Новости

WhatsApp му заби нож во грб на BlackBerry

WhatsApp негативно го изненади BlackBerry со најавата дека оваа година повеќе нема да пружа корисничка поддршка за нивниот оперативен...


BlackBerry не се откажува од својот софтвер - Нов систем во март

BlackBerry и официјално потврди дека ќе ја користи Android платформата за новиот BlackBerry Priv смартфон на лизгање, но нема да го...


Кога се мора - BlackBerry наскоро со прв Android смартфон

BlackBerry и покрај сите напори и промената на маркетинг стратегијата се уште не може да исплива на површина бидејќи нивните смартфони со...


BlackBerry Leap е нов смартфон за млади бизнисмени

BlackBerry не издржа премногу долго со враќањето на класичниот концепт на смартфони со физички QWERTY тастатури и одличниот прием кај...


Бизнисмените се попалија по BlackBerry Passport

BlackBerry се пофали дека досега продал околу 300 илјади примероци од најновиот смартфон во бизнис класата BlackBerry Passport кој...


BlackBerry Passport нема да помине преку граница

BlackBerry некогаш беше омилен бренд меѓу купувачите но, во последните три години речиси и да не оставија никаков впечаток и поминaа низ...


И BlackBerry има своја Siri

Канадската компанија BlackBerry долго време го држеше во фиока гласовниот асистент за смартфоните кој беше делумно откриен уште во 2013...


BlackBerry Passport за излез од кризната зона

Џон Чен главниот извршен директор на BlackBerry најави неколку нови смартфони кои ќе бидат пуштени во продажба во септември и меѓу нив е...


Viber конечно доаѓа на BlackBerry 10

Viber пред една година најави дека во изработка е посебната апликација која ќе може без проблем да функционира на смартфоните од...


BlackBerry Ontario ќе биде канадска гордост

На интернет сајтот за мерење на перформанси GeekBench е забележан првиот бенчмарк тест направен со новиот премиум смартфон на канадскиот...


Како да гледате YouTube видеа на BlackBerry

Корисниците на BlackBerry за жал немаат оригинална апликација од бесплатниот видео сервис YouTube за своите мобилни, па принудени се да...


Надградбата за BlackBerry 10 пристигна - Еве што е ново

Смартфоните од најновата генерација на канадскиот производител ја добија софтверската надградба на оперативниот систем BlackBerry 10.2.1...


Џастин Бибер ќе го спасеше BlackBerry

Мега популарниот поп пејач Џастин Бибер пред повеќе од една година требало да стане заштитно лице на канадскиот производител BlackBerry,...


BlackBerry без пристап до Play Store

BlackBerry официјално ја демантираше веста дека со следната надградба на оперативниот систем со верзијата BlackBerry 10.2 ќе се овозможи...


Skype пристигнува кај BlackBerry Z10

Корисниците на BlackBerry Z10 наскоро ќе добијат официјална апликација за Skype VoIP сервисот за комуницирање со интерфејс кој целосно ќе...


BlackBerry најави нова 10 C-серија на паметни телефони

И покрај најавите на BlackBerry за отпуштање на 40 проценти од своите вработени, сепак тие и понатаму продолжуваат со објавување на нови...


Претставен BlackBerry Z30 - Последната надеж на BlackBerry

Канадската компанија BlackBerry се обидува да фати чекор со конкуренцијата претставувајќи го нивниот прв 5 инчен HD смартфон со екран на...


BlackBerry A10 Aristo конечно се појави

BlackBerry A10 Aristo беше првиот смартфон на канадската компанија за кој имавме информации пред пласманот на новиот оперативен систем...


BlackBerry A10 ќе биде вистински ас

Канадската компанија сеуште се наоѓа во црвената зона што значи дека не е избегната целосно финансиската криза. Затоа во ноември е...


BlackBerry Q5 е новиот хит смартфон

Канадската компанија го најави пуштањето во продажба на нивниот најнов смартфон BlackBerry Q5 кој е втор за оваа година со физичка QWERTY...


Skype сега и на BlackBerry Z10

Skype најкористениот VoIP сервис за комуникација конечно добива своја целосно функционална верзија наменета за новиот смартфон на...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm