Новости

Samsung Galaxy J2 (2018): Освежување во средната класа

Samsung годинава лансира повеќе ценовно прифатливи модели, што досега ги немало во J серијата и А серијата. Претходно пишувавме...


Moto E4 Plus го има и во Оксфорд Сина боја

Lenovo го лансираше Moto E4 Plus во Оксфорд Сина боја во Индија. Неговата конфигурација е со 3GB RAM меморија...


Samsung Galaxy J5 Prime (2017) за убав крај на годината

Samsung Galaxy J5 Prime (2017) ќе биде уште еден смартфон во средната класа на Samsung од Ј серијата кој без оглед на бројката ќе...


OnePlus 5T: Нова слика од телефонот и неговите спецификации

Претходно пишувавме дека OnePlus 5Т ќе се појави на 16 ноември, откако протече слика на интернет...


Запознајте го Galaxy J7+, вториот Samsung смартфон со двојна камера

Samsung се спрема за да лансира уште еден смартфон со двојна камера. Само два дена поминаа откако Galaxy Note 8 беше официјално...


Официјално претставен премиум моделот Nokia 8

Конечно дојде денот кога HMD Global конечно го презентираше официјално својот премиум смартфон Nokia 8...


Samsung Galaxy C7 ќе биде со Helio P20 процесор и 4GB RAM меморија

Samsung работи на Galaxy C7, за кого имаме многу малку информации. Би требало да има двојна камера од задната страна, Helio P20 процесор...


Sony Xperia XZ1 „случајно“ откри дека доаѓа со Snapdragon 835 процесор!

Следната линија на Sony Xperia се очекува на крајот на август или почетокот на септември, на IFA 2017...


Нов бенчмарк за Motorola Moto X4, нови детали

Motorola Moto X4 се појави на нов бенчмарк тест, овој пат на сајтот GFXBench од каде се дознаваат нови детали за овој смартфон планиран...


LG Q6 официјално: Има три верзии со FullVision дисплеј

LG конечно го претстави малиот LG Q6, кој е првиот модел од Q-серијата од средна класа, нудејќи добар телефон со конкурентна цена. Главна...


Sony лансираше Android Nougat надградба за повеќе смартфони

Sony Mobile во еден „налет“ успеа да изврши софтверска надградба со системот Android 7.1.1 Nougat за повеќе смартфони. Нов софтвер...


Sony Xperia X и X Compact добија нова надградба

Sony Mobile лансираше нова надградба за своите смартфони Sony Xperia X и X Compact кои ја добија Android 7.1.1 Nougat верзијата на...


Lenovo вети и исполни - Moto G4 Play со Android Nougat надградба

Lenovo како што вети уште од пред неколку месеци дека во јуни ќе ја стартува софтверската надградба на Moto G4 Play со Android 7.1.1...


Nokia 9: Доаѓа најмоќниот телефон на Nokia

Новата генерација на Nokia 3310 привлекува голем број на носталгичари за „вистински телефон“, но компанијата сепак мора да претстави и...


Amazon собира храброст да ги „смрзне“ конкурентите со нов смартфон

Amazon собира храброст да лансира нов смартфон со кодно име Ice, откако во 2014-та доживеа тотален неуспех со Fire смартфонот кој иако...


Samsung Galaxy Note 8 веќе се тестира со Infinity дисплеј

Според холандскиот сајт GalaxyClub започнале првите тестови на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 кој ќе има Infinity...


Samsung го лансираше супер евтиниот Galaxy J3 Prime

Samsung Mobile по одличниот настап во премиум класата сега ги израдува и купувачите со помал буџет лансирајќи го евтиниот Galaxy J3 Prime...


Sony Xperia XZ и Xperia X Performance добиваат Android 7.1.1 Nougat

Sony Mobile уште еднаш покажува дека е еден од највредните брендови кога се во прашање софтверските надградби па сега на ред се Sony...


Moto Z Play добива Android 7.1.1 надградба

Motorola потврди дека модуларниот смартфон Moto Z Play кој е изработен заедно со Lenovo ќе ја добие последната надградба на оперативниот...


Nokia 6 добива надградба со Android 7.1.1

Супер популарниот смартфон Nokia 6 ја добива најновата софтверска надградба со оперативниот систем Android 7.1.1 Nougat која „тежи“ околу...


Nexus 6 наместо надградба се враќа на стариот софтвер

Google е принуден наместо да го надгради смартфонот Nexus 6 со последната верзија на Android 7.1.1 Nougat да ја врати претходната верзија...

 
Најнови телефони
 
  • Motion
  • Aurora
  • Keyone
  • DTEK60
  • DTEK50
  • Xperia L2
  • Xperia XA2 Ultra
  • Xperia XA2
  • U11 Eyes
  • U11 Plus