Новости

Oppo фатени како лажираат бенчмарк резултати за свои телефони

UL Benchmarks ги отстрани Oppo Find X и F7 телефоните од својата бенчмарк листа, кога беше утврдено дека двата уреда ...


Кој смартфон покажа најдобри перформанси во јуни?

Бенчмарк тест сајтот Antutu ги откри резултатите за најдобрите смартфони за месец јуни кои покажале најдобри резултати со нивниот...


За прв пат тестиран Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810

Samsung Galaxy S9 за прв пат е откриено како е тестиран на бенчмарк сајтот Geekbench со новиот супер-моќен осум-јадрен Exynos 9810 кој ќе...


iPhone 6 дополнително успорен

Apple повторно го успори моделот iPhone 6 по добивањето на софтверската надградба со оперативниот систем iOS 11.2.2. По направениот нов...


Ова ги успорува постарите iPhone смартфони - Дали е намерно?

Според повеќе тестови на бенчмарк сајтовите постарите iPhone смартфони со текот на времето имаат послаби перформанси по вина на...


Како се покажа Huawei Mate 10 Pro на бенчмарк тестовите?

Huawei Mate 10 Pro со голем број на иновации е досега еден од најмоќните смартфони на кинеската компанија Huawei располагајќи со...


Процесорот на iPhone X ја уништи конкуренцијата

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple досега, но токму благодарение на новиот A11 Bionic процесор има доволно капацитет да се...


Samsung Galaxy Note 8 со прв бенчмарк, ова се деталите

Samsung Galaxy Note 8 за прв пат се појави на бенчмарк тестот Geekbench реализиран најверојатно официјално од самата компанија и според...


OnePlus 5 фатен како мами на бенчмарк тестовите

TL;DR на XDA форумот за деволопери откри дека OnePlus мамел на бенчмарк тестовите за нивниот нов смартфон OnePlus 5 за да добие...


Прв „бомбастичен“ бенчмарк тест со Samsung Galaxy S8

На бенчмарк сајтот Geekbench се појави првиот тест со SM-G950U моделот на Samsung Galaxy S8 кој работи со осум-јадрен Snapdragon 835...


Google Pixel XL бенчмарк тестовите не воодушевија, што може да се подобри

Google Pixel XL е нов супер моќен смартфон во премиум класата кој е еден од ретките што работи со новиот осум-јадрен Snapdragon 821...


iPhone 7 ја збриша конкуренцијата на Antuntu

iPhone 7 го доби првиот бенчмарк тест на Antuntu каде со новиот четири-јадрен A10 Fusion процесор ја збриша конкуренцијата. iPhone 7...


Откриено колку RAM меморија има iPhone 7 Plus

Apple никогаш за време на промоцијата не ги откривал техничките спецификации на новите смартфони туку давал општи карактеристики како...


Излезе новиот бенчмарк од iPhone 7, ова е резултатот

Тест модел на iPhone 7 за втор пат беше пробан на бенчмарк сајтот GeekBench со новиот А10 чипсет и освои 3379 поени што е за 10% од...


Samsung го тестира Galaxy Note 7 со Android Nougat

На интернет бенчмарк сајтовите се појави нова тест верзија на Galaxy Note 7 која работи со се уште неофицијалниот оперативен систем...


HTC 10 уште неизлезен го „згази“ Galaxy S7 на тестовите

Прототипот на HTC 10 излезе со прв тест на AnTuTu и буквално ја згази конкуренцијата со постигнување на рекорден резултат од 156 илјади...


iPhone 6s Plus е апсолутен рекордер за перформанси

Најновите тестови на бенчмарк сајтот Antutu покажуваат дека iPhone 6s Plus e апсолутен шампион за 2015-та откако е напрaвена обновена...


Meizu MX5 повторно на врвот на бенчмарк тестовите

Meizu има големи амбиции за овогодинешниот премиум смартфон кој би требало да го надмине успехот на Meizu MX4 кој го освои врвот на...


Не е ниту Galaxy Note, ниту iPhone 6 - Шампионот е...

На прашањето кој е најдобар смартфон во светот во овој момент тешко е да се даде точен одговор бидејќи одлични перформанси прикажаа...


Samsung и HTC на ѕидот на срамот - Местеле тест резултати

Организацијата Futuremark ги стави Samsung и HTC на ѕидот на срамот откако се тврди дека нивните уреди ги лажирале тестови за приказ на...


Крај на лажираните тест резултати на мобилните

Најпознатите производители беа фатени како ги лажираат популарните тестови за перформанси наречени бенчмаркови со посебни софтверски...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm