Новости

Nokia 6.1 Plus и 5.1 Plus презентирани официјално

HMD Global официјално ги презентираше двата нови модела Nokia 5.1 Plus и Nokia 6.1 Plus, кои доаѓаат ...


Motorola One Power се појави со огромен дисплеј

Motorola One Power најверојатно ќе биде следниот моќен смартфон на Motorola Mobility кој неофицијално се појави со огромен 6.2 инчен...


Nokia 1 ќе биде најмалото и најевтино смартфонче на HMD Global

Финската компанија HMD Global планира дополнително да се спушти во основниот сегмент од пазарот на смартфони со планираниот модел Nokia 1...


Motorola Moto X4 Android One моделот со голема надградба

Motorola ја пушти големата надградба со најновата верзија на Android 8.0 Oreo оперативниот систем наменета за Moto X4 кој е дел од...


Moto X4 ќе се бори со поевтина верзија во Индија

Очигледно Motorola сака да лансира модели од сите типови, односно премиум категории и ценовно прифатливи верзии...


Еве што ќе понуди HTC U11 Life Android One

За претстојниот смартфон HTC U11 Life кој ќе биде дел од програмата на Google за евтини смартфони Android One откриени се речиси сите...


HTC подготвува U11 смартфон како дел од Android One

HTC според повеќе веродостојни извори на познати ликстери подготвува прв смартфон како дел од Android One програмата наменет за...


Moto X4 ќе добие поевтина Android One верзија

Ликстерот Еван Блас откри слика од смартфон кој најверојатно е Android One верзија на Moto X4 и истиот се очекува да биде лансиран преку...


Xiaomi го претстави поевтиниот Mi A1 благодарение на Google

Xiaomi ја прошири својата гама на смартфони со Mi A1 кој означува старт на нова А серија во средната класа и истиот се карактеризира со...


Google ќе продолжи да субвенционира евтини Android One смартфони

Google во 2014-та ја лансираше Android One програмата со субвенции за добивање на многу ниски цени, но слабата поддршка од мобилните...


Cyanogen вети смартфон за 75 долари со солидни перформанси

„Бунтовниците“ од Cyanogen ветија дека наскоро ќе лансираат квалитетен смартфон за само 75 долари кој ќе работи на кустумизиран софтвер...


Lava Pixel V1 - клониран од Galaxy S6 и iPhone 6

Google повторно напаѓа со нов смартфон, со кој сака да се позиционира добро...


Google го лансираше првиот Android One смартфон во Европа

Google го лансираше првиот Android One смартфон во Европа со што од Азија ја пресели евтината понуда на солидни телефони кои се достапни...


И Microsoft ќе понуди екстра евтини смартфони

Microsoft подготвува нова серија на Windows Phone смартфони кои ќе се спротистават на понудата на Android One серијата на Google која за...


Google со смартфон од 70 евра - Ќе има ли евтин Android за Македонија

Google денес и официјално ја започна новата Android One програма наменета за земјите во развој, а првите уреди ќе бидат наменети за...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm