Новости

Samsung Bixby е достапен на се поголем број уреди

Samsung планира да го зголеми бројот на уредите со кои корисниците ќе може да управуваат преку гласовни...


Мобилната револуција од Samsung пристигнува на следната година

Samsung на Mobile World Congress во февруари годинава ги презентираше најмоќните смартфони досега: Galaxy S9 и S9+. За почетокот на...


Фотографии во разни бои од Huawei P20 и P20 Pro

За новите премиум модели на Huawei веќе имаме прилично информации, од кои најмногу внимание привлекуваат...


CES 2018: Излегоа цените на Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite

Само што заврши MWC саемот кипата на Телефони.мк се спрема за CES саемот во Париз, каде Huawei ексклузивно ќе ги презентира своите три...


Asus ZenFone Max Plus: Голем дисплеј, моќна батерија и ниска цена

Asus ZenFone Max Plus беше најавен на CES со 5,7 инчен дисплеј и резолуција од 2160x1080 пиксели, Mediatek MT6750T 8 јадрен процесор...


Samsung: Смартфон со 7-инчен дисплеј на превиткување

Samsung веќе одамна го промовира концептот на смартфон со превиткување, па конечно реши да го претстави пред јавноста. На CES 2018...


Project Linda: Концепт со Razer Phone во главна улога, комплет со лаптоп

Razer е познат меѓу компјутерските игри, кој на CES саемот го претстави својот лаптоп со три екрани. Најдобрата...


И Kodak има своја криптовалута - KodakCoin

Секој ден се појавува нова криптовалута, иако веќе постојат стотици такви. За време на CES 2018 е претставена KodakCoin, криптовалутата...


LG покажа голем дисплеј кој се витка во кутија

LG Display на претстојниот CES 2018 во Лас Вегас ќе има одличен настап со неколку иновативни смарт телевизори меѓу кои и новиот 65 инчен...


Смарт кујната на LG - Голем помошник за корисниците

LG ја претстави својата кујна за смарт кујна во иднината за време на CES 2018. Кујната ги предвидува потребите на корисниците и го...


Sony ќе го претстави Xperia XZ1 Premium на MWC 2018

Sony ќе ги презентира Xperia XZ1 Premium и Xperia XZ1 Plus на грандиозниот MWC 2018, кој трае од 26 февруари до 1 март. Sony е можно...


LG V30 излегува во малина-розе боја на CES 2018

LG V30 се најавува во нова малина-розе боја (Raspberry Rose), кој ќе биде претставен на CES 2018...


Наскоро бежично ќе полниме смартфони од далечина

Федералната комисија за комуникации на САД му даде одобрение на стартапот Energous за развој на нивниот безжичен полнач WattUp кој може...


LG Pay догодина ќе „наплаќа“ и на поевтините смартфони

LG Mobile откри дека нивниот систем за мобилни електронски плаќања LG Pay ќе биде достапен и на поевтините смартфони од средната класа за...


Samsung се очекува да го претстави A8 на CES 2018

Samsung и LG ќе претстават нови смартфони од средната класа на Consumer Electronics Show во јануари. Samsung ќе ги презентира Galaxy A8 и...


Ништо од рано пуштање на Galaxy S9

Samsung најверојатно ќе го прескокне саемот CES 2018 кој традиционално се одржува во јануари секоја година, односно нема да се реши за...


Samsung ги собра сите CES 2018 награди за иновативност

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните најнови продукти се...


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm