Новости

Huawei со Audi ќе развива интелигентна технологија за автомобили

Audi најави револуција во автомобилската индустрија, кој ќе произведува автомобили со Android оперативен систем и ќе вгради...


Rimac C_Two е прогласен за еден од најважните автомобили за 2018

До крајот на 2018 остана уште многу време, а уште од првите шест месеци имаше големи промени на пазарот на автомобилит...


Прикажани шокантните видеа од ударот на Uber со автономното возило

Полицијата од Аризона, САД ги објави двете видеа од камерите на автономното возило на Uber кое направи тешка сообраќајна несреќа и...


Автономно возило на Uber прегази жена

Паметното возило на Uber кое самото се управува без шовер во кабината удри во жена и и нанесе смртни последици. Сообраќајната несреќа се...


Skydio R1 дронот го снима внимателно секој ваш чекор

Ако сакате да имате акциски видеа, да се снимате како возите велосипед или џогирате во шумата, тогаш Skydio R1 ....


Google и Waymo го „пензионираа“ мини автономното возило Firefly

Од Waymo компанијата која е дел од корпорацијата на Google соопштија дека повеќе нема да го развиваат мини автономното возило Firefly...


Стартапот за автономни возила на Google ќе соработува со Lyft

Со најавената соработка меѓу Waymo како стартап за автономни возила кој произлезе од активностите на Google и компанијата за такси превоз...


Германија законски одобри автономни возила

Горниот дом на Германија одобри тестирање на автономни електрични возила на јавните патишта луѓе на државата со закон ѝ дадоа зелено...


Samsung стартува со тестови на автономни возила

Samsung доби дозвола од владата на Јужна Кореја да започне тестови на автономни возила на отворени патишта секако со одреден степен на...


Apple ја стартуваше заканата за смарт автономни возила кон Tesla и Google

Apple посериозни влегува во автомобилската индустрија откако од калифорниските власти доби дозвола тестирање на новите автономни смарт...


Volkswagen го прикажа самостојниот автомобил Sedric без возач

На саемот за автомобили во Женева, Volkswagen го претстави Sedric својот најнов концепт на автономно возило кое само ќе се управува без...


200 автономни возила на Tesla ќе се вклучат во такси превозот во Дубаи

Дубаи целосно ќе го модернизира такси превозот кој ќе наликува како во научно-фантастичните филмови. Откако најавија дека во јули ќе ги...


Honda ќе прави автономни возила со Google

Honda има сериозни намери со помош на Google да развие автономни возила за свои потреби со кои овој супер бренд ќе биде во чекор со...


BlackBerry ќе развива и софтвер за автономни возила

Софтверот секогаш бил посилната страна на BlackBerry кога е во прашање функционалноста, брзината, безбедноста и поврзувањето. Токму затоа...


Интелегентниот Honda NeuV електромобил ќе го смирува возачот

Honda NeuV е нов концепт за футуристички автономен електромобил кој преку вградена вештачка интелегенција ќе го препознава расположението...


Apple не се откажал од автономните возила, кој е следниот чекор

Apple иако се откажа од развој и производство на смарт автомобил, најверојатно не се откажал целосно од развој на системи за...


Возачот на Tesla загинал со активиран автопилот!

Вчера Teslа Моторс објавија на својот блог дека во сообраќајната несреќа од мај 2016, во која загина возач, е докажано дека со тој...


Автоматското кочење - нов стандард за автомобилите

Безбедноста на возачите и учесниците во сообраќајот е новиот тренд во современата автомобилска технологија. Автомобилите без возачи веќе...


Шефот на Mercedes-Benz уверен во автономните возила на Google и Apple

Дитер Зеќе во неодамнешната посета на Силиконската долина во Калифорнија имал можност да се увери во напредокот со автономните возила на...


Google и Ford - колите без возачи доаѓаат

Google и Ford се уште официјално не потврдуваат дека склучиле договор за соработка, но сите медиуми шпекулираат дека заедно ќе...


Возење без раце - голем чекор кон иднината

Научници од универзитат во Невада направиле голем чекор со самостојните автомобили...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm