Новости

HomePod функционира само со алатките на Apple

Во моментот на пазарот на смарт звучници доминираат Amazon и Google, а Apple сега им конкурираше со HomePod. Apple става акцент на...


Facebook Messenger се „распеа“ со Apple Music

Facebook Messenger уште еднаш ја збогати својата понуда со целосната интеграција со музичкиот сервис Apple Music кој добива свој „чет...


Apple ја лансираше седмата beta верзија на iOS 11: Што има ново

Android 8.0 Oreo сега официјално излезе, а Apple се уште работи на бета верзиите на iOS 11 додека официјално да излезе. iOS 11 Beta 7 ...


Apple им става крај на плеерите iPad nano и shuffle

Apple донесе одлука повеќе да не ги произведува, а со тоа и повеќе да не ги продава музичките плеери iPad nano и shuffle кои пред...


Samsung доживеа голем скок благодарение на Apple

2016 беше тешка година за Samsung, поради Galaxy Note 7. Како и да е, Семи не може да го потресе скандалот со фаблетот, затоа што...


Apple треба да потроши 500 милиони за Tidal

Доколку Apple сака да го превземе музичкиот сервис Tidal на Џеј Зи ќе треба да му плати 500 милиони долари бидејќи според берзанските...


Apple сака да го превземе Tidal на Џеј Зи

Apple веќе доминира на полето на музичкиот стриминг и доколку успеат да го превземат независниот сервис Tidal на Џеј Зи тогаш ќе...


Тејлор Свифт се испокрши во новата реклама за Apple Music

Поп пејачката Тејлор Свифт ја искористи својата популарност да добие подобра понуда од Apple за нејзината музика при што имаше приличнo...


Apple со засилена корисничка поддршка на Twitter

Apple креирала профил на Twitter под името Apple Support за да овозможи техничка поддршка за сите корисници. Од компанијата ветуваат дека...


Канје Вест го хејта Apple, а за пари моли од Facebook

Канје Вест за само два дена направи толку чудни потези кои никој не може точно да ги дешифрира. Најпрво објави дека имал личен долг од 53...


Apple Car Play ќе се збогати со нови функции во iOs 9.3

Apple со лансирањето на iOs 9.3 ќе пушти и неколку нови опции за автомобилскиот систем Car Play со тоа што возачите ќе имаат прегледност...


iTunes Radio ќе се интегрира во Apple Music, веќе не е бесплатен

Apple најави дека на 28 јануари ќе го интегрира iTunes Radio сервисот за онлајн радио станици во веќе постоечката понуда на Apple Music...


Музиката на Beatles со Божиќна стриминг верзија

Дискографијата на Beatles поради многу проблеми со поделените авторски права долго време изостанува од најпопуларните музички апликации,...


Светската турнеја на Тејлор Свифт ексклузивно на Apple Music

Тејлор Свифт најпопуларната поп пејачка за 2015-та година ја продолжува соработката со Apple откако првично имаше голем спор за...


Apple - што добија вработените за Нова Година?

Секоја година пред новогодишните и божиќни празници, компанијата Apple им дава подароци на продавачите во Apple Stores...


Rdio ќе ја стиши музиката - Сервисот се гаси наскоро

Rdio ги соопшти своите корисници дека 22 декември ќе мора да го згасне музичкиот сервис откако Pandora ја превзема компанијата со што се...


Apple го гаси „ритамот“ на Beats музичката апликација

Apple повеќе ќе нема потреба од активирање на Beats апликацијата бидејќи сите идеи и експертизи на продуцентот и рапер Др. Дре беа...


Google и Facebook доминираат со вашите телефони

Во Google и Apple продавниците се достапни илјадници мобилни апликации...


Тејлор Свифт си доби пари и се смири со Apple

Можеби ви е чудно зошто толку посветуваме внимание на една поп пејачка како Тејлор Свифт, но нејзината кавга со Apple навистина има...


Како Тејлор Свифт успеа да го порази Apple

Apple беше под голем притисок дали ќе успее на време да го лансира новиот музички сервис Apple Music бидејќи се шпекулираше дека голем...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm