Новости

Google Duo доби опција за споделување на екран

Google Duo апликацијата за видео повици со новата голема надградба навистина ќе си го заслужи името бидејќи ќе биде воведена опција за...


BlackBerry Key2 доби сертификат, лансирањето наскоро

BlackBerry Key2 доби сертификат од Wi-Fi алијансата со што успешно го заврши процесот на собирање на дозволи. Тоа значи дека сосема е...


Пристигна новиот Samsung Galaxy S Light Luxury како наследник на Galaxy S8

Samsung официјално го претстави новиот Galaxy S Light Luxury кој е замислен како нешто поевтин наследник на ланскиот Galaxy S8 со тоа што...


Apple ќе лансира поевтин смарт звучник со Beats

Apple не е премногу задоволен од продажбата на нивниот прв смарт звучник Apple HomePod па затоа се појави нова шпекулација од Тајван дека...


Facebook ја зацврсти позицијата после скандалот со Cambridge Analyticа

Анализите потврдуваат дека "#deleteFacebook" не доби на сила, затоа што сега уште повеќе се користи, односно...


Македонија го спрема теренот за 5G технологија

Македонија ќе мора да се подготвува за 5G инфраструктура, како земја кандидат што сака да влезе во Европската Унија...


Првата нуклеарна централа на пристаниште изградена во Русија

Првата пловечка нуклеарна централа во светот ќе биде лоцирана во северното пристаниште на Русија, Мурманск...


Направете го ова доколку имате проблем со Viber пораките

Со најновата надградба, Viber има нови функции, кои треба само да се подесат, а не е ништо страшно. Апликацијата...


Google развива специјален уред за Augmented Reality

Google започна нов проект за развој на посебен уред кој ќе има поддршка за Augmented Reality технологијата која се уште е нова и...


BlackBerry Keyone доби нова надградба пред Oreo

BlackBerry Keyone смартфонот се приближува се поблиску до конечната надградба на оперативниот систем со последната достапна верзија на...


Познато што ќе понуди Samsung Galaxy J4

Samsung Mobile наскоро се очекува да го лансира новиот поевтин смартфон Galaxy J4 за кого веќе се откриени голем број на детали, па дури...


Nokia 8 Sirocco и Nokia 2 добија нов софтвер

Nokia 8 Sirocco и Nokia 2 смартфоните на HMD Global добија нов софтвер во кој е вклучена безбедносната надградба на Android системот за...


Duplex AI ќе ве информира ако некој ви го снима разговорот

Duplex AI новиот софтвер со вештачка интелигенција на Google ќе понуди неколку напредни функции меѓу кои и таа за информирање на...


Huawei Y5 Prime (2018) пристигна со одлични адути

Huawei ја збогати Y серијата на евтини смартфони со уште еден модел кој ќе има ниска цена, а притоа нуди доста атрактивни адути. Станува...


Зошто ги ресетираме Android телефоните и кој е виновен за тоа

Ако нешто му се случи на телефонот, тоа значи дека не сме го чистеле редовно и не сме го ресетирале...


Tesla Model X P100D влече Boeing авион од 130 тони!?

Tesla Model X е одличен во сегментот за влечење на „возило“ со тешка маса, што е рекордно како за патнички автомобил...


Сите евтини Android смартфони ќе имаат Full дисплеј

Откако Full дисплејот стана неизбежен во високите класи со размер на екранот од 18:9, сега производителите ќе се фокусираат и на...


Stories на Facebook ќе бидат преплавени со реклами

Следното поле кое Facebook ќе го преплави со реклами од огласувачите и корисниците ќе биде делот за Stories, односно 24 часовните видео...


Трамп се заложи за спас на ZTE

Американскиот претседател Доналд Трамп преку Твитер објави дека заедно со кинескиот претседател Ши работи на решение кое треба да го...


Samsung го реши проблемот на Galaxy S7 и S7 edge со Oreo

Samsung го реши проблемот кој смартфоните Galaxy S7 и S7 edge го имаа со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која...


Објавени сите опции од најмоќниот смартфон на HTC

Сега во среда HTC ќе го презентира својот најмоќен модел на смартфон, со кого ќе се бори за да ги придобие ....

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm