Новости

ЕКГ сензорот на Apple Watch го спаси првиот живот

Apple ја финишираше надградбата на Watch OS со која се активираше ЕКГ сензорот кој е вграден во смарт часовниците Apple Watch од...


Power Adapter на Apple сега се продава и посебно

Apple преку својата онлајн продавница овозможи и посебна продажба на брзиот полнач Power Adapter кој се поврзува преку USB Type C...


Apple објави список со најдобрите апликации за iPhone и iPad

Компанијата од Купертин го објави својот годишен список со најдобра содржина за своите iPhone и iPad уреди. Apple ги одбра најдобрите...


Apple подарува iPhone XR на секој гостин во The Ellen Show

Во 2004 година 276 луѓе од студиото на Опра Винфри добија нов Pontiac дониран од компанијат...


Тим Кук: Да, Google ни плаќа милијарди за да биде на iPhone

Приватноста и сигурноста на личните податоци оваа година беа на тапет. Шефот на Apple, Тим Кук, во неколку....


Може ли Huawei да стане лидер со глобална доминација на пазарот

Ричард Ју од Huawei повторно изјави дека целта на компанијата е да го заземе првото место на пазарот на смартфони ...


Цукерберг навреден од Кук, забрани користење на iPhone за вработените

Извршниот директор на Apple, Тим Кук, ја нападна социјалната мрежа Facebook дека не е безбедна и им ја нарушува...


Извршниот директор на Huawei потврдува AR очила за иднина

Huawei се смета за национална безбедност во американските корисници. Шефот на Huawei, Ричард Ју...


Apple патенти за дупка во дисплејот во горниот десен агол

Apple разработува нов концепт за воведување на дупка во дисплејот, со цел да ги намали целосно рамките...


Првиот 5G iPhone би можел да пристигне во 2020 година

5G трката почна да се интензивира, а производителите инвестираат на големо во новата технологија...


Најмоќните Apple таблети со различни екрани

Двата нови модела на iPad Pro се најмоќните таблети кои досега Apple ги имал. Располагаат со тенки рабови околу...


MacBook е тенко дизајниран со рециклиран алуминиум

Новиот MacBook Air во основната верзија ќе чини 1.199 долари, има 13,3 инчен екран и како и претходникот...


Apple ги претстави новите iPad Pro, MacBook Air и конечно новиот Mac mini!

Apple ги освежи популарните уреди, коишто сега доаѓаат со помоќен хардвер, а во продажба излегуваат уште ...


Зошто iPhone има додавка X и R

Се разбира, сите фанови на Apple се прашуваат зошто новите модели на смартфони се нарекуваат iPhone XS и iPhone XR...


LG, HTC, HMD, и Sony се 5G партнери на Qualcomm за 2019

Snapdragon 675 процесорот припаѓа во средната класа на смартфони, наменет за 5G мрежа. Овој процесор ќе....


Се потроши целата залиха на поевтиниот iPhone XR

Новолансираниот iPhone XR смартфон на Apple по само четири дена од активирање на онлајн пред-нарачките целосно е потрошен, односно...


Како да го гледате евентот на Apple на 30 октомври

Apple само што го најави својот следен Специјален Евент (Special Event), со мистериозното мото “There’s more in the making”....


Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Huawei Mate 20 и Pro се официјализираа со скенер вграден во екранот

Huawei е третиот производител на смартфони во светот веднаш после Samsung и Apple, кој денес ги презентираше Mate 20...


Добавувачите на Apple се сомневаат во голем успех на iPhone XR

Тајванските добавувачи на Apple според инсајдерски информации пренесени од Digitimes се сомневаат во голем успех на смартфонот iPhone XR...


Најголемите иновации на Pixel 3 преку видеа

Google Pixel 3 и Pixel 3 XL сега се официјално претставени и може да извршите преднарачка за нив. Pixel 3 и неговиот...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm