Новости

iPhone X ќе стигне до 50 милиони нарачки

Од годинешната понуда на Apple нема сомнежи дека вистинска ѕвезда е iPhone X моделот но, поради комплицираната набавка на новите модели...


Ikea со пародија на Apple рекламира ламби како полначи

Шведскиот бренд за мебел Ikea направи одлична пародична рекламна кампања со користење на слоганите на Apple со цел да ги промовира своите...


Задното стакло на iPhone 8 ќе чини половина од телефонот

Apple воведе нов стаклен материјал за iPhone 8 моделите кои изгледаат поблескаво и светкаво наместо како претходно со алуминиумски маски....


Колку чини iPhone X во неколку земји во светот

iPhone X со 64GB чини 999 долари, односно 1.149 долари со 256GB, во Америка. Меѓутоа, цената не е иста насекаде во светот...


Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум...


Стартува продажбата на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

По само десет дена од промоцијата Apple започна со онлајн продажбата на новите квалитетни смартфони iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои се веќе...


Apple ќе избрише 180.000 апликации од App Store

Apple автоматски прекина со поддршка на 32 битните апликации кога го објави најновиот оперативен систем iOS 11...


Откриен прв проблем со контролниот центар на iOS 11

По извршената надградба на iOS 11 корисниците го пријавија првиот поголем забележан проблем во контролниот центар. Имено на иконите за...


iPhone X не ни влегол во производство

Apple со iPhone X има вистински ѕвер во свој посед кој на сите бенчмарк тестови ја збриша конкуренцијата, но поради комплицираноста на...


Колку плаќа Apple за да произведе iPhone X

Пред 10 дена Apple го презентираше iPhone X, јубилејниот смартфон на компанијата, кој е најскапиот смартфон досега. 64GB моделот ќе биде...


Збогум на скенерот за отпечатоци со FaceID

Apple според аналитичарот Минг Чи Ку од KGI Securities од наредната година повеќе нема да користи TouchID скенери за отпечатоци од прсти...


iPhone 8 и 8 Plus во промо видео со нивните функционалности

Пред една недела беа официјално претставени iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои доаѓаат со 4.7 инчен и 5.5 инчен дисплеј, соодветно...


Се активираше iOs 11 - Ова се новитетите

Apple ја стартуваше надградбата на оперативниот систем со најновата верзија на iOs 11 која е достапна за повеќето нови iPhone смартфони,...


Процесорот на iPhone X ја уништи конкуренцијата

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple досега, но токму благодарение на новиот A11 Bionic процесор има доволно капацитет да се...


Apple нема да стигне да ги задоволи сите купувачи на iPhone X

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple во последните 10 години но, поради напредните компоненти кои досега компанијата не ги...


iPhone X чини 999 долари, но колку чини неговата изработка?

Apple се чини дека го има во раце еден од најпрофитабилните смартфони досега. iPhone X ќе се продава по цена од 999 долари за основниот...


Промо фејлот на Face ID не е грешка на iPhone X

При промоцијата на новиот iPhone X, еден од директорите на Apple, Крег Федериги ја имаше честа да го претстави главниот новитет Face ID...


Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со...


Црвениот iPhone 7 повеќе не се продава

Apple по вчерашната промоција на новите iPhone 8 и iPhone X смартфони од својот веб сајт ја повлече црвената верзија на iPhone 7 кој...


Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го...


Новиот Apple Watch ќе има телефонски број како поврзаниот iPhone

Apple се уште ја загрева сцената на „Стив Џобс“ театарот во Калифорнија и првиот продукт кој го претстави е третата генерација на...

 
Најнови телефони
 
  • P9 Plus
  • P10
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S8
  • Note 7
  • Galaxy C7
  • Desire 10 Lifestyle
  • Moto Z
  • 3T
  • NOVA