Новости

Apple ви демонстрира неколку начини како да ракувате со iPad Pro

Apple лансираше неколку нови видеа, овозможувајќи им на корисниците што може да направат со iPad Pro. Најновите верзии...


Huawei P30 и P30 Pro од високата класа го оптимизираат Snapchat искуството

Snapchat корисниците со P30 и P30 Pro треба да детектираат повисок квалитет кај сликите и видеата...


Самсунг екрани со револуционерна модуларна микро ЛЕД технологија

Покрај новите микро ЛЕД димензии, облици и конфигурации кои ги поместуваат границите на традиционалните телевизиски дисплеи,...


App Store слави 10 години постоење на 10 јули

Apple открива неколку интересни податоци за App Store, по повод 10 годишнината од постоењето на онлајн ...


Steam Link и Steam Video доаѓаат на Android и iOS

Steam станува достапна за смартфон и таблети за стриминг од Mac и Windows компјутер. Steam Link и Steam Video ...


Huawei ја лансираше AppGallery на глобално ниво

Huawei повлече уште еден потег со кој се етаблира како еден од најрелевантните смартфон брендови на светот со тоа што сопствената база на...


We Croak: Апликација што не потсетува дека нема да сме вечни

Апликацијата We Croak за iPhone има функција за да ве потсетува секој ден во произволно време дека ќе умрете еден ден. ..


Еве што преземале корисниците на iOS најмногу во 2017

Секоја година во овој период сите големи компании, на сите полиња, прават ревизија на тоа што го правеле во последните 12 месеци...


Huawei иновации: Нов видео сервис и онлајн продавница за апликации

Huawei конечно лансира своја онлајн продавница за апликации, која досега ја имаа само Google и Apple. Кинеската компанија веќе има ваква...


Apple повеќе нема да дава бесплатни апликации

Apple ја укина опцијата „Бесплатна апликација на неделата“ односно повеќе во App Store нема да биде нудена една квалитетна апликација...


Apple ќе избрише 180.000 апликации од App Store

Apple автоматски прекина со поддршка на 32 битните апликации кога го објави најновиот оперативен систем iOS 11...


Новиот Tinder со „златни“ профити од заводниците

Новата платена верзија на Tider апликацијата изби на првото место според профитабилност во App Store продавницата на Apple. Благодарение...


App Store со вкупна исплата од 70 милијарди долари за девелоперите

Веднаш после претставувањето на првиот iPhone во 2007 година, Apple направи втора револуција со App Store во 2008 година. Продавницата на...


Samsung лансираше 3 нови анимации за Gear S3

Samsung денес објави три нови анимации од Gear S3 моделот: Samsung Outdoor, Samsung Travel и Samsung Sport. Samsung Outdoor содржи...


Идните iPhone-и без лозинки, со технологија за препознавање на лице?!

Аналитичарот од KGI Securities, Минг-Чи Куо, Apple ќе се посвети на безбедноста за новите модели, односно за безбеден начин за...


Super Mario Run соборува рекорди, но дали тоа ќе биде одржливо?!

Nintendo соопшти дека Super Mario Run е преземен 40 милиони пати во првите четири дена, што значи дека ги собори сите рекорди за пројавен...


Енормно зголемен интересот за омилената апликација на Сноуден

Viber и Facebook воведоа end-to-end енкрипција за безбедност на личните податоци на корисниците, но сепак се зборува дека не се толку...


Meerkat е повлечена од App Store - Houseparty настапува на сцена

Најновите трендови во технолошката индустрија се апликациите за пренос на видео во живо преку мобилен телефон. Првата апликација за live...


Стартува рекламирањето во Apple App Store

Apple најави дека ќе стартува новата програма за рекламирање на апликации и игри во самата база на App Store со приказ на спонзорирани...


Xbox One добива сопствена torrent апликација

Благодарение на Windows 10 Anniversary Update, конзолата Xbox One на Microsoft ќе добие сопствена torrent апликација под името Torrex...


Кинезите го богатат Apple

Кина прерасна во втор пазар по вредност, веднаш зад САД, со годишен обрт во App Store на Apple вреден стотина милиони долари и успеаа да...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm