Новости

Apple го лансираше iOs 11.3 за регулација на батеријата

Apple по скандалот за успорување на перформансите на постарите смартфони со батерии кои работат под оптималното ниво, конечно ја...


Погледнете каква штета правите на телефонот кога го полните ноќе

Телото ни се одмара во текот на ноќта и полни сме со енергија за следниот ден. Сосема нормално е истиот третман да го има ...


Новите модели на iPhone немаат проблеми со перформансите

Apple во конгресната истрага на САД сведочеше дека направиле грешка при начинот на кој ги ограничиле перформансите на постарите iPhone...


Дали Apple ги успорува и iPad таблетите?

Откако се дозна дека Apple преку софтверски надградби ги успорува перформансите на iPhone смартфоните со застарена батерија која не...


Со месеци ќе се чека замена на батеријата на iPhone 6 Plus

Apple има ограничена количина на батерии за постариот смартфон iPhone 6 Plus. Така корисниците кои ќе сакаат да ја искористат можноста за...


YouTube ја убива батеријата на iPhone X

Голем број на корисници му се пожалија на YouTube дека нивната нова верзија на мобилната апликација која е наменета за прилагодување на...


iPhone 8 со потечена батерија најден и во Кина

Apple веќе вети дека ќе го истражи проблемот кој повеќемина корисници го пријавија со новиот смартфон iPhone 8 кој наводно им пристигнал...


Средена е батеријата на Samsung Galaxy A3 (2016)

Samsung по добиените забелешки од страна на корисниците навремено лансираше софтверска надградба наменета за Samsung Galaxy A3 (2016) и...


Apple ќе одговори на потечените батерии на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Apple сериозно ќе го разгледа проблемот со наводно потекување на батериите на најновите модели iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои од неодамна...


Надградбата со Nougat ја ослабе батеријата на Galaxy S7 и S7 Edge

Samsung откако во вториот обид успешно ја достави надградбата со новата верзија на оперативниот систем Android 7.0 Nougat за Galaxy S7 и...


Случајот со експлозивниот Galaxy Note 7 го затвори и корејската влада

Според истрагата која паралелно ја водеше и владата на Јужна Кореја утврдено е дека несоодветниот дизајн и големина на батериите се...


Следниот Galaxy Note се поблиску до батерија од LG Chem

Samsung проблемот со батерии кои се нестабилни и во одредени екстремни ситуации ќе го решава со снабдување на мобилни батерии од LG Chem...


Samsung ја знае причината за експлозиите на Note 7, но се уште не ја открива на јавноста

Повеќе медиуми од Јужна Кореја известуваат дека Samsung ги добил сите резултати од сопствените и надворешните тестови на  Note 7 и веќе...


Сега Apple има огромен проблем со батеријата на iPhone 6s

Очигледно е дека Samsung не е единствен производител кој има проблеми со батерија бидејќи и Apple е пред нов предизвик по неколку пријави...


Samsung наскоро ќе ја објави истрага за експлозиите на Galaxy Note 7

Samsung Mobile вети дека до крајот на оваа година ќе ги објави деталите од внатрешната истрага која ја води со цел да се дознаат...


Samsung смирува: Galaxy S7 смартфоните се безбедни

Samsung Mobile во обид да ја смири јавноста со новите шпекулации дека има запалени телефони соопшти дека Galaxy S7 семејството на...


Samsung ветува поголема контрола на квалитетот по фијаското со Note 7

Samsung соопшти дека ги презема сите неопходни мерки за да ги подобри контролните механизми кои ќе гарантираат квалитет на сите...


LG Chem ќе ги спасува батериите на Samsung Mobile

LG Chem ќе дојде напомош на Samsung Mobile за решавање на проблемите со батериите на Galaxy уредите кои се прегреваат, а дел од нив се...


Дали Samsung ќе ја направи истата грешка и со Galaxy S8

Samung е во голема паника по тоталниот неуспех на Galaxy Note 7 кој повеќе или помалку заслужено е прогласен за еден од најнебезбедните...


Дел од заменските Galaxy Note 7 со проблематични батерии

Првите корисници кои добија замена на фаблетот Galaxy Note 7 пријавуваат дека и новите модели имаат проблем со батеријата, овој пат не со...


Galaxy Note 7 наскоро се враќа во продажба

Samsung е подготвен за ново лансирање на фаблетот Galaxy Note 7, но овој пат со исправна батерија која нема да ги загрижува корисниците...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm