Новости

Лабораторијата на Samsung веќе работи на Galaxy S9

Samsung веќе работи интензивно на новите модели од Galaxy S серијата - S9 и S9 Plus. Дизајнот на новите предводници ќе биде од алуминиум...


Откриени нови детали за BlackBerry KEYone 2

Модел на BlackBerry за кој се претпоставува дека е наследник на BlackBerry KEYone повторно се појави на бенчмарк тест сајт, овој пат на...


Android Oreo „готов“ за OnePlus 3 и OnePlus 3T

OnePlus е еден од првите брендови кој успеа со побрзо темпо да ја реализира софтверската надградба со оперативниот систем и неговата...


Тазе смартфонот OnePlus 5T дури догодина со Android Oreo

OnePlus иако пред само еден ден го лансираше најновиот смартфон 5Т не успеа навреме да ја обезбеди последната верзија на оперативниот...


Официјално: Nokia 2 претставена со огромна 4100mAh батерија за 99еу

HMD конечно ја презентираше Nokia 2, ценовно прифатлив модел (99 евра) со стандардни спецификации. Nokia 2 ...


LG G6 тестиран со Android 8.0 Oreo

На сајтот за бенчмарк тестови Geekbench се појави нова верзија на смартфонот LG G6 која работи со новиот оперативен систем Android 8.0...


Бета Oreo програмата за Samsung Galaxy S8 стартува наскоро

Samsung Mobile на 31 октомври ќе ја стартува бета програмата за тестирање на новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo...


Android Oreo стартува со бета верзија за Nokia 8

HMD Global во стилот на големите брендови ја активираше бета програмата за тестирање на новиот софтвер со Android 8.0 Oreo кој е достапен...


Sony Xperia XZ Premium надграден со Android 8.0 Oreo

Sony Mobile влезе во „барабанот“ со Oreo надградби. Овој пат меѓу првите кои ја добиваат најновата верзија на оперативниот систем Android...


Официјално Nokia 7 со 5.2-инчен дисплеј и двојна камера

Nokia 7 беше презентирана официјално во Кина од HMD Global. Седмицата има дизајн со стакло и алуминиум, со 5.2-инчен LCD дисплеј и...


Lenovo потврди - Android 8.0 Oreo ќе има за цела K8 серија

Од Lenovo потврдија дека смартфоните од K8 серијата која припаѓа на средната класа ќе добијат надградба на оперативниот систем со...


HTC подготува нешто моќно

HTC на 2 ноември ќе одржи промоција на која најверојатно ќе биде прикажан новиот HTC U11 Plus како супер моќен смартфон со неколку...


Huawei потврди дека Mate 10 ќе работи со Android Oreo

Huawei на социјалните мрежи потврди дека нивниот претстоен премиум смартфон Mate 10 од старт ќе работи со најновата верзија на...


Huawei ја стартуваше Oreo бета програмата за Mate 9

Huawei започна со тестирање на бета верзијата на Android 8.0 Oreo системот наменета за смартфонот Mate 9, па така корисниците кои ќе се...


Официјално новите Pixel 2 смартфони - Малку иновации, огромни цени

Google некогаш важеше за експериметален производител кој лансира поевтини Nexus смартфони, но тоа време е далеку зад нив. Со промоцијата...


HMD Global вети надградба на сите Nokia смартфони со Android Oreo

Марк Трундл, генералниот менаџер на HMD Global за Југоисточна Азија и Австралија, посочи дека компанијата планира до крајот на годината...


OnePlus 5 веќе работи со Android 8.0 Oreo

Новиот премиум смартфон на ингригантниот кинески стартап OnePlus 5 веќе е забележан како работи со последната верзија на Android 8.0 Oreo...


Nokia 8 наскоро добива Android 8.0 Oreo

Nokia 8 како еден од најновите смартфони на HMD Global наскоро ќе ја добие и последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo...


На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 се појави на сајтот за тестирање Geekbench со Android 8.0 Oreo оперативен систем што дава сигнал дека надградбата на...


Nokia 8 добива голема Android Oreo надградба

HMD Global извести дека нивниот премиум смартфон Nokia 8 наскоро ќе добие голема софтверска надградба со оперативниот систем Android Oreo...


Samsung Galaxy S8 тестиран со Android 8.0 Oreo

Samsung Mobile ги започнува подготовките за надградба на Galaxy S8 со новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

 
Најнови телефони
 
  • Galaxy J7 Pro
  • Galaxy J7 Prime
  • Galaxy J5 (2017)
  • Galaxy J5 Prime
  • Galaxy J3 (2017)
  • Galaxy J2 (2017)
  • Galaxy J2 Prime
  • Galaxy J2 Pro (2016)
  • Galaxy J2 (2016)
  • Galaxy C7 (2017)