Новости

Евтиниот Samsung Galaxy A40 ќе биде со одлични спецификации

Samsung Galaxy A40 е дел од новата генерација на смартфони од средната класа кои Samsung планира да ги....


LG G7 ThinQ ја потврди Android 9 Pie надградбата за 2019

LG G7 ThinQ е еден од смартфоните што уште немаат Android надградба. LG го тестираше G7 ThinQ со Android Pie....


Sony конечно ослободува Android Pie за XZ Premium, XZ1 и XZ Compact

Sony оригинално сакаше да лансира Android 9 Pie оперативен систем за Xperia XZ Premium, Xperia XZ1...


Huawei P20 and Mate 10 наскоро добиваат надградба со Android 9 Pie

Emotion UI 9.0 конечно ќе биде лансиран на 10 номеври за P20 и Mate 10. Huawei објави официјален...


Google ја објави најновата верзија на Android - Android Pie

Деветтото издание на Android на почетокот ќе биде достапно само на Google Pixel мобилните, додека на ....


OnePlus 3 и 3T ќе стигнат до Android P надградбата

OnePlus им вети на своите корисници долготрајна и посветена софтверска поддршка која ќе трае повеќе години за купените премиум...


Некои Pixel корисници имаат проблеми со Google search

Некои Pixel корисници се жалат за Google search на почетниот екран, на кои не им се појавува историјата од...


Android P надградбата за Nokia доаѓа во август?

Голем број на мобилни брендови најчесто доцнат или целосно заостануваат со надградбата на новите верзии на оперативниот систем, но меѓу...


Четири Nokia смартфони добиваат Face Unlock во претстојниов период

HMD Global продолжува да ги изненадува фановите на Nokia со подобрување на нивните омилени уреди, неколку месеци....


Објавени сите опции од најмоќниот смартфон на HTC

Сега во среда HTC ќе го презентира својот најмоќен модел на смартфон, со кого ќе се бори за да ги придобие ....


Видео открива како ќе го контролираме Android со дланките

Видеото од корисникот Габриел Брајан, наводно демонстрира како Android P ќе излегува на крај со контролите ...


Google Pay апликацијата ќе се прегледува од сите платформи

Google станува се поамбициозен со својот посебен сервис за мобилни плаќања Google Pay кој како апликација е достапен за Android, но сега...


Рана Android P верзија достапна за Huawei Mate 10 Pro

Mate 10 Pro е еден од првите смартфони на кој можете да инсталирате Android P


Android P ќе поддржува гестикулации, слични на оние кај iPhone X?

Google ќе го следи Apple во начинот на интеракција со главните функционалности во Android и ќе поддржува гестикулации


Huawei Watch 2 ќе биде прв часовник со Android P

Huawei најверојатно постигнал договор со Google да ја има можноста нивниот смарт часовник Huawei Watch 2 да биде првиот со новата верзија...


Два новитета кај Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ќе има два новитети што досега не се кажани пред јавноста, за кои Иван Блас шпекулира. Како што знаеме...


Што побараа операторите од Google за идниот Android?

Според октритијата на деволопери објавени на XDA форумот во новата верзија на оперативниот систем Android P постои нова опција која ќе им...


Nokia целосно посветена на Android надградби

Финската компанија HMD Global која сега го води брендот Nokia потврди дека целосно е посветена на долгорочна софтверска поддршка за...


LG најави проектор кој заменува смарт телевизор

LG го лансираше новиот дигитален проектор со ласерска технологија ProBeam кој има доволен капацитет за да замени смарт телевизор, односно...


Google конечно постави заштита од спам повици

Речиси на сите им се познати спамувањата со лажни телефонски повици со број од странство кои може да бидат многу опасни, па Google...


Google го лансираше Android Pay во Азија

Google започна со освојување на азискиот пазар на мобилни трансакции со лансирањето на апликацијата Android Pay која е универзална и за...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm