xperia M5 добиваат надградба на системот

Sony Mobile подготвува надградба со Android 6.0 Marshmallow за смартфоните Xperia M4 Aqua и Xperia M5 кои нема да бидат заборавени во...


Прекрасниот UMi London доаѓа со примамлива цена

UMi London е смартфон со убав дизајн, голем дисплеј и претерано ниска цена, на која мислиме дека нема да можете да и одолеете. 5-инчениот...


Huawei P9 Lite - Импресивен наследник на најдобриот смартфон од средната класа

Претставувањето на Huawei P9 Lite со нетрпение го очекуваа сопствениците на неговиот претходник - Huawei P8 Lite, како и оние корисници...


Официјално Gionee S6 Pro - Нов моќник во средната класа

Gionee S6 Pro е нов атрактивен смартфон во средната класа со 5.5 инчен IPS дисплеј со 1080p резолуција, осум-јадрен MediaTek Helio P10...


Lenovo K4 Note стартува надградба со Marsmallow

Lenovo ја проширува палетата на смартфони кои оваа година ќе бидат надградени со последната достапна верзија на Android Marshmallow и по...


Solarin - смартфон од 14.000 долари со скапоцени кристали

Solarin е нов модел на смартфон, кој се одликува со високо ниво на безбедност, изработен со скапоцен кристален дизајн. За цената не...


Sony претстави нови можности со Xperia E5

Microsoft планира да го прошири своето присуство во областа на виртуелната реалност со новиот систем FlashBack кој ќе биде наменет за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm