Новости

Huawei P20 and Mate 10 наскоро добиваат надградба со Android 9 Pie

Emotion UI 9.0 конечно ќе биде лансиран на 10 номеври за P20 и Mate 10. Huawei објави официјален...


Нов софтвер се подготвува за Huawei P10, Mate 9 и Honor 9

Huawei ќе ја стартува бета програмата за тестирање на новиот софтвер наменет за смартфоните Huawei P10, Mate 9 и Honor 9 кои откако ќе...


Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Samsung Galaxy S9 ќе стартува со Android Pie бета програма

Samsung Mobile наскоро ќе стартува со бета програма за тестирање на софтверската надградба за Samsung Galaxy S9 со верзијата Android 9.0...


Sony Xperia XZ2 се надградува со Android 9.0 Pie

Sony Xperia XZ2 како лански премиум смартфон е подготвен за добивање на софтверската надградба со последната достапна верзија на системот...


Ова се смартфоните на Nokia кои наскоро добиваат Android Pie

HMD Global го откри планот за тоа кои смартфони во наредниот период ќе добијат надградба на софтверот со последната и најнова верзија на...


Moto G7 ќе биде огромен смартфон

G серијата на Motorola се очекува да го донесе можеби досега најквалитетниот и најмоќен уред. Судејќи според првата протечена слика од...


Samsung на преклоп спомнат со новиот софтвер Android 9 Pie за Galaxy S9

Многу податоци протекоа досега за Samsung на преклоп, но се уште ништо не е потврдено официјално...


Honor 8X почнува со продажба во Европа за €250

Honor 8X прво стана достапен во Кина, сега во Европа, а подоцна и во САД. Сега имаме информација и колку ќе чини...


Android 9.0 Pie стартува кај Huawei P20 Pro во Европа

Mate 10 Pro најпрв доби Android 9.0 Pie од сите Huawei смартфони, а сега добивме информација и дека Huawei P20 ....


Nokia 7 plus ја почна Android Pie надградбата

HMD Global вети дека прв смартфон со кој ќе ја стартува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie...


OnePlus 6 „апдејтуван“ со Android 9.0 Pie

OnePlus успешно го заврши бета тестирањето на новата верзија на оперативниот систем Android 9.0 Pie и сега ја доставува финалната и...


Asus Zenfone 5z наскоро добива Android 9.0 Pie

Asus Zenfone 5z како еден од најновите поскапи модели на тајванскиот бренд кој беше лансиран во јуни, сосема очекувано е наскоро да ја...


Xiaomi Pocophone F1 ќе работи со Android 9.0 Pie

Xiaomi влегува во нова авантура со суб-брендот на смартфони Pocophone кој ќе биде уште поевтин и полесно достапен за корисниците при што...


LG V40 ThinQ доби уште еден сертификат во Јужна Кореја

Уште еднаш се потврдува дека LG V40 ThinQ доаѓа, кој штотуку доби нов сертификат во Кореја. Моделот на телефонот ...


Sony Xperia XZ3 ги надмина сите претходници со OLED на IFA 2018

Sony го стави скапиот OLED дисплеј во новата Xperia XZ3 што официјално ја презентираше за време на...


Nokia го открива следниот „најочекуван смартфон“ на 21 август

Nokia објави на Twitter дека следниот вторник ќе го лансира „еден од најочекуваните телефони“, со што ...


Huawei почнува да го тестира Android 9 Pie кај смартфоните

Huawei се уште не може да каже точно кај кои телефони и кога ќе го вгради Android 9 Pie. Сепак, веќе ни укажа ...


Google ја објави најновата верзија на Android - Android Pie

Деветтото издание на Android на почетокот ќе биде достапно само на Google Pixel мобилните, додека на ....


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm