Новости

Што може да и се случи на батеријата ако лаптопот го полните цела вечер

Повеќето уреди што секојдневно ги користиме функционираат со литиумско-јонска батерија, која со текот...


Samsung Galaxy Note 9 ќе има поголема батерија

Едно од најдобрите подобрувања кај претстојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 9 ќе „лежи“ во неговата батерија која се проценува дека...


Специјална маска за Galaxy S9/S9+ нуди додатни 2000 mAh батерија

Mophie лансираше нова специјализирана маска за Galaxy S9/S9+ смартфоните која освен заштита на телото, нуди и можност за екстра батерија...


Sony Xperia XZ2 смартфоните пофалени за издржливоста на батеријата

Sony Mobile се пофали со истражувањето на Strategy Analytics компанијата која за нивни потреби ги тестирала батериите на Xperia XZ2 и...


Apple го лансираше iOs 11.3 за регулација на батеријата

Apple по скандалот за успорување на перформансите на постарите смартфони со батерии кои работат под оптималното ниво, конечно ја...


Предностите на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus моментално се едни од најдобрите смартфони на пазарот. Деветките доаѓаат со многу предности во споредба со...


Погледнете каква штета правите на телефонот кога го полните ноќе

Телото ни се одмара во текот на ноќта и полни сме со енергија за следниот ден. Сосема нормално е истиот третман да го има ...


Новите модели на iPhone немаат проблеми со перформансите

Apple во конгресната истрага на САД сведочеше дека направиле грешка при начинот на кој ги ограничиле перформансите на постарите iPhone...


Samsung Galaxy S9 - Каква батерија ќе има?

Онлајн продавницата UnionRepair објави список со замени за батерии кои ќе бидат и во моделите на Galaxy S9 и S9+, при што јасно може ...


Apple призна дека батериите на iPhone имаат рок на траење

Apple призна дека намерно го забавува iPhone со цел корисниците да имаат подобро искуство или стабилен систем за работа. Тоа корисниците...


Со iOS 11.3 стартува изборот на корисникот за перформансите

Нешто порано од очекуваното Apple ќе стартува со нудењето избор на самиот корисник да одлучи дали ќе го користи софтверот кој го...


Apple најави големи измени по скандалот со успорувањето

Apple најави дека со следната верзија на оперативниот систем iOS 11 ќе следат големи промени по скандалот за успорувањето на...


Каков капацитет на батерија ќе имаат Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus?

Благодарение на податоците кои ги откри бразилската комуникациска агенција ANATEL се дознава и батерискиот капацитет на претстојните...


Дали Apple ги успорува и iPad таблетите?

Откако се дозна дека Apple преку софтверски надградби ги успорува перформансите на iPhone смартфоните со застарена батерија која не...


iPhone 6 дополнително успорен

Apple повторно го успори моделот iPhone 6 по добивањето на софтверската надградба со оперативниот систем iOS 11.2.2. По направениот нов...


Два инцидента со iPhone експлозии во Швајцарија и Шпанија

Apple има неколку непријатни случувања периодов пред нова година и потоа. Прво имаше ситуација со бавното функционирање на старите iPhone...


Со месеци ќе се чека замена на батеријата на iPhone 6 Plus

Apple има ограничена количина на батерии за постариот смартфон iPhone 6 Plus. Така корисниците кои ќе сакаат да ја искористат можноста за...


Колку скандалот со батериите ќе го чини Apple?

Apple ќе има тешка 2018 година поради скандалот со батериите и намерното успорување на перформансите на процесорот без знаење на самите...


Samsung не добил поплаки за проблеми за Galaxy Note 8 со батеријата

Samsung Mobile излезе со реакција до јавноста во која го адресира прашањето за наводен проблем со полнењето на батеријата на Samsung...


Ниту LG ниту Samsung не се како Apple

Се поголем број на Android производители одговорно тврдат дека ја немаат праксата на Apple да ги успоруваат своите смартфони штом...


Apple по скандалот за успорување ќе ги намали цените на батериите

Apple ја призна грешката со тоа што не ги известил корисниците дека воведува успорување на iPhone смартфоните преку софтверска надградба...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm