Новости

Galaxy J4 Core: Samsung официјално го претстави вториот Android Go смартфон

Samsung дебитираше со првиот Android Go смартфон во август - Galaxy J2 Core. Јужнокорејскиот џин пред два дена...


Samsung го откри скапиот W2019, со Snapdragon 845

Samsung официјално ја претстави најновата верзија на својот скап Android уред на преклоп - W2019. Преднарачките...


Први импресии од минијатурниот Palm Phone

Palm Phone е наменет повеќе како дополнителна опрема за вашиот главен смартфон, кого може да го сметате ...


Најава за Lenovo S5 Pro со импресивна предна двојна камера

18 октомври ќе биде денот кога Lenovo го презентира новиот модел S5 Pro. Pro е подобрена веерзија ...


V40 ThinQ на LG пристигна со 5 камери и одлични перформанси

LG го презентираше својот V40 ThinQ модел, кој се презентира како смартфон со пет камери, односно се состои...


Huawei Y9 (2019) официјално откриен како „продиџи за новата генерација“

Huawei го откри својот нов модел Y9 2019, кој ќе биде откриен под името Huawei Enjoy 9 Plus во Кина, но остатокот....


Samsung Galaxy J5 (2017) почна да прима Android 8.1 Oreo надградба

Во мај, Galaxy J5 (2017) беше излезен на GFXBench со Android 8.1 Oreo оперативен систем, поради што...


BlackBerry го претстави ценовно прифатливиот Key2 LE

Откако беше претставен Key2, неделава ја презентираа и неговата поевтина верзија Key2 LE, која би можела да ...


Honor 8X изгледа ќе дојде со мал засек и огромен екран

Honor 7X беше лансиран минатата есен, кој е се уште еден од најдобрите смартфони со цена до 250 долари...


Moto G5 наскоро добива Android 8.1 Oreo

Motorola ги започна првите тестирања за надградба на смартфонот Moto G5 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo. Според...


Galaxy J5 (2017) наскоро добива Android Oreo

Samsung не заборава да им посвети внимание и на корисниците кои купиле поевтини смартфони од нивната палета со чести софтверски...


Некои Pixel корисници имаат проблеми со Google search

Некои Pixel корисници се жалат за Google search на почетниот екран, на кои не им се појавува историјата од...


Кои Galaxy J серии добиваат наскоро Android 8.0 Oreo

Samsung помина 11 модели од Galaxy J сериите преку Wi-Fi Alliance. Сите од нив се постари модели...


Nokia 6.1 Plus излегува глобално од Хонг Конг со Android One

HMD Global ја лансираше Nokia 6.1 Plus од Хонг Конг, која останува идентично иста како кинеската Nokia X6...


LG Q6 стартува со Android 8.1 Oreo надградбата

LG Mobile откако ја финишираше надградбата на ланскиот премиум смартфон LG G6 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo, сега...


Xiaomi Mi Max 3 ќе биде со 6.9-инчен дисплеј и 5400mAh батерија

Извршниот директор на Xiaomi веќе потврди дека се работи на наследникот на Mi Max 2, кој ќе пристигне наредниот...


Nokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

После лансирањето на Nokia X6 во Кина минатиот месец, шефот на продуктот во HMD Global изјави дека...


LG претстави три верзии од новиот смартфон Q-Stylus

LG го лансираше новиот модел Q-Stylus, уред од средната класа, а го има во три верзии: Q Stylus, Q Stylus+ и Q Stylusα...


Honor 10 официјално претставен со камелеонско тело и AI камера

Брендот на Huawei го претстави својот најнов модел Honor 10, смартфон со добри перформанси и одлична цена...


Новиот модел на Samsung Note доаѓа без скенер за отпечатоци

Новиот Note ќе има 6,3 инчен екран, Snapdragon 845 процесор и 6GB RAM меморија, како и најновата верзија на Android 8.1 Oreo ...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm