Новости

Samsung Galaxy C7 стартува со Android Nougat надградбата

Првиот модел на смартфонот Samsung Galaxy C7 стартува со надградбата на оперативниот систем Android 7.0 Nougat која корисниците ја чекаа...


Razer Phone е „прв профи гејмерски телефон“

Компанијата Razer е позната по изработка на гејмерски уреди и компјутери, која овој пат го лансирала гејмерскиот Razer Phone со големи...


Официјално: Nokia 2 претставена со огромна 4100mAh батерија за 99еу

HMD конечно ја презентираше Nokia 2, ценовно прифатлив модел (99 евра) со стандардни спецификации. Nokia 2 ...


Meizu M6 ви е евтина варијанта со добар дизајн

Meizu M6 е официјално претставен пред јавноста, кој планира да успее со неговата ниска цена од 100 долари. Перформансите се за малку...


Sony Xperia XA1 Plus откриен на IFA 2017 со одредени подобрувања

Sony ја збогати линијата на Xperia вчера. Премиум моделите Xperia XZ1 и XZ1 Compact биле фокусот на прес конференцијата на компанијата...


Galaxy J5 (2016) ќе добие на(д)град(б)а со Android 7.0 Nougat

Galaxy J5 од 2016 година ќе биде следен од Samsung смартфоните што ќе добие на(д)град(б)а со Android 7.0 Nougat оперативен систем...


Lamborghini го лансираше новиот Alpha-One луксузен модел

Tonino Lamborghini е компанијата што произведува луксузни телефони од луксузниот бренд на фамозните спортски коли. Моделот се вика...


Galaxy C смартфоните наскоро ќе добијат Android Nougat

Samsung Mobile започна со тестови за Galaxy C смартфоните кои наскоро треба да добијат софтверска надградба со последно достапната...


Samsung Galaxy A5 (2017) добива нови софтверски адути

Samsung Mobile ја стартуваше софтверската надградба со верзијата на оперативниот систем Android 7.0 Nougat за Samsung Galaxy A5 (2017)...


Xiaomi Redmi Note 4 стартува со Nougat надградбата

Софтверскиот пакет со кој ќе се изврши надградба на Xiaomi Redmi Note 4 со последно достапната верзија на оперативниот систем Android 7.0...


LG G4 си доби надградба

LG Mobile ја пушти најновата софтверска надградба за премиум смартфонот од пред две години LG G4 кој сега ќе може да ги користи сите нови...


Samsung Galaxy J7 (16) добива Android 7.0 Nougat наскоро

Galaxy J7 (2016) е телефон од средна класа на Samsung, кој беше лансиран пред повеќе од 1 година. Добрата вест за корисниците е што...


Sony Xperia XA1 Ultra со квалитетна и голема селфи камера

Xperia XA1 Ultra е еден од најголемите смартфони на Sony, кој е пуштен во продажба во САД. Уредот го има во црна, бела, златна и розева...


Веќе нема проблеми, Xperia XA и XA Ultra продолжуваат со Nougat системот

Sony Mobile ја продолжи прекината надградба за Xperia XA и XA Ultra со оперативниот систем Android 7.0 која за кратко беше паузирана...


Xiaomi подготвува надградба за десетина смартфони

Xiaomi се подготвува да изврши голема надградба на речиси сите смартфони од поновите генерации кои наскоро ќе ја добијат за прв пат...


Samsung Galaxy J3 (17) Duos дојде во Европа порано одошто се очекуваше

Samsung Galaxy J3 (2017) е достапен во САД уште од мај месец, а сега е достапен и во Австрија и некои други европски држави. Моделот со...


Xiaomi Mi Max си доби Android 7.0 и безбедносна надградба

На листата на смартфони кои добиваат нов софтвер во заеднички пакет со безбедносна надградба за јуни се најде и Xiaomi Mi Max кој е...


Sony ќе го на(д)гради Xperia XA Ultra со Android 7.0 Nougat

Sony побрза со надградбата на Xperia XA Ultra моделот со најновиот Android 7.0 Nougat оперативен систем. Ова ќе биде следниот смартфон...


OnePlus 2 останува без надградба со Android Nougat

OnePlus мораше да ги разочара своите корисници со веста дека смартфонот OnePlus 2 кој датира од пред две години нема да ја добие...


Ланскиот Galaxy A3 си доби Android 7.0 Nougat

Galaxy A3 ќе биде првиот А смартфон од серијата од 2016-та кој добива нова софтверска надградба со оперативниот систем Android 7.0...


Отклучениот Samsung Galaxy S7 добива Android Nougat

По долго време на чекање и отклучените модели на Samsung Galaxy S7 кои не се продаваат преку мобилните оператори ќе ја добијат...

 
Најнови телефони
 
  • Galaxy J7 Pro
  • Galaxy J7 Prime
  • Galaxy J5 (2017)
  • Galaxy J5 Prime
  • Galaxy J3 (2017)
  • Galaxy J2 (2017)
  • Galaxy J2 Prime
  • Galaxy J2 Pro (2016)
  • Galaxy J2 (2016)
  • Galaxy C7 (2017)