Новости

Официјално HTC Exodus 1 - Првиот крипто смартфон

HTC и официјално го претстави новиот атрактивен HTC Exodus 1 кој е воедно и првиот крипто смартфон на светот, а може да се купи само со...


Рудари ли Цукерберг нова криптовалута со која ќе се плаќа на Facebook

Марк Цукерберг најави на почетокот на 2018 дека оваа година ќе се позанимава со блокчејн технологија....


Бил Гејтс и Ворен Бафет никогаш не би вложувале во Биткоин!

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс и кралот на берзата, Ворен Бафет, ја негираат вредноста и големината на биткоинот...


Бил Гејтс смета дека криптовалутите се премногу опасни

Бил Гејтс предупредува за опасното влијание на криптовалутите. Тој вели дека „криптовалутите убиваат луѓе и тоа во директна смисла...


Основачот на Ethereum (24г.) има половина милијарда долари на сметка

Forbes неодамна објави список со топ богатите крипто-богаташи во светот. Најмлад е 24-годишниот Виталик Бутерин, кој на 19 години...


Вредноста на биткоин двојно ќе се зголеми во 2018!?

Вредноста на биткоин во наредните 6 месеци двојно ќе се зголеми и ќе достигне неверојатни финансиски врвови, на коишто беше...


Litecoin е криптовалутата со најголем раст

Како што биткоинот се врати од мртвите, така и останатите криптовалути ја враќаат својата вредност, а меѓу нив најголем раст во...


Facebook ќе ги забрани рекламите со криптовалути и Биткоин

Facebook ќе ги забрани сите реклами со криптовалути и Биткоин со цел да ги спречи луѓето да рекламираат „финансиски производи и...


50 Cent заработил милиони од биткоини што заборавил дека ги купил

Благодарение на енормниот раст на биткоин, најпрвите вложувачи станаа милионери, но оние што вложуваат во оваа криптовалута...


Најпребарувано во 2017: Македонците на Google

Македонците во 2017 година се интересирале најмногу за технологија, за правење на гејмерски стратегии и гледање на филмови...


Дали CoinDaddy прави будала или прави пари од криптовалутите

Bitcoin лудницата се прошири и кај музичкиот свет. Запознајте го раперот CoinDaddy, кој е поранешен агент за недвижнини, чие вистинско...


Ворен Бафет: Bitcoin не се пари, туку „фатаморгана“

Никој веќе не е сигурен што ќе се случи со bitcoin и како ќе се движи неговата цена во иднина. Еден од најпознатите американски богаташи,...


Видео: Дали Биткоинот ќе ја урне светската економија и валутите?

На YouTube се шири снимката направена наводно од Сатоши Накамото, креаторот на криптовалутата Биткоин, кој ги повикува сите луѓе да...


Вирус за рударење криптовалути влегува преку Facebook Messenger

Технологијата оди напред со различни иновации и софтвери, па така се појавуваат и различни современи вируси. Криптовалутите: биткои,...


Биткоин закрепна после големиот пад, што укажува на неговата слабост

Биткоин конечно закрепна и сега вреди 15 илјади долари. Инвеститорите сепак се загрижени поради тоа што падот покажал неспособност...


Вредноста на Биткоин падна за 30%

Вредноста на Биткоин падна за неверојатни 30%, што е еднакво на 3.600 долари, при што сега е 11.500 долари. Претходната недела биткоинот...


Се обложил со 1 милион долари дека bitcoin ќе вреди 50.000 долари

Сите сега сакаат да профитираат од bitcoin, затоа почнаа и да се обложуваат со огромни вложувања. Futures се своевидно обложување...


Професионален хокеј играч ќе прима плата со Bitcoin

Швајцарската финансиска компанија Bitcoin Suisse е специјализирана за трговија со криптовалути, и ќе стане главен спонзор на данскиот...


Емил Олденберг, основач на Bitcoin, ги продаде сите свои bitcoin-и

Емил Олденберг е еден од основачите на веб страницата Bitcoin.com, кој ја разбрани јавноста со продажбата на сите свои bitcoin-и. Зошто?...


Bitcoin се надмина повторно: Вреди над 16.500 долари

Вчера вредноста на Bitcoin надмина 16.500 долари, за кого аналитичарите продолжуваат да тврдат дека ова е само балон што постојано се...


Дали е време да вложуваме во Ethereum?

Глобалниот раст со виртуелни валути, наречени „криптовалути“ е секојдневна тема на разговор, кои се пласираат на најмоќните финансиски...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm