Новости

Подесувања на смарфонот за да трае батеријата подолго

Колку и да е напреден вашиот Android или iPhone, за батеријата секогаш може да направите нешто дополнително за да трае подолго...


Google Home сега ќе се поврзува и со Bluetooth звучници

Кога Google го лансираше паметниот звучник Google Home предвиде да се користи самостојно како извор на аудио без можност преку AUX кабел...


Ќе остане ли џекот за слушалки кај Samsung Galaxy S9

Samsung е еден од ретките производители што го задржуваат 3.5мм џек за слушалки во 2017, и кај Galaxy S8 и кај Note 8. За 2018 се очекува...


Смарт нокт со кого ќе може да повикувате

Никогаш им нема крај на бизарните идеи, за што сведочи овој најнов изум - смарт ноктот Mobile Nails. Британскиот оператор O2 моментално...


Files Go – Лесно префрлање на документите од мобилен на мобилен

Files Go е новата апликација на Google со која ефикасно ќе споделувате документи без трошење на интернет сообраќајот. Апликацијата...


Nokia 2 сертифициран, доаѓа наскоро

HMD Global го доби првиот позначаен сертификат за претстојниот најевтин смартфон Nokia 2 кој е одобрен од Bluetooth SIG асоцијацијата....


Откриен прв проблем со контролниот центар на iOS 11

По извршената надградба на iOS 11 корисниците го пријавија првиот поголем забележан проблем во контролниот центар. Имено на иконите за...


LG V30 прогласен за најдобар телефон на IFA 2017

Екипата на телефони.мк наиде на значка за LG V30, кој бил прогласен за најдобар телефон од сите презентирани на IFA Berllin 2017...


IFA 2017: LG сака да ги „опамети“ нашите домови со робот и гласовна технологија

Телефони.мк директно известува од Берлин од IFA саемот. LG Electronics на IFA 2017 го најави својот гласовен уред во фаза на развој за...


ShiftWear патиките се со дисплеј за анимации

Компанијата ShiftWear креирала интересен модел на патики, кои имаат дисплеј на располагање. Корисникот може да одбере неколку анимации за...


Погледнете ги флексибилните Bluetooth слушалки на Samsung

Samsung ги лансираше новите флексибилни Bluetooth слушалки U Flex кои може да се превиткуваат и безжично да се поврзат со Galaxy...


Нема aptX аудио за Nexus 5X и Nexus 6P

Google потврди дека смартфоните Nexus 5X и Nexus 6P кои се дел од постарата генерација на Nexus серијата нема да понудат поддршка за...


Volterman: Смарт паричник што ќе биде проблем за крадците

Volterman е смарт паричник, кој има вградена камера за да ги следи оние што имаат намера да крадат. Volterman има се што има и смартфон...


Авионскиот режим на iOS 11 дозволува активација на Wi-Fi

iOS 11 доаѓа на есен, за кој веќе речиси сите функции се познати и се знае дека ќе биде вграден во најновите модели на iPhone....


Pixel и Nexus добиваат Android 7.1.2 Beta надградба

Android смартфоните и таблетите на Google со лансирањето на Pixel линијата, ќе добиваат многу почести, но помали надградби, кои пред се...


Bluetooth звучници само за фановите на Роналдо и Реал Мадрид

Кристијано Роналдо како член на кралскиот клуб Реал Мадрид со неговата компанија ROC Sport заедно со Monster брендот го лансираа новиот...


Vphone ќе го лансира малиот „помошен“ телефон S8

Компанијата Vphone ќе лансира мобилен уред со многу мал 2.5D дисплеј, кој изнесува 1,54 инчи, со димензии 46.7*37.3*9.9мм. Тој не може да...


Како дошло до терминот Bluetooth за комуникација?

Bluetooth стандардот за пренос на податоци е еден од најористените во модерната електронска комуникација, но самиот термин малкумина...


Apple конечно ќе ги лансира AirPods Bluetooth слушалките

КАко што се поизвесно е тргањето на 3.5 милиметарскиот аудио влез за претстојниот iPhone 7, Apple мора да понуди соодветно решение. Тоа...


Wi-Fi на телефонот мора да го исклучувате кога спиете - зошто?

Експерти предупредуваат дека Wi-Fi трајно ви ја оштетува батеријата кога спиете, исто како и Bluetooth. Тоа значи непотребен напор и...


Ulefone Future - побрзајте, евтин фаблет со екстра перформанси!

Не мора веќе да кажуваме дека Кинезите произведуваат моќни уреди за многу ниски цени. Пазарот на смартфони во последно време...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm