Новости

Samsung Gear S4 сертифициран од ECC пред IFA

Samsung Galaxy Note 9 и Galaxy Tab S4 беа сертифицирани од FCC, а сега и Gear S4 доби сертификат...


Apple Watch ќе добие „лице со Гордост“ на 4 јуни

Со ослободувањето на iOS 11.4 и watchOS 4.3.1, излезе Pride face за Apple Watch. Официјалното откривање...


Apple Watch 4: Поголем дисплеј и поиздржлива батерија

Минг Чи-Куо тврди дека Apple спрема нова генерација на смарт часовник, кој ќе биде презентиран во текот на третиот...


Фитнес нараквиците ќе бидат нашата иднина за предвидување на болести

Фитнес нараквиците и други носечки уреди што ја следат физичката активност на носителот, научниците тврдат дека би ...


Безжичниот полнач AirPower доаѓа на крајот на март

Најновиот безжичен полнач ќе биде во своевидна форма на „3 во 1“ функционалност, затоа што ќе може да ги полни iPhone...


Внимавајте ако ви се појави сомнителна порака на iPhone

Нов вирус се наметна што ги напаѓа смартфоните и компјутерите на Apple. Се што треба е порака со еден специфичен карактер...


Сите гласини укажуваат дека iPhone SE доаѓа во март

Apple би можел наскоро да ја освежи својата линија на производи со нови модели, а првите резултати би можеле да ги видиме уште во с...


Најпродаван технолошки уред во 2017 е...

Некои работи едноставно не се менуваат на пазарот... кога станува збор за Apple. Производите на компанијата се скапи, одлично...


Gooogle резултати за најбарани смартфони за 2017

Кому би му верувале ако не на Google како веродостоен извор на информации за најбарани уреди, со оглед на тоа што е гигант и најразвиен...


Следете во живо: iPhone 8 официјално излегува на 12 септември

Apple официјално објави дека ќе го одржи настанот на 12 септември во Театарот Стив Џобс, лоциран во новиот Apple Park кампус...


Маркирајте го 12 септември за iPhone 8, 7S и 7S Plus

iPhone премиум моделите официјално ќе бидат презентирани во Купертино на настанот на Apple на 12 септември. Тим Кук се уште не ја потврди...


Следната генерација на Apple Watch ќе биде флексбилна

Ако се суди според новите патенти кои Apple ги обезбеди следната генерација на смарт часовниците Apple Watch треба да располага со...


Протече првата фотографија од новиот iPhone SE

Сите го очекуваат iPhone 8 во септември, но сега имаме фотографија и од поевтината верзија на смартфон од Apple. Од кинеските социјални...


Веќе е убедливо - Apple е крал на смарт часовниците

Познато беше дека Apple е најуспешниот бренд кога се во прашање мобилните носливи уреди, но според најновите информации на Strategy...


Смартфоните ќе исчезнат како пејџерите и факс машините

Аналитичарите постојано прогнозираат, овој пат фокусот е на смартфоните, за кои велат дека ќе ги снема на ист начин како што исчезнаа...


Swatch им пркоси на Apple и Google со свој OS за смартчасовници

Apple WatchOS и Google Android Wear се моментално алфа и омега на пазарот на смартчасовници. Фактите во изминатите години кажуваат дека...


Swatch ќе ги напаѓа Apple и Google со свои смарт часовници

Познатиот бренд Swatch најави дека директно ќе се натпреварува со Apple и Google на полето на смарт часовниците. Swatch ќе развие...


BACtrack Skyn детектира количество на алкохол во крвта во реално време

Ова е квалитетен и ефикасен мерач на алкохол во крвта, сличен како оној што го употребува полицијата. Со BACtrack Skyn нема да мора да...


iPhone 7 (Plus) - седмицата официјално доаѓа на 7 (седми) септември!

Се нагодуваше дека наредните нови модели на Apple ќе бидат лансирани на 7 септември 2016 година. Така и излезе, компанијата од Купертин...


Продажбата на смарт часовници е катастрофална

Аналитичката компанија за продажба на пазарот IDC објавува дека Apple продал само 1,6 милиони смартчасовници, што е фрапантна цифра....


Ќе победи ли Google со смарт часовникот годинава?

Прв пат кога беа претставени паметните часовници на Pebble, Samsung, Motorola, LG и другите компании, се претпоставуваше дека ова ќе биде...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm